Fraud Blocker
חברה לקידום אורגני

חברה לקידום אורגני

תוכן עניינים

 

קידום אתרים בגוגל – אין עסק שלא חשב על האפשרות לקדם את אתר האינטרנט שלו בגוגל עבור ביטויי חיפוש רלוונטיים לשירותים והמוצרים שהוא מציע.

בעולם שבו חלק גדול מן השירותים הדיגיטלייים שאנו צורכים ניתן לקבל באמצעות חברה המתמחה בכך או לחלופין ללמוד לעשות בעצמנו, נשאלת השאלה האם כדאי להתקשר מול חברה לקידום אורגני או שכדאי ללמוד את תורת קידום האתרים במנועי החיפוש לבד, באופן עצמאי.

קידום אורגני לאתרים הוא משימה מורכבת, אשר דורשת מיומנות, משאבים והתמדה. אין כל מניעה שבעל עסק יקדם בעצמו את אתר האינטרנט שלו, ואף יעסיק עובד או עובדים שזוהי מהות תפקידם. ויחד עם זאת, להתקשרות מול מומחה קידום אורגני או מול חברת שיווק דיגיטלי מומלצת יש לא מעט יתרונות.

במאמר הזה, ננסה להבין מתי כדאי יהיה לכם להתקשר מול חברה לקידום אורגני ומתי להשקיע את המשאבים הדרושים כדי להשתלם וללמוד את תורת קידום האתרים לבד.

מהם היתרונות בהתקשרות מול חברות שיווק דיגיטלי המתמחות בקידום אורגני?

אח הדילמות המרכזיות שמלוות עסקים שטרם השקיעו בקידום אתר בגוגל, היא העובדה שתהליך קידום אורגני הוא תהליך מתמשך, אשר אורך זמן, ועד שבית העסק מתחיל ליהנות מן הפירות שלו, הוא חייב למצוא דרכים חלופיות לייצר תנועת גולשים ולהמיר אותם ללקוחות משלמים.

עסקים ששוקלים התקשרות מול חברה לקידום אורגני יודעים שמדובר יהיה בהשקעה לא מבוטלת, ושלא ניתן יהיה לראות באופן מיידי את הפירות שלה. תצורת ההתקשרות הזאת מקשה על קבלת גיבוי מן ההנהלה והדירקטוריון של החברה להמשך ההשקעה, ויש צורך להסביר את האסטרטגיה כולה עוד בתחילת הדרך.

אם הצלחתם לצלוח את כלל האתגרים ובחרתם להתקשר מול חברה לקידום אורגני, יש כמה וכמה יתרונות מהם תוכלו ליהנות בהקשר הזה:

יתרון ראשון: פינוי זמן לעיסוק בליבת העסק

עוד לפני הכל, לפני המקצועיות, לפני ההצלחה המובטחת, לפני השיקולים הכלכליים, חשוב מאוד לזכור דבר אחד: קידום אורגני הוא לא עסק הליבה שלכם, כלקוחות קצה. עסק הליבה שלכם הוא תחום ההתמחות שלכם, ואליו אתם צריכים לפנות את הזמן המקסימלי שאתם מסוגלים לפנות. כל יתר העיסוקים, אלו שגוזלים מכם זמן, ואתם חייבים להכשיר עבורם עובדים או אפילו את עצמכם כבעלי העסק, מייצרים לכם לא מעט משימות שדורשות קשב ניהולי, ובדרך כלל מייצרות תוצאות איכותיות פחות.

האם הכשרה בתחום של קידום אתרים היא בלתי אפשרית? אנחנו ממש לא חושבים כך. קורס שיווק דיגיטלי באינטרנט שמקיף את יסודות הקידום האורגני הוא בהחלט צעד חשוב לכל מי שמעוניין להרחיב את ההיכרות שלו בתחום, לדעת למדוד תוצאות של קמפיין קידום אורגני כזה, ולהתייעץ עם גורמי מקצוע באשר לדרכים אסטרטגיות לייצר תוצאות מהירות יותר. אולם לצד זאת, אסור יהיה לשקוע באשליות כאילו השלמה של קורס דיגיטלי בתחום של קידום אורגני, מקיף וטוב ככל שיהיה, תוכל לצייד אתכם בכל הידע הדרוש למשימת הקידום.

