Fraud Blocker
קידום אתרים באינטרנט

קידום אתרי אינטרנט​

תוכן עניינים

קידום אתרי אינטרנט

קידום אורגני בגוגל, בדומה לניהול העסק שלכם, הוא משימה לא פשוטה. הוא נשען בעיקר על אסטרטגיה שיווקית נכונה אשר מורכבת הלכה למעשה משתי מטרות מרכזיות: האחת- ליצור פנייה רלוונטית לגולשים וללקוחות פוטנציאליים והשנייה-  לפעול בצורה מושכלת ויעילה אשר תוכל להביא לחשיפה מקסימאלית. ובדיוק כפי שבעסק שלכם אין מקום לטעויות, טעויות המתרחשות בעת קידום אתרי אינטרנט עשויות לפגוע בתהליך הקידום השיווקי ואף גרוע מכך- לתרום ולהפיק תועלת בעבור המתחרים שלכם.

נכון לימינו, קשה למצוא בעלי עסקים אשר אינם מודעים לגודל חשיבותו של השיווק הדיגיטלי. הרי בתקופה שבה הזירה העסקית היא רוויה, גועשת ו"נושכת" מאי פעם, זה כלל לא מפתיע כי אלפי בעלי עסקים המגיעים מתחומים שונים בוחרים באופציה של פנייה אל סוכנות דיגיטל מנוסה ומקצועית אשר תוכל לייצר עבורם חשיפה ניכרת, רלוונטית ומתבקשת במרחבי המחוזות המקוונים. בתוך כך, אחת משיטות השיווק הדיגיטלי הפופולאריות והאפקטיביות ביותר היא זו של קידום אתרים אורגני בגוגל.

קידום אתרים בגוגל- ה"דפי זהב" של המאה ה- 21

קידום אתרי אינטרנט במנוע החיפוש של גוגל זה לא דבר שהיה כאן תמיד. אך מאז נכנס תחום קידום האתרים לחיינו, הוא רק מוסיף להשתכלל ולהמשיך לקבוע את אופיה של התחרות העסקית הנוכחית.

למקרה ואתם לא ממש מכירים את התחום, קידום אתרים בגוגל מאפשר לכם לקדם דפי אינטרנט/עמודי נחיתה עסקיים אל עמודי תוצאות החיפוש הראשונים. ולמה זה חשוב? ככל שהדף/עמוד הנחיתה שלכם יזכו להופיע בתוצאות החיפוש הראשונים, החשיפה העסקית שלכם תהיה גבוהה יותר וזה יוכל לסייע לכם לגייס לקוחות חדשים. ומכאן כמובן- זו הסיבה שקידום אתרים בגוגל נהפך לתחום מרכזי בעולם השיווק הדיגיטלי. מוטב לדעת אגב, כי קידום אתרים בגוגל מתחלק לשני סוגים של פעילות: קידום אתרים אורגני (SEO)  ו- קידום אתרים ממומן (PPC).

מה זה קידום אתרי אינטרנט?
קידום אתרי אינטרנט - למה הכוונה?

קידום אורגני בגוגל

הקידום האורגני (המוכר בשמו המלא Search Engine Optimization או בקיצור "SEO"), עוסק בקידומם של עמודי אינטרנט ו/או דפי נחיתה וזאת באמצעות פעולות "אופטימיזציה" (קידום) אשר המתבססות כולן על מחקר מילים ראשוני. במחקר זה אנו צריכים למעשה למצוא- אילו מילים וביטויים שונים הם הכי רלוונטיים תהליך הקידום. לאחר שסיימנו עם מחקר מילות המפתח, אנחנו נכנסים לשלב "הליבה" של תהליך הקידום. במהלכו, אנו נידרש לבצע פעולות רבות ומגוונות אשר יסייעו לנו לקדם את עמוד האינטרנט/דף הנחיתה המבוקשים בהצלחה.

בין היתר, מדובר בפעולות כגון:

  • סריקה אחר הודעות שגיאה וטיפול בהן (הודעות 404)
  • כתיבת תכנים שוטפת והעלאתם לאתר
  • יצירת קישורים פנימיים וחיצוניים
  • בניית מפת אתר (קובץ XML שמטרתו היא לייעל את תהליך הסריקה המתבצע ע"י ה"זחלנים" של גוגל")
  • טיפול בהפניות מכתובת אחת לאחרת (301)
  • ועוד…

לתשומת לבכם!

כל תהליך של קידום אתרי אינטרנט המתבצע בשיטה האורגנית עשוי לקחת זמן. על כן, חשוב במיוחד להתאזר בסבלנות. במקרים מסוימים, יתכן ותראו תוצאות בשטח רק כעבור מספר חודשים בודדים. במקרים אחרים, זה גם עשוי לקחת שנה שלמה ואף למעלה מכך!

