Fraud Blocker
שיווק ברשתות חברתיות - כל מה שצריך לדעת

שיווק ברשתות חברתיות - כל מה שצריך וחייב לדעת

עולם השיווק הדיגיטלי, אשר תפס תאוצה בשנים האחרונות עם הנגשת משאבי הרשת לכל בית, הוא זירה אשר בנויה מכמה וכמה עולמות תוכן שונים. לצד השיווק במייל, והשיווק הדיגיטלי המתבצע במנועי החיפוש השונים (כמו קמפיין פרסום בגוגל או קידום אתר אינטרנט), דיסציפלינה מרכזית בשיווק דיגיטלי מתייחסת לשיווק באמצעות הרשתות החברתיות.

 

תוכן עניינים

בניית תוכנית שיווקית ברשתות החברתיות איננה עניין של מה בכך. כדי לגבש אסטרטגיה שיווקית ולהתאים אותה למאפיינים השונים של הרשתות החברתיות, צריך להכיר את מנגנון הפעילות שלהן. במסגרת זאת, חשוב להבין היטב את קהל היעד המאפיין את הרשת החברתית המסוימת בה מעוניינים לפעול לשיווק השירותים או המוצרים של בית העסק, את אופן השימוש של קהל היעד הזה ברשת החברתית, את זמני הפעילות שלו, את פורמט התוכן המתאים לרשת החברתית ועוד.

השיווק באמצעות הרשתות החברתיות אמנם נדמה כפעילות מורכבת המצריכה לימוד שיווק באינטרנט, אולם למעשה התקשרות מול מומחה בתחום תאפשר לכם לוודא כי אתם גם מנצלים את כלל היכולות של הפלטפורמה בצורה שתתאים בצורה הטובה ביותר לבית העסק שלכם, וגם משמרים לעצמכם את היכולת לנהל קמפיינים רווחיים, שבהם הלידים שאתם מייצרים מחזירים את ההשקעה בהם.

רגע לפני שנצלול אל בניית אסטרטגיה שיווקית ברשתות חברתיות, בואו ננסה להבין קודם אילו יתרונות מייצר לנו הפרסום ברשתות אלו, ומתי הוא יהיה האפשרות העדיפה מבחינתנו על פני יתר האפשרויות.

מהם היתרונות שמייצר עבורנו השיווק ברשתות החברתיות?

פרסום באינסטגרם, פעילות שיווקית בפייסבוק, יצירת מודעת טיקטוק, טרגוט קהל היעד בלינקדאין, קידום סרטון ביוטיוב ולמעשה כל פעילות ברשת חברתית שבאמצעותה אנחנו מנגישים תוכן שיווקי לקהל היעד מייצרת עבורנו כבית העסק המפרסם שורה של יתרונות.
מיד נתמקד בארבעה יתרונות מרכזיים, אולם חשוב יהיה להבין כי פרסום מקצועי ברשתות חברתיות יכול בהחלט לייצר לא מעט ערך מוסף שונה ואחר עבור בית העסק. אז בלי להכביר במילים, אלו ארבעה עולמות תוכן שבהם הפרסום ברשתות חברתיות יכול לייצר ערך:

