Fraud Blocker
טעויות נפוצות בקידום אתרים

טעויות נפוצות בקידום אתרים

תוכן עניינים

 

ככה לא מקדמים - מה הן הטעויות הנפוצות ביותר שאנשי SEO עושים?

הקידום האורגני (Search Engine Optimization או SEO), הוא אחד הנושאים החשובים והמובילים כיום בעולם השיווק הדיגיטלי. כידוע, תחום זה מתמקד בקידומם של אתרי אינטרנט, ומטרתו היא להביא אותם אל העמודים הראשונים בתוצאות החיפוש של Google. בדומה לתחומי דיגיטל אחרים, הקידום האורגני הוא דינאמי ומורכב מאוד והוא מצריך המון ידע וניסיון פרקטי בכדי שניתן יהיה לבצע אותו בצורה יעילה. במאמר זה נעבור על טעויות נפוצות בקידום אתרים.

אלו העוסקים בתחום הקידום האורגני נקראים "אופטמייזרים" (מלשון אופטימיזציה), אנשי SEO או מקדמי אתרים. על פי רוב, מדובר בחבר'ה מביני עניין שיכולים להזניק את האתר שלכם במעלה הדירוגים בגוגל. יחד עם זאת, כמו כל אדם אחר, גם הם עשויים לטעות לפעמים במהלך עבודתם. במאמר שלפניכם אנו נדון בכמה מן הטעויות הנפוצות ביותר שאנשי SEO עושים, כאשר המטרה המרכזית היא למנוע את אותן הטעויות בקידום האתר שלכם.

נכון להיום, אין כמעט עסקים שאינם מודעים לחשיבותה של הנוכחות הדיגיטלית. כולם רוצים לקחת חלק בחגיגה השיווקית, ולהצליח להגיע אל כמה שיותר לקוחות פוטנציאליים. אחת הדרכים בהן לעשות זאת היא בעזרת קידום האתרים האורגני (מה שנקרא בשפת הדיגיטל המקצועית Search Engine optimization ובקיצור SEO). בין אם אתם מנהלים חברת הובלות, בית קפה, משרד עורכי דין או סטודיו ליוגה, הקידום האורגני יוכל לייצר עבורכם חשיפה נרחבת אשר תוכל להוביל לגיוסם של לקוחות חדשים ולהגדלת כמות המכירות בעסק שלכם. השיטה היא לבצע עבודת קידום (אופטימיזציה) על אתר האינטרנט שלכם, כאשר המטרה היא ליצור "מניפולציה חיובית" שתקדם אתכם אל העמודים הראשונים בתוצאות החיפוש של גוגל.

טעויות נפוצות בקידום אתרים אורגני
טעויות נפוצות בקידום אתרים אורגני - כיצד תהליך איכותי מתבצע בקידום אתרים ועל מה שמים דגש?

את עבודת הקידום על האתר ניתן לחלק לשני סוגים:

אופטימיזציה למנועי החיפוש:

כוללת בתוכה פעולות טכניות שונות כמו בניית מפת אתר (קובץ XML שמטרתו היא לסייע לרובוטים ה-"זחלנים" של גוגל לסרוק את האתר שלכם במהירות), סריקת עמודים מהאתר ב-Google search console, בניית פרופיל קישורים איכותי ועוד.

אופטימיזציה של התוכן באתר:

עוסקת בכל מה שנוגע לתוכן המופיע באתר: ביצוע מחקר מילות מפתח, כתיבה שוטפת של מאמרים חדשים באתר (על סמך ביטויים נבחרים ממחקר מילות המפתח), הגדרת Title ו-Description ועוד.

קידום האתרים האורגני הוא ללא ספק אחד מן התחומים הדיגיטליים המורכבים והתובעניים ביותר שישנם. עובדה זו מחייבת את מקדמי האתרים העוסקים בו להישאר כל העת עם האצבע על הדופק. יחד עם זאת, גם מומחי ה- SEO הטובים בעולם עלולים לטעות, כאשר הסיבות לכך יכולות להיות חוסר תשומת לב, או קושי להתייחס לכמות גדולה מדי של פרמטרים.