קידום אתרי אינטרנט
קידום אתרי אינטרנט

קידום ממומן בגוגל

שיטת הקידום של PPC- Pay Per Click (קידום ממומן בגוגל), מתמקדת גם היא בקידומם של עמודי אינטרנט/דפי נחיתה במנוע החיפוש אולם במהות שלה היא שונה. הרעיון הוא ליצור מודעות ממומנות באמצעות מערכת הפרסום של גוגל, ה- Google Ads ולהעלות אותם כקמפיינים פרסומיים במנוע החיפוש. להבדיל מתהליך של קידום אורגני בגוגל, תהליך הקידום הממומן לא לוקח זמן רב וניתן לצאת בקמפיין פרסומי בתוך עניין של דקות בודדות.

מה שכן, גם כאשר אנו יוצרים מודעה ממומנת חשוב שנישען על מחקר מילות מפתח יסודי ומקיף ושנעשה שימוש במילים ובביטויים רלוונטיים אשר יוכלו לסייע לנו בתהליך הקידום. אם יש לנו כמות מילים וביטויים גדולה יחסית, עדיף לנו לפצל את הקמפיין שלנו למספר מודעות ממומנות אשר מתמקדות במילים ובביטויים שונים. בצורה כזו, המסר שאנו מעוניינים להעביר אל קהל היעד שלנו יוכל לעבור בצורה ממוקדת ויעילה יותר. מהותו של הקידום הממומן היא פשוטה למדיי: ברגע שאנחנו מפרסמים מודעה ממומנת אנחנו יוצרים למעשה קישור. ברגע שמישהו לוחץ על הקישור הזה, אנחנו מחויבים על פרסום המודעה בפועל- פר הקלקה.

מעבר לקידום האורגני והממומן בגוגל, קידום אתרי אינטרנט יכול גם להישען על תהליכי שיווק דיגיטלי נוספים. בין היתר, ניתן להוסיף ולקדם את האתר העסקי שלנו גם דרך הפייסבוק. הודות להיותה הרשת החברתית הגדולה והמשפיעה בעולם, אנו יכולים להשתמש בפייסבוק כפלטפורמת שיווק אסטרטגית אשר יכולה להפנות את לקוחותינו הפוטנציאליים ישירות אל האתר/דף הנחיתה העסקיים שלנו. וככל שנצליח לייצר הפניות רבות יותר, הדבר יסייע לנו בתהליך הקידום מה שיוכל גם לתרום לנו בשיפור אחוזי ההמרה (יותר לקוחות יוצרים קשר, זמן שהייה גבוה יותר באתר וכמובן- סגירת מכירות).

תהליך נוסף שיכול לתרום לקידומו של האתר שלנו, הוא ביצוע קמפיין איכותי של ניהול מוניטין ברשת. ומה זה בדיוק אומר? ובכן, מדובר למעשה בתהליך של יחסי ציבור אשר יכול מצד אחד לשפר את התדמית העסקית שלנו ולאפשר לנו מצד שני לקדם את נכסינו הדיגיטליים (כמו אינסטגרם, יוטיוב, פרופיל לינקדאין וכמובן- אתר האינטרנט שלנו). 

הנה הסיבות המרכזיות שבגללן אנו זקוקים לתהליך של ניהול מוניטין:

  • הסרתם של אזכורים שליליים ברשתות החברתיות ובגוגל הקשורים בפעילותנו העסקית
  • הסרתם של אזכורים שליליים ברשת אשר פורסמו עלינו מתוך כוונה תחילה
  • הסרת אזכורים וביקורות שליליות על העסק שלנו אשר הועלו כתוצאה מהתנהלותם של עובדים ו/או מנהלים קודמים.

בכדי שניהול המוניטין שלכם יצליח להניב תוצאות, חשוב שתהיה לכם אסטרטגיה שיווקית מתוכננת וברורה. בין היתר, היא צריכה לכלול את הקמתם וקידומם של נכסים דיגיטליים נוספים ואת יצירתם וכתיבתם של תכנים ומאמרים חיוביים הנוגעים לעסק שלכם. ככל שתקפידו על טיפוחם החיובי של נכסים דיגיטליים קיימים וחדשים, תוכלו להדחיק הצידה את האזכורים השליליים הקיימים עליכם ברשת. בסופו של דבר, זה גם יוכל לתרום לכם רבות בתהליך קידומו של האתר העסקי שלכם

קידום אתרי אינטרנט - רק אצל חברת שיווק ופרסום מובילה
קידום אתרי אינטרנט - רק אצל חברת שיווק ופרסום מובילה

קידום אתרי אינטרנט - שאלות ותשובות

מה זה בדיוק קידום אתרי אינטרנט?

