Fraud Blocker
קידום אתרים בפורטוגל

קידום אתרים בפורטוגל

פורטוגל גובלת בספרד וממוקמת בחלק המערבי של חצי האי האיברי, בדרום מערב יבשת אירופה. פורטוגל הייתה בעבר אימפריה גדולה ששלטה בחלקים נרחבים בדרום אמריקה ובאפריקה, לכן השפה הפורטוגזית נפותה במושבות הקולוניאליים לשעבר, למשל בברזיל, אנגולה ועוד. 

נכון לשנת 2023 גרים בפורטוגל כ-10.2 מיליון תושבים, ויש במדינה קהילה יהודית גדולה יחסית. בשנים האחרונות היגרו ישראלים רבים לפורטוגל ורובם גרים בערים הגדולות והמרכזיות כמו ליסבון ופורטו. פורטוגל הצטרפה לאיחוד האירופי בשנת 1986, והמטבע המקומי הוא אירו. למרות שכלכלת פורטוגל אינה מהחזקות באירופה, המדינה מהווה יעד מבוקש בקרב בעלי עסקים מישראל, וכדי לחדור לשוק המקומי ולהגדיל פעילות עסקית במדינה מעבר לים כדאי להשקיע בשירות קידום אתרים בפורטוגל.

תוכן עניינים

מה זה קידום אתרים בפורטוגל ולמי זה מתאים? איך מקדמים אתר בפורטוגזית? כיצד המומחים של פרסונאס מדיה מבצעים קידום אתרים בחו"ל? האם כדאי להשקיע בשירות קידום אתרים במדינה כמו פורטוגל?  המומחים של קבוצת פרסונאס מדיה הכינו מדריך בנושא.

קידום אתרים בפורטוגל – רקע כללי

ישראל היא מדינה קטנה בשטחה ובגודל אוכלוסייתה, לכן השוק המקומי תחרותי מאוד ומגיע השלב שבו העסק שלכם רוצה לפרוץ קדימה ולהתחיל בפעילות עסקית גם בחו"ל. כדי להגיע ללקוחות פוטנציאליים בפורטוגל ניתן להשקיע בשירות קידום אתרים בינלאומי, זהו כלי שיווקי עוצמתי באמצעותו מקבלים חשיפה ממוקדת ואפקטיבית בפני קהל דוברי השפה הפורטוגזית, ובמיוחד בקרב תושבי פורטוגל. 

חשוב לציין כי תושבי פורטוגל וכן רבים מדוברי השפה משתמשים ומחפשים מידע על מוצרים ועסקים במנוע החיפוש של גוגל פורטוגל. כאשר מבצעים שאילתה בשפה הפורטוגזית במנוע החיפוש של גוגל, כלומר בכתובת www.google.pt
מקבלים תוצאות שונות לגמרי מהתוצאות המוצגות בפני גולש ישראלי שמשתמש בגוגל ישראל. לכן, בתהליך קידום אתרים בפורטוגל יש להתייחס לדקויות של השפה הפורטוגזית וחשוב לבצע קידום אתרים לוקאלי כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר עבור הלקוח ועל מנת לקבל דירוג גבוה בדף תוצאות החיפוש של גוגל ושאר מנועי החיפוש.

רוב התושבים המתגוררים בפורטוגל משתמשים בגוגל כדי לחפש מידע על נושאים שונים, כולל חיפוש מידע על מוצרים ושירותים. כאשר העסק שלכם ממוקם במיקום גבוה בתוצאות החיפוש של גוגל אתם זוכים לחשיפה רחבה ולטראפיק משמעותי באתר שלכם. 

הכלכלה בפורטוגל מציגה ביצועים מרשימים, ולמרות שמדובר בשוק קטן יחסית, יש לתושבים ולעסקים המקומיים כוח קנייה משמעותי. נכון, באמצעות קידום אתרים בגרמניה, אנגליה או ארצות הברית ניתן להגיע לקהל יעד גדול בהרבה, אך בעלי עסקים מישראל אינם יכולים לפספס את כוח הקנייה של הפורטוגלים, לכן אם העסק שלכם מוכר מוצרים או שירותים שיכולים להתאים לתושבי פורטוגל בהחלט כדאי להשקיע בשירות קידום אתרים בחו"ל, כמובן בעזרת המומחים של קבוצת פרסונאס מדיה. 

תהליך קידום אתרים בפורטוגל

תהליך קידום אתרים בפורטוגל מבוסס על טכניקות מתקדמות מהתחום של קידום אתרים בינלאומי בשילוב טכניקות של קידום אתרים לוקאלי. ישנם מספר שלבים ופעולות בכל תהליך קידום אתרים בחול, והשלבים העיקריים הינם:

מחקר מתחרים ואפיון לקוח – צוות המומחים של פרסונאס מדיה מתאם פגישת הכרות עם הלקוח ולאחר הפגישה מכינים מסמך אפיון לקוח מפורט הכולל יעדים מוגדרים מראש, לאתר תיאום ציפיות. בשלב הבא אנחנו מתחילים במחקר מתחרים ומגדירים במקצועיות את קהלי היעד בפורטוגל. מחקר מתחרים הוא חלק חשוב בתהליך הקידום מאחר שהוא מאפשר לנו להבין את אסטרטגיית השיווק של עסקים המתחרים על אותו קהל יעד ואנו יכולים להסיק תובנות ולהציע שירות איכותי המבטיח תוצאות טובות יותר, כלומר מקסימום חשיפה, שיער הקלקות גבוה והחזר השקעה מהיר.