לכן, אם אתם מעוניינים לפנות זמן לעיסוק בליבת העסק שלכם, להתמקד בעיקר, ולמנף את הנכסים שלכם בעסק, עליכם יהיה לייצא את תהליך קידום האתר אל חברה לקידום אורגני שמתמחה בכך.

יתרון שני: לתת למקצוענים לעשות את העבודה הקשה

בדיוק כפי שאם הייתם רוצים להקים קמפיין פרסומי מקצועי עבור העסק, הייתם ודאי פונים אל סוכנות פרסום דיגיטל, כך אתם צריכים לנהוג כאשר מדובר במשימת קידום אורגני לעסק שלכם: לפנות אל חברה לקידום אורגני, שיודעת את העבודה.

כדי להצליח בעולם שבו ישנה תחרות משמעותית, ושבו המתחרים לא עושים הנחות, שמים את כל כולם על מנת לייצר תוצאות מצוינות, אי אפשר להסתפק בעבודה חובבנית בכל הקשור לקידום האתר. המיקומים שלכם בגוגל או במנועי חיפוש אחרים שווים תנועה אורגנית של לקוחות, ותנועה אורגנית כזאת שווה הרבה כסף. זאת הסיבה, שכדי להצליח, עליכם יהיה לפנות לגורם שזהו תחום ההתמחות שלו. 

יתרון שלישי: ניסיון מעשי בנישה שבה אתם פועלים

לנסות לקדם בעצמכם אתר בנישה שבה התחלתם להתמחות זה נחמד, אבל בטח לא מקצועי. קידום אתרים אורגני באינטרנט מצריך חשיבה חדה ומעמיקה, וניסיון מעשי בנישה המסוימת שבה מתבצע תהליך הקידום. מדוע? משום שרק ניסיון מעשי יוכל לייצר לכם תובנות אמת באשר למה יכול לעבוד ומה לא יעבוד.

רק ניתוח נתונים מבוסס דאטה איכותי יוכל לשפוך אור על אילו ביטויי חיפוש של גולשים הינם ביטויי כסף ואילו ביטויים שמצביעים בעיקר על רצון לקבל מידע, אילו ביטויי חיפוש מצביעים על בשלות של הגולש ואילו ביטוייים מצביעים על רמה נמוכה של הבנת עולם התוכן העסקי מצידו של הגולש.

נשים את הדברים על השולחן: לכל בית עסק מתאים קהל יעד שונה והדיוק שלו הוא תהליך מתמשך שיכול להגיע לכדי אמנות של ממש. חברה לקידום אורגני שצברה ניסיון מעשי בנישה שבה אתם פועלים בהחלט יכולה להפוך את תהליך הדיוק הזה לקל, פשוט ןאפקטיבי הרבה יותר. 

יתרון רביעי: מוטיבציה להצלחה

סיבה נוספת שבגללה עסקים רבים פונים לעזרתן של חברות שיווק דיגיטלי המתמחות בתהליך קידום אורגני באינטרנט, היא זהות האינטרסים. לחברת קידום שכזו יש אינטרס שתהליך הקידום יצליח, שהלקוח בקצה יהיה מרוצה, שיהיו לה ממליצים נוספים למאגר הממליצים של החברה, ושהלקוח ירצה להמשיך ולהשקיע בתהליך הקידום.

במצב דברים זה, העברת האחריות לקידום האתר לחברה חיצונית שזוהי ההתמחות שלה, ושיש לה הנעה מובנית לפעולה, היא צעד חכם שיכול להפוך את תהליך הקידום לאפקטיבי הרבה יותר. 

יתרון חמישי: היכרות עם מגמות ושינויים בשוק הקידום האורגני

שיווק דיגיטלי לעסקים קטנים מצריך מן המשווקים להיות במצב שבו הם כל הזמן עם יד על הדופק. כמות השינויים שאלגוריתם החיפוש של גוגל, וזאת בלי לדבר כלל על מנועי חיפוש אחרים, הטמיע במנוע החיפוש בשנים האחרונות היא עצומה. ההנחיות משתנות, שיטות העבודה משתכללות, שירותים משלימים קמים ונופלים, וכדי להישאר מעודכנים ולאפשר פעילות יעילה, שתואמת את הסטנדרטים של השוק, יש להשקיע לא מעט משאבים רק בהתעדכנות מקצועית.