מיקוד


הרשתות החברתיות השונות מהוות פלטפורמה רבת עוצמה שמנהלת מידע רב, ישיר ועקיף, על המשתמשים בה. מידע ישיר הוא מידע שהגולשים השונים תורמים מרצונם, כמו תמונות פרופיל, ציון תחביבים, השתייכות לקבוצות, תגובות ושיתופים, ומידע עקיף הוא מידת השימוש שלהם ברשת, הנכונות שלהם להיות מעורבים בתכנים מסוימים, הסיכוי שיבחרו להקליק על מודעת פרסום, ועוד ועוד.
המידע הזה שווה לא מעט כסף עבור מפרסמים. הוא מאפשר לבעלי עסק למקד את המסרים השיווקיים שלהם רק בפלח האוכלוסיה הרלוונטי, זה שיגיב לפרסומים השונים, ושיעורי ההמרה שלו יצדיקו את קיום הקמפיין.לצורך העניין, נניח לרגע שמפרסמים מעוניינים לשווק מוצר או שירות שמתאים לנשים בנות חמישים עד שישים מאזור השפלה. טרגוט כזה באמצעות הרשתות החברתיות הוא קל ופשוט, ומאפשר למפרסם ליצור מודעה בשפה ובמיקוד הרלוונטיים לקהל היעד הזה.בחירה ברשת החברתית בה פועלים לצורך ניהול הקמפיין השיווקי, יכולה גם היא להשפיע רבות על אופיו של קהל היעד. רשתות חברתיות כמו טיקטוק מתאפיינות בקהל צעיר בעוד שרשתות כמו פינטרסט מתאפיינות בקהל שרובו המוחלט נשי ובעל אוריינטציה לאמנות.כאשר קמפיין שיווקי מתמקד בקהל יעד ספציפי, הסיכוי ששיעורי ההמרה יהיו גבוהים הוא גדול יותר. פיזור של קהל יעד והרחבתו באופן משמעותי לרוב פוגעים בשיעורי ההמרה, ומאלצים את מנהל הקמפיין לעשות שימוש בטקסטים כלליים, כאלו שיפנו לקהלים גדולים ומגוונים, ואלו לרוב טקסטים אפקטיביים פחות בכל הקשור למכירות.  

ויראליות

זוהי אחת התכונות הבולטות שהופכות את הפרסום ברשתות החברתיות למשתלם במיוחד. כאשר מתניעים קמפיין פרסומי, יש לקחת בחשבון שני סוגים של חשיפה של קהל היעד לתכנים השיווקיים: חשיפה ישירה, עליה משלם המפרסם, וחשיפה עקיפה, עליה המפרסם לא משלם.מתי מתרחשת חשיפה עקיפה של קהלים לתכנים השיווקיים של הקמפיין? בעיקר כאשר גולשים ברשת החברתית מייצרים אינטראקציה עם התוכן: הם משתפים את הפרסום, מגיבים לו, מתייגים בו חברים שהפרסום רלוונטי עבורם, מצטרפים לדף האוהדים של המותג, ממליצים על המותג ועוד.כאשר מפרסמים נפנים לשלב קמפיין פרסומי ברשתות החברתיות, אחת ממטרות העל שלהם היא להשיג את הביצועים הטובים ביותר בתקציב הנמוך ביותר. תכונת הויראליות של הרשתות החברתיות, מאפשרת לאותם מפרסמים להגיע אל קהלים חדשים ללא עלות, וזאת אם טרחו והשקיעו בתוכן איכותי, שמייצר ערך מוסף אמיתי לקהל היעד.

אינטראקטיביות

מאפיין נוסף שחשוב להכיר בכל הקשור לפרסום ברשתות החברתיות הוא האינטראקטיביות שהפלטפורמה הפרסומית מאפשרת כאשר גולשים נחשפים לתוכן השיווקי. פרסום בפייסבוק לעסקים, למשל, איננו תהליך חד כיווני שבו המפרסם מייצר תוכן שנצרך על ידי הגולשים. בתהליך פרסום בפייסבוק מתאפשרת יצירת קשר של הגולשים עם המותג. הם יכולים לשאול שאלות, להתעניין במחירים עבור מוצרים או שירותים, לבקש מידע נוסף וגם לבקש שהמותג יחזור אליהם באופן פרטי. השיח הזה, לצד התמורות הגדולות שהוא מצליח לייצר, הופך את הפרסום לויראלי, ועל היתרונות שבויראליות דיברנו כבר בסעיף הקודם. מעבר לכך, יש כאן הזדמנות ממשית של בית העסק לתפוס את הלקוח כשהוא עוד במצב של קשב ובשלות לבצע התקשרות מול בית העסק.להבדיל, קידום ממומן או אורגני בגוגל מתנהל בצורה שונה. כאשר גולש מגיע לאתר בית העסק, מבקר בו, צורך את התכנים השונים שבו ואז נוטש, אין לבעל האתר מידע מספק שיאפשר לו להציג לגולש הזה בעתיד הצעות חדשות.

