קידום אתרי אינטרנט

קידום אורגני בגוגל, בדומה לניהול העסק שלכם, הוא משימה לא פשוטה. הוא נשען בעיקר על אסטרטגיה שיווקית נכונה אשר מורכבת הלכה למעשה משתי מטרות מרכזיות: האחת- ליצור פנייה רלוונטית לגולשים וללקוחות פוטנציאליים והשנייה-  לפעול בצורה מושכלת ויעילה אשר תוכל להביא לחשיפה מקסימאלית. ובדיוק כפי שבעסק שלכם אין מקום לטעויות, טעויות המתרחשות בעת קידום אתרי אינטרנט עשויות לפגוע בתהליך הקידום השיווקי ואף גרוע מכך- לתרום ולהפיק תועלת בעבור המתחרים שלכם.

נכון לימינו, קשה למצוא בעלי עסקים אשר אינם מודעים לגודל חשיבותו של השיווק הדיגיטלי. הרי בתקופה שבה הזירה העסקית היא רוויה, גועשת ו"נושכת" מאי פעם, זה כלל לא מפתיע כי אלפי בעלי עסקים המגיעים מתחומים שונים בוחרים באופציה של פנייה אל סוכנות דיגיטל מנוסה ומקצועית אשר תוכל לייצר עבורם חשיפה ניכרת, רלוונטית ומתבקשת במרחבי המחוזות המקוונים. בתוך כך, אחת משיטות השיווק הדיגיטלי הפופולאריות והאפקטיביות ביותר היא זו של קידום אתרים בגוגל.

קידום אתרים בגוגל- ה"דפי זהב" של המאה ה- 21

קידום אתרי אינטרנט במנוע החיפוש של גוגל זה לא דבר שהיה כאן תמיד. אך מאז נכנס תחום קידום האתרים לחיינו, הוא רק מוסיף להשתכלל ולהמשיך לקבוע את אופיה של התחרות העסקית הנוכחית.

למקרה ואתם לא ממש מכירים את התחום, קידום אתרים בגוגל מאפשר לכם לקדם דפי אינטרנט/עמודי נחיתה עסקיים אל עמודי תוצאות החיפוש הראשונים. ולמה זה חשוב? ככל שהדף/עמוד הנחיתה שלכם יזכו להופיע בתוצאות החיפוש הראשונים, החשיפה העסקית שלכם תהיה גבוהה יותר וזה יוכל לסייע לכם לגייס לקוחות חדשים. ומכאן כמובן- זו הסיבה שקידום אתרים בגוגל נהפך לתחום מרכזי בעולם השיווק הדיגיטלי. מוטב לדעת אגב, כי קידום אתרים בגוגל מתחלק לשני סוגים של פעילות: קידום אתרים אורגני (SEO)  ו- קידום אתרים ממומן (PPC).

קידום אורגני בגוגל

הקידום האורגני (המוכר בשמו המלא Search Engine Optimization או בקיצור "SEO"), עוסק בקידומם של עמודי אינטרנט ו/או דפי נחיתה וזאת באמצעות פעולות "אופטימיזציה" (קידום) אשר המתבססות כולן על מחקר מילים ראשוני. במחקר זה אנו צריכים למעשה למצוא- אילו מילים וביטויים שונים הם הכי רלוונטיים תהליך הקידום. לאחר שסיימנו עם מחקר מילות המפתח, אנחנו נכנסים לשלב "הליבה" של תהליך הקידום. במהלכו, אנו נידרש לבצע פעולות רבות ומגוונות אשר יסייעו לנו לקדם את עמוד האינטרנט/דף הנחיתה המבוקשים בהצלחה.

בין היתר, מדובר בפעולות כגון:

  • סריקה אחר הודעות שגיאה וטיפול בהן (הודעות 404)
  • כתיבת תכנים שוטפת והעלאתם לאתר
  • יצירת קישורים פנימיים וחיצוניים
  • בניית מפת אתר (קובץ XML שמטרתו היא לייעל את תהליך הסריקה המתבצע ע"י ה"זחלנים" של גוגל")
  • טיפול בהפניות מכתובת אחת לאחרת (301)
  • ועוד…

לתשומת לבכם!

כל תהליך של קידום אתרי אינטרנט המתבצע בשיטה האורגנית עשוי לקחת זמן. על כן, חשוב במיוחד להתאזר בסבלנות. במקרים מסוימים, יתכן ותראו תוצאות בשטח רק כעבור מספר חודשים בודדים. במקרים אחרים, זה גם עשוי לקחת שנה שלמה ואף למעלה מכך!

קידום ממומן בגוגל

שיטת הקידום של PPC- Pay Per Click (קידום ממומן בגוגל), מתמקדת גם היא בקידומם של עמודי אינטרנט/דפי נחיתה במנוע החיפוש אולם במהות שלה היא שונה. הרעיון הוא ליצור מודעות ממומנות באמצעות מערכת הפרסום של גוגל, ה- Google Ads ולהעלות אותם כקמפיינים פרסומיים במנוע החיפוש. להבדיל מתהליך של קידום אורגני בגוגל, תהליך הקידום הממומן לא לוקח זמן רב וניתן לצאת בקמפיין פרסומי בתוך עניין של דקות בודדות.