פניה אל חברה לקידום אורגני שטורחת להישאר מעודכנת, מאפשרת לכם לדעת שאתם צועדים יחד עם המגמות בשוק, שאתם עדכניים, תואמים את ההנחיות והדרישות, ונמנעים מסיכונים מיותרים כמו ענישה ידנית מצד גוגל או מנועי חיפוש אחרים.

אגב, חברה לקידום אורגני תוכל לסייע לכם גם במשימה חשובה אחרת: ניהול מוניטין באינטרנט, שמהותה, קידום רוחבי של תוצאות חיוביות אודות המותג שלכם, על חשבון קידום שלילי של תוצאות אחרות המתייחסות אל המותג שלכם ועלולות לפגוע במוניטין שלו.

יתרון שישי: שיתופי פעולה וקשרים עסקיים

אחד היתרונות המובהקים שיש להתקשרות מול חברת קידום אתרים אורגני, הוא שבדרך כלל, חברה המתמחה בתהליך קידום אתרים אורגני באינטרנט היא חברה שהיא חלק מהאקו סיסטם העסקי, שיש לה קשרים עסקיים עם ספקים, לקוחות עסקיים, עסקים משלימים, יצרנים ועוד.

הקשרים הללו יכולים לסייע למי שמתקשר מול חברה כזאת ליהנות מקיצורי דרך בדרך להשגת קישורים איכותיים לאתר שהם מקדמים. אחרי הכל, שיווק חכם באינטרנט בנוי לא רק על תהליכים, מערכות ותשתיות, אלא גם על קשרים איכותיים.  

יתרון שביעי: אין צורך בהכשרה

תמיד שמורה לכל בית עסק האפשרות לקדם את האתר אינהאוס, כלומר, באמצעות עובדי החברה עצמם. לשיטה הזאת יש לא מעט יתרונות, אולם חיסרון אחד בולט, והוא העובדה שפעילות כזאת דורשת הכשרה מתמשכת, ופרק זמן לא מבוטל עד שמתחילים לראות תוצאות איכותיות לתהליך הקידום.

התקשרות מול חברה לקידום אורגני מייתרת, למעשה, את הצורך בהכשרה של עובדים או מנהלים בחברה, משום שחברה כזו מגיעה עם הידע והניסיון הדרושים להתחיל את תהליך הקידום האורגני באופן מיידי. מדובר ביתרון שיכול לחסוך לעסק שמעוניין לקדם את אתר האינטרנט שלו במנועי החיפוש בצורה אורגנית הרבה מאוד זמן יקר, שאותו ניתן לנצל לטובת יצירת יתרון יחסי מול המתחרים.

איך תבחרו חברה לקידום אורגני בצורה מוצלחת?

אסטרטגיית שיווק דיגיטלי באמצעות מיקור חוץ, בדרך כלל מייצרת הרבה מאוד ערך מוסף לבית העסק, אולם לצד זאת, גם לא מעט סיכונים. בחירה לא מושכלת בחברה לקידום אורגני יכולה לייצר יותר נזק מתועלת. פתרונות שיווק דיגיטלי בדרך כלל הולמים את המרכיב של אותו תקציב שיווק דיגיטלי שעומד לרשות העסק. ובכל זאת, אם החלטתם להתקשר מול חברה המתמחה בקידום אורגני באינטרנט, אלו כמה וכמה קריטריונים שיעזרו לכם לבחור את החברה הנכונה.

קריטריון ראשון: חיבור

שיווק דיגיטלי לעסק מצריך בראש ובראשונה אמון בין הצדדים. אם אתם מרגישים שאתם לא יכולים לבטוח בחברה המספקת לכם שירותי שיווק דיגיטלי, עדיף שלא תייצרו את ההתקשרות הזאת מלכתחילה. לפרויקטים בתחום הקידום האורגני, נדרשת סבלנות, ראיה ארוכת טווח, אורך רוח, והשקעת משאבים כספיים לצד תשומות כוח אדם לא מבוטלות. הדרך היחידה לצלוח פרויקט כזה בהצלחה היא באמצעות יצירת חיבור איכותי בין העובדים של בית העסק והעובדים של חברת הקידום.