הגעה אל הלקוח גם כאשר הוא לא מחפש אותך

הפרסום ברשתות החברתיות מייצר יתרון נוסף למשווקים: הוא מאפשר להם להגיע אל קהל יעד, גם כאשר זה לא מחפש באותה נקודת זמן את השירות או המוצר המוצע, וייתכן שאף כלל לא מודע לקיומו של שירות או מוצר כזה.בתצורת עבודה זו, הפרסום באינסטגרם, למשל, מאפשר לשווק מוצרים חדשים לקהל יעד ספציפי, גם אם זה לא נתקל במוצרים האלו לפני כן. מדובר ביתרון משמעותי, שכן להמתין עד שקהל היעד יפתח מודעות למוצר או השירות ויטרח לחפש אותו בעצמו עלול לקחת זמן רב, וגם אז מידת האפקטיביות של המהלך מוטלת בספק.
שיווק ברשתות חברתיות
שיווק ברשתות חברתיות

מטרות השיווק רשתות חברתיות

אחרי שהבנו אילו יתרונות יכול לייצר לנו הפרסום ברשתות החברתיות, ננסה לסקור את מטרות העל שיכול בית עסק להציב לעצמו כאשר הוא מתחיל להניע תהליך פרסום כזה. מה בכלל יכול בית עסק להשיג מן הפרסום ברשת חברתית כזו או אחרת? מדוע משקיעים בתי כסף תקציבים ניכרים בפרסום של העסק ברשתות החברתיות? הנה חלק מן הסיבות לצאת לקמפיין פרסומי שכזה:

הרחבת המודעות למותג

אם אתם מנהלים מותג חדש ולא מוכר בשוק, ורוצים לפרוץ ולהרחיב את ההיכרות של קהל היעד עם המוצר או השירות שאתם מספקים – רשת חברתית היא בהחלט כלי רב עוצמה שיסייע לכם להשיג את המטרה הזאת. באמצעות קמפיין ברשת החברתית תוכלו להגדיר שמטרת הקמפיין תהיה שיפור המודעות לברנד, והגדלת החשיפה לקהלי יעד חדשים.

משרד פרסום באינטרנט ימליץ לכם, במקרה הזה, לשמר את קהל היעד רחב, אך לא רחב מידי, ולמקד את התכנים השונים של הקמפיין ביצירת היכרות ראשונית של קהל היעד עם המוצרים והשירותים של המותג. במקרים כאלו, אסטרטגיית התוכן תסקור את הבעיות המרכזיות איתם מתמודדים הגולשים שהממוצר או השירות מוצע להם, ואת הפתרונות האפשריים שמציע המותג בהתאם.

בניית קהילות עם רמת מעורבות גדולה של הגולשים

מטרה נוספת של הקמת קמפיין שיווקי בפייסבוק, למשל, יכולה להיות בניה של קהילה תומכת ומפרה בידע סביב אתגר מסוים, שבית העסק מספק את אחד הפתרונות עבורו. ניהול קהילה הוא תורה של ממש, ומערב בתוכו יצירת כללי התנהגות בקהילה, הגדרת המותר והאסור, ומציאת הערך המוסף שגולשים יקבלו מן הקהילה.

לאחר שקהילה שלמה נהנית מן התכנים השונים המוצעים בקהילה, ויכולה גם להציע שאלות ותשובות אפשריים לסוגיות המטרידות אותה, ניתן יהיה לשלב גם תוכן שיווקי, כמובן במידה המתאימה, ותוך ביצוע עיטוף של תוכן איכותי.

ניקח לדוגמה קהילה שקמה סביב נושא ספורט הריצה. בקהילה כזו, בה פעילים עשרות אלפי אנשים, ניתן להתייעץ על רכישה של מוצרים שונים, כמו דגמי נעליים, שעונים, אוזניות ריצה, חגורות ריצה, מכנסי ריצה, ועוד. לצד תכנים בעלי ערך מוסף מובהק, יש מקום בקבוצה כזו גם לתהיות של הגולשים ולהצעות שיווקיות בעלות ערך מוסף לגולשים.