קידום אתרים מחולק לשני תחומים – קידום אתרים אורגני וקידום ממומן. קידם אורגני (SEO) עוסק
בקידום עמודי אינטרנט ודפי נחיתה באמצעות אופטימיזציה, מחקר שוק ומחקר מילות מפתח. יש
טכניקות שונות לקידום האתר במנועי החיפוש ובראשם גוגל, והמטרה היא לקדם את האתר של
הלקוח למיקום גבוה ככל האפשר בתוצאות החיפוש.

כאשר האתר המקודם מגיע למיקום גבוה בדף התוצאות הראשון הלקוח נהנה מחשיפה רחבה,
מגידול במכירות ומתעבורה גבוהה לעמוד ולאתר.

האם קידום אתר אינטרנט מבטיח לי מקום ראשון בגוגל?

התחרות על המקום הראשון בתוצאות החיפוש של גוגל היא גבוהה ומחייבת משאבים רבים
והתמדה, אם מקדם האתרים הבטיח לכם מקום ראשון בגוגל תוך X שבועות או חודשים, כדאי לכם
לבחור חברה אחרת לקידום האתר.

אין אפשרות להבטיח מקום ראשון בגוגל מאחר ויש מאות פרמטרים המשפיעים על מיקום האתר
בתוצאות החיפוש. המטרה היא להגיע למיקום גבוה בדף התוצאות הראשון ולבנות נכס דיגיטלי
משמעותי לטווח הארוך.

מהן המטרות של קידום אתרי אינטרנט?

לקידום אתרי אינטרנט יש מספר מטרות:

 באמצעות כלים וטכניקות בתחום ה-SEO אפשר לקדם עמודים באינטרנט למיקום גבוה בדפי
תוצאות החיפוש של גוגל ובמנועי חיפוש אחרים.
 קידום ממומן (PPC) לחשיפה מהירה ורחבה של העסק וליצירת לידים איכותיים.
 גידול בהכנסות העסק מהאתר.
 שיפור יחס ההמרה.
 מיתוג מנצח ובידול ממתחרים.
 בניית נכסים דיגיטליים בעלי ערך ומשמעות

מה משפיע על קידום אתרי אינטרנט?

ברוב המקרים כאשר מדברים על קידום אתרי אינטרנט מתייחסים לקידום אורגני בגוגל, זהו מנוע
החיפוש הפופולרי ביותר בישראל ובמדינות רבות מעבר לים. האלגוריתם של גוגל כולל מאות
פרמטרים שאת מרביתם איננו מכירים, ובאמצעות טכניקות ושיטות שונות אפשר לקדם את עמוד
האינטרנט על מנת שהוא יתקדם לדף התוצאות הראשון.

יש לא מעט פרמטרים מוכרים באלגוריתם לכן מקדם האתר יתחיל במחקר מילות מפתח, הבסיס לכל
קידום אתרים אורגני, במקביל לאופטימיזציה של האתר כדי להכין אותו לקראת הקידום ולשפר אותו
מבחינת נראות, נוחות, זמן טעינה, התאמה למובייל, תכנים איכותיים, קוד, עיצוב וחוויית משתמש.

 
 

קידום אתרי אינטרנט? רק מול סוכנות דיגיטל מנוסה ומקצועית!

קידום עסקים באינטרנט הוא ממש לא עניין של מה בכך. אך כל עוד הוא מבוצע על ידי מומחי דיגיטל, הסיכוי שלכם לקבל את התוצאות הרצויות תמיד יהיה גבוה יותר. לכן, אנו ממליצים לכם להשקיע את הזמן הנדרש בכדי למצוא חברת דיגיטל שבאמת תביא לכם תוצאות.

כחברת פרסום המספקת ללקוחותיה פתרונות שיווק דיגיטלי מלאים, אנחנו ב- "פרסונאס מדיה" מודעים היטב לעובדה- כי הדרך היחידה בה ניתן להביא תוצאות בשטח היא ללמוד במדויק את הצורך השיווקי של הלקוח. על כן, מה שנתפס בעינינו כ- מקצוענות אמיתית זה לא רק לדעת כיצד לבצע פעילות של שיווק דיגיטלי, אלא בעיקר כיצד מתאימים אותה לצרכים שיווקיים ועסקיים שונים.

אם יש לכם שאלות או צורך בהתייעצות נוספת בנוגע לנושא של קידום אתרים ברשת, אתם יותר ממוזמנים לפנות אלינו ואנו נשמח לחזור אליכם בהקדם ולסייע.

שלכם,
צוות "פרסונאס מדיה"

Personas Media
נכתב ע"י צוות Personas Media
נכתב ע"י צוות Personas Media

צוות מומחים אשר מנהל למעלה מ - 15 שנה מגוון רחב של פרוייקטים בתחום השיווק הדיגיטלי.

אהבתם? שתפו:

תרגישו בנוח להשאיר פרטים

072-394-7000
072-394-7000