לעיתים, פגישת ההתנעה של הפרויקט היא הפגישה שיש לה החשיבות הגדולה ביותר. אם נוצר החיבור, אם נוצרו בה יחסי האמון, אם סוכמו הדרכים לשקף נכונה את תהליך הקידום, אם נקבעו מנגנוני האסקלציה והדיווח במקרה שהדבר נדרש – אפשר יהיה לצפות לתהליך אפקטיבי ומוצלח של קידום האתר במנועי החיפוש השונים.

קריטריון שני: מתודה

איך פועלת חברת קידום האתרים?

לכל סוכנות דיגיטל המספקת שירותי קידום אורגני יש את הדרך שלה לספק מענה לשאלה: איך לקדם עסקים בגוגל אורגני?

שיטת העבודה קובעת, בסופו של יום, את ממשקי העבודה מול בית העסק, ויש לה השפעה ישירה על הדרך שבה יתנהל הפרויקט.

הנה כמה סוגיות מעולם התוכן הזה שכדאי לקחת בחשבון:

על מי מוטלת האחריות לוודא כי כלל החומרים מוכנים? אם האחריות מוטלת על בית העסק, וחברת קידום האתרים מולה התקשר בית העסק לא נוקפת אצבע עד שכלל החומרים מוכנים – זהו פתח ללא מעט בעיות. מצד שני, אם חברת קידום האתר היא זאת שאחראית לוודא כי בית העסק שולח את כלל החומרים הדרושים, והוא לא עושה זאת, גם כאן מדובר בפתח ללא מעט בעיות.

שיטת העבודה, תחומי האחריות, ממשקי העבודה, לוחות הזמנים – כל אלו צריכים להיקבע מראש, ולהיות מוסכמים על שני הצדדים. וכן, מדובר לגמרי בקריטריון חשוב שלפיו עליכם לבחור את חברת קידום האתר שלכם.

קריטריון שלישי: ניסיון מעשי בנישה שלכם

כאמור, אין תחליף להיכרות של חברת קידום האתר, עם הנישה הספציפית שבה אתם מציעים שירותים או מוצרים לקהל היעד שלכם. הסיבה היא ברורה: באמצעות היכרות עם הנישה יכול הספק לייעץ לכם האם ניתן לייצר תוצאות איכותיות ממשיות בנישה, ואיזו השקעה תצטרכו לבצע כדי להגיע לאותן תוצאות איכותיות, מהי האסטרטגיה של המתחרים העיקריים, אילו ספקים קישורים קיימים בנישה הזאת, אילו כותבי תוכן מספקים שירותים בנישה המדוברת, אילו סוגי תכנים ניתן לייצר בנישה הזאת ועוד ועוד.

קריטריון רביעי: האנשים שעומדים מאחורי הפרויקט

כאמור, חברה לקידום אורגני לא בוחרים לפי הצוות הניהולי או צוות המכירות של החברה, אלא לפי הצוות שיבצע בפועל את העבודה. בדקו את החיבור שיש לכם לאנשי הצוות האלו. בקשו שיספרו על הניסיון המעשי שלהם בתחום. מפו את הכישורים שלהם ואת ההתאמה שלהם לעבודה מול נציגי העסק שלכם שיטפלו בקידום האורגני של האתר. הבינו שיש כימיה, שיש רצון טוב, בקשו לברר על הזמינות של אנשי הצוות האלו לשאלות או לפניות, בררו מהם ערוצי התקשורת המקובלים מולם, והאם התקשורת תהיה סנכרונית או א-סינכרונית.

קריטריון חמישי: תצורת הדיווח

על תצורת הדיווח יכולנו לכתוב מאמר שלם.

תצורת הדיווח היא אולי החלק הקריטי והחשוב ביותר בהתקשרות מול חברה לקידום אורגני משום שהיא נוגעת בכל הרבדים החשובים לקידום האתר: התקציב, האסטרטגיה, המדידה, ההסכמה על הצלחת הפרויקט או כשלונו, ההחלטות האופרטיביות שיש לבצע ועוד.