הנה רשימה של טעויות נפוצות בקידום אתרים הנעשות בתחום ה- SEO:

חוסר העמקה במחקר מילות מפתח: 

מה שעומד בבסיסו של כל פרויקט SEO זה מחקר מילות המפתח. מחקר המתבצע בצורה שאינה טובה, עשוי להשפיע רבות על הצלחת הפרויקט כולו. מחקר איכותי צריך להתמקד בביטויים בעלי נפח חיפושים גבוה (בממוצע חודשי) ועליו להכיל כמובן ביטויים הרלוונטיים לתחום הקידום (למשל- באתר של עורך דין לפלילים הפועל באזור המרכז, נצפה למצוא ביטויים שונים כמו עו"ד פלילי במרכז, סיוע משפטי במרכז, עו"ד במרכז הארץ וכו'.

התייחסות אל "צרכיו" של מנוע החיפוש בלבד: 

אם יש דבר אחד שניתן לומר בוודאות על מנוע החיפוש של גוגל, זה שהוא הרבה יותר יעריך אופטימיזציה טבעית מאשר עבודת קידום אשר סוגדת לרובוטים. ולמה הכוונה? המטרה אותה מבקש מנוע החיפוש של גוגל לשרת היא אותנו, את הגולשים. גוגל שואפת לייצר רלוונטיות עבורנו, כך שכשנרצה לחפש משהו מסוים באינטרנט, אנו נוכל למצוא אותו בקלות ובמהירות. יחד עם זה, יש לא מעט מקדמי אתרים שעבודת האופטימיזציה שלהם "מקדשת" את ה"זחלנים" של גוגל. מצד אחד, זה עשוי להקפיץ את האתר שלכם מבחינת הדירוג. לעומת זאת, אתרי אינטרנט שאינם מתמקדים באינטראקציה אנושית עלולים לפספס המון לידים ומכירות וחבל.

תכנים משוכפלים: 

מה ששנוא על מנוע החיפוש, אל תעשה לאתרך". במילים אחרות, מנוע החיפוש של גוגל לא אוהב תוכן משוכפל. בין אם מדובר בתכנים החוזרים על עצמם באתר שלכם, או בתוכן זהה לתכנים שקיימים באתרים אחרים, התכנים המשוכפלים עשויים לפגוע בצורה קשה בדירוג האתר שלכם בגוגל. עדיף שיהיה לכם תוכן מקורי ולעניין מאשר עניין עם מנוע החיפוש הגדול בעולם. אחת מן האפשרויות המומלצות היא להשתמש בשירותיהן של חברות דיגיטל מקצועיות המציעות שירותי כתיבת תוכן מקורי ואיכותי.

שימוש בתמונות "שמנות": 

אחד הפרמטרים שמשפיעים על דירוג האתר שלכם בגוגל הוא מהירות הטעינה שלו. אחד הגורמים המשפיעים ביותר על זמן הטעינה הוא גודלן של התמונות המופיעות באתר. על אף שוויזואליה מרשימה היא ללא ספק ערך מוסף, תמונות כבדות מדי המועלות לאתר שלכם עלולות לפגוע בצורה משמעותית בחוויית המשתמש ובסופו של דבר גם בדירוג שלכם בגוגל. בכדי להתגבר על בעיות של מהירות טעינה ניתן לעשות כמה דברים:

  1. לאחסן את האתר בשרת חזק יותר.
  2. לכווץ את גודלן של התמונות באמצעות תוכנות ייעודיות.
  3. להסיר מן האתר תמונות שאינן רלוונטיות יותר.