מה שכן, גם כאשר אנו יוצרים מודעה ממומנת חשוב שנישען על מחקר מילות מפתח יסודי ומקיף ושנעשה שימוש במילים ובביטויים רלוונטיים אשר יוכלו לסייע לנו בתהליך הקידום. אם יש לנו כמות מילים וביטויים גדולה יחסית, עדיף לנו לפצל את הקמפיין שלנו למספר מודעות ממומנות אשר מתמקדות במילים ובביטויים שונים. בצורה כזו, המסר שאנו מעוניינים להעביר אל קהל היעד שלנו יוכל לעבור בצורה ממוקדת ויעילה יותר. מהותו של הקידום הממומן היא פשוטה למדיי: ברגע שאנחנו מפרסמים מודעה ממומנת אנחנו יוצרים למעשה קישור. ברגע שמישהו לוחץ על הקישור הזה, אנחנו מחויבים על פרסום המודעה בפועל- פר הקלקה.

מעבר לקידום האורגני והממומן בגוגל, קידום אתרי אינטרנט יכול גם להישען על תהליכי שיווק דיגיטלי נוספים. בין היתר, ניתן להוסיף ולקדם את האתר העסקי שלנו גם דרך הפייסבוק. הודות להיותה הרשת החברתית הגדולה והמשפיעה בעולם, אנו יכולים להשתמש בפייסבוק כפלטפורמת שיווק אסטרטגית אשר יכולה להפנות את לקוחותינו הפוטנציאליים ישירות אל האתר/דף הנחיתה העסקיים שלנו. וככל שנצליח לייצר הפניות רבות יותר, הדבר יסייע לנו בתהליך הקידום מה שיוכל גם לתרום לנו בשיפור אחוזי ההמרה (יותר לקוחות יוצרים קשר, זמן שהייה גבוה יותר באתר וכמובן- סגירת מכירות).

תהליך נוסף שיכול לתרום לקידומו של האתר שלנו, הוא ביצוע קמפיין איכותי של ניהול מוניטין ברשת. ומה זה בדיוק אומר? ובכן, מדובר למעשה בתהליך של יחסי ציבור אשר יכול מצד אחד לשפר את התדמית העסקית שלנו ולאפשר לנו מצד שני לקדם את נכסינו הדיגיטליים (כמו אינסטגרם, יוטיוב, פרופיל לינקדאין וכמובן- אתר האינטרנט שלנו). 

הנה הסיבות המרכזיות שבגללן אנו זקוקים לתהליך של ניהול מוניטין:

  • הסרתם של אזכורים שליליים ברשתות החברתיות ובגוגל הקשורים בפעילותנו העסקית
  • הסרתם של אזכורים שליליים ברשת אשר פורסמו עלינו מתוך כוונה תחילה
  • הסרת אזכורים וביקורות שליליות על העסק שלנו אשר הועלו כתוצאה מהתנהלותם של עובדים ו/או מנהלים קודמים.

בכדי שניהול המוניטין שלכם יצליח להניב תוצאות, חשוב שתהיה לכם אסטרטגיה שיווקית מתוכננת וברורה. בין היתר, היא צריכה לכלול את הקמתם וקידומם של נכסים דיגיטליים נוספים ואת יצירתם וכתיבתם של תכנים ומאמרים חיוביים הנוגעים לעסק שלכם. ככל שתקפידו על טיפוחם החיובי של נכסים דיגיטליים קיימים וחדשים, תוכלו להדחיק הצידה את האזכורים השליליים הקיימים עליכם ברשת. בסופו של דבר, זה גם יוכל לתרום לכם רבות בתהליך קידומו של האתר העסקי שלכם

קידום אתרי אינטרנט? רק מול סוכנות דיגיטל מנוסה ומקצועית!

קידום עסקים באינטרנט הוא ממש לא עניין של מה בכך. אך כל עוד הוא מבוצע על ידי מומחי דיגיטל, הסיכוי שלכם לקבל את התוצאות הרצויות תמיד יהיה גבוה יותר. לכן, אנו ממליצים לכם להשקיע את הזמן הנדרש בכדי למצוא חברת דיגיטל שבאמת תביא לכם תוצאות.

כחברת פרסום המספקת ללקוחותיה פתרונות שיווק דיגיטלי מלאים, אנחנו ב- "פרסונאס מדיה" מודעים היטב לעובדה- כי הדרך היחידה בה ניתן להביא תוצאות בשטח היא ללמוד במדויק את הצורך השיווקי של הלקוח. על כן, מה שנתפס בעינינו כ- מקצוענות אמיתית זה לא רק לדעת כיצד לבצע פעילות של שיווק דיגיטלי, אלא בעיקר כיצד מתאימים אותה לצרכים שיווקיים ועסקיים שונים.

אם יש לכם שאלות או צורך בהתייעצות נוספת בנוגע לנושא של קידום אתרים ברשת, אתם יותר ממוזמנים לפנות אלינו ואנו נשמח לחזור אליכם בהקדם ולסייע.

שלכם,
צוות "פרסונאס מדיה"

כיף לשמוע מילה טובה

צרו איתנו קשר

עקבו אחרינו בפייסבוק

072-394-7000
072-394-7000