בהקשר הזה, כאשר אתם מתקשרים מול חברה לקידום אורגני, עליכם יהיה לוודא כי תצורת הדיווח של החברה על תוצאות פרויקט הקידום נותנות מענה לשני קריטריונים עיקריים: הראשון – שתצורת הדיווח הזאת מקובלת עליכם. השני – שתצורת הדיווח הזאת נוגעת במהות של תהליך הקידום וכוללת מדדים חשובים ולא צידיים.

בואו נצלול פנימה בהקשר הזה.

בכל חברה יש הנהלה שאחראית על התווית האסטרטגיה של הארגון. לכל הנהלה חשובים יהיו נתונים אחרים על מנת להבין האם תהליך הקידום האורגני מתקדם בהתאם למצופה. בחלק מן החברות מה שיהיה חשוב למנכ"ל הוא לראות יותר מכירות הנובעות מתנועה אורגנית של לקוחות. מנכ"ל אחר יוכל להסתמך על הגדלת התנועה האורגנית של לקוחות איכותיים לאתר. יהיו כאלו שירצו לראות את שיעור ההמרה משתפר וכאלו שימדדו דירוגים של עמודי האתר השונים עבור ביטויי מפתח שחשוב לעסק להתברג בהם.

עד כאן לגבי הקריטריון הראשון.

הקריטריון השני והחשוב יותר, הוא הדיווחים שמייצרת חברת הקידום הם משמעותיים ואיכותיים. למשל, אם חברת הקידום תספר לכם אילו קישורים קיבלתם החודש, אבל לא תדע להסביר לכם שום דבר על קידום האתר במנועי החיפוש השונים בחודש האחרון – יש כאן בעיה אמיתית בתצורת הדיווח. אם חברת הקידום תדע להסביר לכם שהיא הוסיפה תכנים חדשים לאתר וביצעה אופטימיזציה, אבל לא תקשר את כל אלו למדדי מכירות או תנועה לאתר – שוב יתבצע כאן עיסוק בפעולות במקום בתוצאות, מה שיעיב על תהליך קבלת ההחלטות בהמשך.

לכן, כאשר אתם מתקשרים מול חברת קידום אתרים אורגני, ודאו כי המדדים ותצורת הדיווח מקובלים על שני הצדדים.

קריטריון שישי: זמינות

עד כמה חברת קידום האתרים עתידה להיות זמינה לכם? באילו שעות? באילו ימים? האם היא תהיה זמינה טלפונית או רק בכתב? כל אלו פרמטרים שחשוב יהיה לשקול טרם ההתקשרות.

קריטריון שביעי: שקיפות

לצד תצורת הדיווח, חשוב גם לשים את האצבע על נושא קריטי להצלחת תהליך הקידום: השקיפות של שני הצדדים באשר לתהליך הקידום.

בתהליך קידום תקין, צריכה חברת הקידום לשתף אתכם בביצועים האמיתיים של עמודי האתר בדפי תוצאות החיפוש, גם כאשר אלו חווים ירידה. תהליך קידום אורגני מטבעו, הוא תהליך בו חווים עליות וירידות. לא כל ירידה היא סיבה להתרגש, ולפעמים היא נובעת מן הרצון של מנועי החיפוש לבצע ניסוי וטעיה ולמדוד את ההשלכות של השינויים על דפי תוצאות החיפוש והתנהגות הגולשים.

קריטריון שמיני: ביקורות

מעוניינים להתקשר מול חברת קידום אתרים אורגני? עשו זאת רק לאחר שתסקרו את הביקורות של גולשים ולקוחות אודותיה. אסור, כמובן, לעשות שימוש בביקורות בצורה הגולמית שלהן, שכן גם הן, עלולות להיות נתונות למניפולציות שונות. הרבה מן החברות משקיעות מאמצים ביצירת ביקורות חיוביות מלאכותיות, ובמקרים אחרים, מתחרים מתעקשים לייצר סט של ביקורות שליליות על היריבים שלהם.