חוסר תשומת לב לקישורים שבורים: 

קישורים שבורים (Broken Links) הם קישורים הקיימים באתר שלכם, שאינם מובילים לשום מקום בגלל איזושהי סיבה (למשל- עקב שינוי כתובת URL). זו היא אחת התחלואות הקשות של עולם ה- ,SEO אשר פוגעת בחוויית המשתמשים ושגם עלולה לפגוע בדירוג האתר שלכם. למרבה השמחה, ניתן לטפל ביעילות בבעיית הקישורים השבורים באמצעות כלים ייעודיים כדוגמת ה- Screaming Frog .

קישורי פוטר מרובים:

קישורי הפוטר נמצאים בחלקם התחתון של עמודי האתר שלכם. הם בדרך כלל משמשים עבור:

  • יצירת קישורים פנימיים לעמודי קטגוריות.
  • יצירת קישור לעמוד צור קשר.
  • קרדיט לבנייה, עיצוב או קידום האתר.

עד כאן הכול טוב ויפה. הבעיה מתחילה כאשר ישנם קישורי פוטר רבים מדי המקשרים את האתר שלכם לאתרים שאינם רלוונטיים. במקרים כאלו, עשויה להיות פגיעה הדדית מבחינת הדירוג בגוגל; גם באתר שלכם וגם באתר החיצוני שאליו הוא מקשר.

מעבר לאתר חדש ללא ביצוע הפניות: 

לפעמים קורה שמסיבות כאלו ואחרות האתר שלכם צריך לעבור שיפוץ, שדרוג או "מעבר דירה" כללי (כלומר, מעבר לאתר חדש). בכל אחד מן המקרים הללו, חשוב לשמר את "כוח" ה- SEO שהאתר שלכם כבר הספיק לצבור וניתן לעשות זאת באמצעות 'הפניות 301'. הפניות אלו מאפשרות לנו לעדכן את מנוע החיפוש כי עמוד מסוים באתר שלנו הפסיק להיות רלוונטי, וכי עליו לאנדקס כעת עמוד חדש במקומו. כל פספוס בעניין הזה (במיוחד בעת מעבר לאתרים חדשים) עלול לפגוע בצורה קשה בתהליך הקידום.

תחום הקידום האורגני הוא תורה שלמה בפני עצמה, ותמיד תהיינה פעולות נוספות שיהיה צורך לבצען. הדרך הטובה ביותר בה תוכלו למדוד תוצאות בטווח הרחוק היא לקבוע יעדים מאוד ספציפיים שאתם רוצים להשיג באמצעות ה- SEO: הגדלה בכמות הטראפיק (תנועה) באתר, יצירת מודעות לעסק, הגדלה ביחס ההמרות, גידול במכירות, יצירת לידים איכותיים ועוד.

 מעבר לכך, אנו ממליצים לכם להיות מעורבים בתהליך קידומו של האתר שלכם בכדי שתוכלו להגדיר בצורה טובה את המטרות שאתם רוצים להשיג בו. ומה שהכי חשוב מבחינתנו, זה שתיקחו את הדגשים שהעלינו כאן במאמר על מנת שתוכלו לזהות ולמנוע כשלים (אם חלילה יקרו) בתהליך הקידום האורגני של האתר שלכם. כל הנ"ל הם רק חלק קטן וטעיות שעושים בקידום אתרים, למידע נוסף קראו מדריכים נוספים

רוצים לדעת עוד על קידום אתרים אורגני? צרו עימנו קשר ואחד ממומחי הדיגיטל שלנו ב-"פרסונאס מדיה" ישמח לחזור אליכם בהקדם ולסייע.

אולי יעניין אתכם גם:

Personas Media
נכתב ע"י צוות Personas Media
נכתב ע"י צוות Personas Media

צוות מומחים אשר מנהל למעלה מ - 15 שנה מגוון רחב של פרוייקטים בתחום השיווק הדיגיטלי.

אהבתם? שתפו:

תרגישו בנוח להשאיר פרטים

072-394-7000
072-394-7000