מחקר מילות מפתח בפורטוגזית – כדי להגיע לחשיפה רחבה ועל מנת להשיג לקוחות פוטנציאליים מפורטוגל אנחנו מבצעים מחקר מילות מפתח בשפה הפורטוגזית. אם אתם מעוניינים להגיע ללקוחות בברזיל ובמדינות אחרות שיש בהן דוברי פורטוגזית, חשוב לזכור כי יש הבדלי שפה בין המדינות לכן המחקר חייב להתבצע על ידי מומחים ששולטים בשפה. בשלב זה אנחנו בוחרים את מילות המפתח הנפוצות שבהן הגולשים מפורטוגל משתמשים במנועי החיפוש, בדגש על גוגל, ואנו בוחרים גם ביטויי זנב ארוך כדי לכבוש מיקומים גבוהים בדפי תוצאות החיפוש.

אופטימיזציה באתר (SEO) – יש לבצע שינויים בקוד ובמבנה האתר כדי להכין אותו לקידום אורגני במנועי החיפוש. האופטימיזציה לאתר כולל הוספת תגיות מטא המסייעות לאלגוריתם של גוגל להבין את האתר, שיפור ממשקים כדי להבטיח חוויית משתמש ייחודית לגולשים מפורטוגל, בניית היררכיה נכונה באתר, תרגום תכנים לפורטוגזית, הוספת תוכן חדש ואיכותי באתר, בניית קישורים פנימיים ועוד.

בניית פרופיל קישורים נכנסים – אחת מהדרכים היעילות ביותר לקבל דירג גבוה בגוגל ולעלות במיקומים היא באמצעות בניית פרופיל קישורים נכנסים לאתר. בעבר היה נהוג להוסיף הרבה קישורים אך כיום צריך להוסיף קישורים רק מאתרים סמכותיים ואמינים בעיני גוגל. הקישורים הנכנסים לאתר יוצרים טראפיק גבוה ומשפרים את האמינות והסמכותיות של האתר, לכן גוגל יציג את האתר שלכם במיקום גבוה יותר וכך תקבלו חשיפה גבוהה ויותר הקלקות וכניסות לאתר.

SEO טכני – כדי להנגיש את האתר ולהבטיח סריקה ואינדוקס באופן מיטבי אנחנו בפרסונאס מדיה מבצעים מספר פעולות הנקראות SEO טכני. בשלב זה אנחנו מבצעים שינויים באתר ומתאימים אותו לכללים ולדרישות של מנועי החיפוש, למשל קיצור זמן טעינת עמודי האתר, התאמת האתר למסכי הסמארטפון (עדכון מובייל פירסט של גוגל) וכד'.

כתיבת תוכן והפצתו – בכל תהליך של קידום אתרים חייבים לגבש אסטרטגיית תוכן מיטבית לצורך קידום אורגני במנועי החיפוש, ולבטח גם אתם יודעים כי גוגל מאוד אוהב תוכן. אם יש לכם אתר בעברית או באנגלית אפשר לתרגם את התכנים הקיימים ולעבות אותם, אך בדרך כלל אנחנו ממליצים על כתיבת תוכן חדש בפורטוגזית, בשילוב מילות המפתח שבחרנו במחקר, וכדי לקדם את האתר יש להוסיף תכנים ארוכים, איכותיים ומקוריים שמספקים ערך מוסף לגולשים.

בתהליך קידום אתרים בינלאומי אנחנו שולחים דוחות מסודרים ומפורטים ויוזמים שיחות טלפון ופגישות כדי לדווח בעל פה על הפעולות שאנו מבצעים על מנת לקדם את האתר שלכם. כל לקוח זוכה למנהל תיק לקוחות אישי שתפקידו ללוות אתכם לכל אורך הליך הקידום.

קידום לוקאלי בפורטוגל

כפי שציינו, בתהליך קידום אתרים בינלאומי משלבים טכניקות הנקראות קידום אתרים לוקאלי (מקומי). הקידום הלוקאלי מנגיש וחושף את האתר בפני לקוחות פוטנציאליים מפורטוגל ומסייע לעסק שלכם לקבל חשיפה ממוקדת בקרב גולשים שמחפשים עסק או מוצר כמו שאתם מספקים.

כך לדוגמה, אם העסק שלכם מתמחה במכירת בגדי תינוקות, אנחנו נקדם את הביטוי בגדי תינוקות בליסבון, בגדי תינוקות בפורטו וכו', וכך תקבלו חשיפה מדויקת ותיהנו מלידים חמים ומשיעור הקלות גבוה. בתהליך הקידום הלוקאלי אנחנו מבצעים מגוון פעולות ובהן הוספת העסק לשירות גוגל לעסק שלי, הוספת העסק לגוגל מפות, רישום העסק שלכם באינדקסים מקומיים ופופולריים בפורטוגל, לוקאליזציה של התוכן ועוד.

לסיכום

קידום אתרים בפורטוגל נועד לסייע לעסק שלכם להשיג נראות גבוהה במנועי החיפוש, במיוחד בגוגל, לקבל לידים חמים שקל להפוך למכירות, להשיג חשיפה רחבה וטביעת אצבע דיגיטלית במנוע החיפוש של גוגל פורטוגל וליהנות מטראפיק משמעותי וממיתוג של עסק מצליח ומוכר.

למידע נוסף, לייעוץ מקצועי בנושא קידום אתרים ולתיאום פגישה – צרו קשר עוד היום עם נציגי השירות של קבוצת פרסונאס מדיה.

Personas Media
נכתב ע"י צוות Personas Media
נכתב ע"י צוות Personas Media

צוות מומחים אשר מנהל למעלה מ - 15 שנה מגוון רחב של פרוייקטים בתחום השיווק הדיגיטלי.

אהבתם? שתפו:

תרגישו בנוח להשאיר פרטים

072-394-7000
072-394-7000