בתוך עולם התוכן הזה, כדאי לשים לב, שאחרי סינון קפדני, לא עולה איזושהי בעיה רציפה ורוחבית מול חברת הקידום אשר מולה אתם עתידים להתקשר.

קריטריון תשיעי: ממליצים

ממליצים הם דרך נהדרת ללמוד עוד על ההתקשרות הצפויה שלכם מול חברת הקידום. כמובן, כאשר חברה בוחרת לספק לכם שמות של ממליצים, היא בדרך כלל עושה זאת לאחר ניפוי של הלקוחות הלא מרוצים, ושולחת אתכם לדבר, במקרה הטוב, עם לקוחות אמיתיים שהיו שבעי רצון מן ההתקשרות.

יחד עם זאת, גם לקוחות כאלו יכולים ללמד אתכם לא מעט על החברה שמולם אתם בוחנים את ההתקשרות. תוכלו לשאול את הממליצים האלו ממה הם פחות נהנו בעבודה מול החברה, כמה זמן הם המשיכו בהתקשרות מולה, כיצד החברה סיפקה להם דיווח על התוצאות, ובאופן כללי, האם היו מרוצים מן ההתקשרות מולה.

קריטריון עשירי: תוצאות מובטחות

אחד מן האלמנטים שצריכים להדליק נורה אדומה מהר ככל האפשר אצל לקוחות אשר עתידים לצרוך שירותי קידום אורגני לאתרים מחברה לקידום אורגני, הוא הבטחה של תוצאות ספציפיות, כמו מקום ראשון בביטוי כללי ותחרותי שאינו מכיל את שם המותג. מן הראוי שחברה לקידום אורגני תתחייב בפניכם על תוצאות כלשהן, אולם זו צריכה להיות התחייבות שמתחשבת בעובדה שאין לחברה שליטה לא על פעילות המתחרים ולא על מנגנון הדירוג של מנועי החיפוש המובילים.

לסיכום

חברה לקידום אורגני יכולה לייצר לכם ערך מוסף אמיתי בתהליך קידום האתר. כל שנותר לכם הוא לבחור אותה בצורה חכמה.

שאלות ותשובות

מדוע כדאי להתקשר מול חברה לקידום אורגני לצורך קידום האתר?

חברה לקידום אורגני שמתמחה בקידום אתרים יכולה לחסוך לכם לא מעט זמן ומשאבים כחלק מתהליך הקידום, ולרתום את הניסיון, המשאבים והקשרים שלה עם ספקים ולקוחות עסקיים, כדי לייצר לכם ערך מוסף גדול בתהליך הקידום.

מה חשוב לבדוק לפני שמתקשרים מול חברה לקידום אורגני?

לפני שאתם בוחרים להתקשר מול חברה לקידום אורגני, בדקו שיש לה את הניסיון הדרוש, התמחות בנישה שלכם, ואנשי מפתח מקצועיים שיהיה לכם חיבור מוצלח איתם.

ממה חשוב להיזהר כאשר מתקשרים מול חברה לקידום אורגני?

לפני שאתם מתקשרים מול חברה לקידום אורגני ודאו כי החברה לא מבטיחה לכם תוצאות שאין לה שליטה עליהן, ובפרט לא מבטיחה לכם מיקומים ספציפיים עבור ביטויי חיפוש כלליים שאינם כוללים את שם המותג שלכם.

מהו הקריטריון החשוב ביותר להצלחה של פרויקט קידום אורגני שמתבצע בשיתוף עם חברה מקצועית?

ישנם לא מעט קריטריונים שמבדלים התקשרות מוצלחת מול חברה לקידום אתרים מהתקשרות לא אפקטיבית, אבל הקריטריון החשוב ביותר הוא חיבור עם צוות הקידום ויצירת אמון בין הצדדים הפועלים. בלי אמון בין הצדדים, תהליך הקידום נידון מראש לכישלון.

Personas Media
נכתב ע"י צוות Personas Media
נכתב ע"י צוות Personas Media

צוות מומחים אשר מנהל למעלה מ - 15 שנה מגוון רחב של פרוייקטים בתחום השיווק הדיגיטלי.

אהבתם? שתפו:

תרגישו בנוח להשאיר פרטים

072-394-7000
072-394-7000