לבניית קהילה יש ערך שיווקי עצום. קהילה מחזקת את הקשר בין החברים השונים בה, מקשרת בין הלקוחות הפוטנציאליים לערכים של המותג, ומאפשרת הפריה הדדית וערך מוסף לגולשים המגיעים אליה. היתרון הגדול בקהילה הוא שגולשים ממשיכים לחזור אליה גם כאשר הם לא זקוקים למידע באופן מיידי. בדרך זו, אפשר להגדיל את הסיכוי שתכנים שיווקיים יצליחו לייצר מכירות.

מכירה של מוצרים ושירותים

מטרת העל של קמפיין שיווקי ברשתות החברתיות יכולה להיות כמובן… מכירות. בסופו של יום, חשוב לזכור שעסקים אינם משקיעים חלק ניכר מן התקציב שלהם בשיווק ברשתות החברתיות לשם שמיים. הם עושים זאת על מנת להגדיל את ההכנסות ולייצר רווחים. לכן, חלק ניכר מן הקמפיינים השיווקיים רשתות החברתיות מטרתם המרכזית אחת – הגדלת המכירות הישירות של מוצרים או שירותים.

חלק מן הרשתות החברתיות, כמו פייסבוק למשל, מאפשרות מכירה של ממש באמצעות הפלטפורמה עמה, כך שבעל מותג כזה או אחר אפילו לא נדרש להקים ולתפעל בשוטף אתר אינטרנט ויכול להסתמך באופן בלעדי על הרשת החברתית על מנת להציע תכנים לקהל הרלוונטי.

מדידת סנטימנט

אחד מן הנכסים החשובים ביותר העומדים לרשותו של עסק הוא המוניטין שלו. כאשר לעסק יש שם טוב, שעובר מפה לאוזן, תשתית השיווק שלו איכותית הרבה יותר ומאפשרת יצירת מכירות בצורה טובה הרבה יותר.

אחת ממטרות העל הנוספות שבגללה יוצאים בעלי עסקים לקמפיינים שיווקים ברשתות החברתיות היא הבנת הסנטימנט ברשת: מה אומרים על המותג גולשים טבעיים שמגיעים לפרסום שלו? עד כמה המותג חזק ברשת? האם יש תלונות רבות של גולשים על השירות של בית העסק? מהי מידת שביעות הרצון של הלקוחות מן השירות שמספק בית העסק?

ניהול קמפיין ברשתות החברתיות יאפשר, במקרה הזה, להנהלת העסק לקבל המידע הדרוש לצורך ניהול קמפיין איכותי.

שירות לקוחות

עוד מטרה לניהול קמפיין שיווקי ברשת היא היכולת של בית העסק להעניק באמצעות הרשת החברתית שירות איכותי יותר ללקוח. כאשר הלקוח נמצא בזירה של הרשת החברתית, המענה של בית העסק יכול להפוך לזמין הרבה יותר, נגיש הרבה יותר, ולחסוך מן הגולש זמני המתנה ארוכים ומייגעים. בנוסף, מאפשרת התקשורת הזאת בכתב לבצע אוטומציה של מתן השירות, ולדאוג שיהיה מתועד ושניתן יהיה לתחקר אותו לאחר מכן ביתר קלות.

רבים מן העסקים מפעילים מערך של בוטים באמצעות הרשת החברתית, על מנת לספק מענה ראשוני מהיר ללקוח, לקחת ממנו פרטים להמשך טיפול, ולהפנות אותו לערוצי יצירת קשר נוספים במקרה הצורך. הבוטים האלו פעילים 24 שעות ביממה, ומאפשרים לבית העסק לספק מענה גם מחוץ לשעות העבודה הסטנדרטיות. הם מסוגלים גם לטפל במספר רב של לקוחות בו זמנית, ולנתב את הלקוח אל נציג אנושי לאחר שאספו מידע קריטי שיכול לסייע לתהליך המכירה והשירות.

איך לייצר אסטרטגיית שיווק ברשתות החברתיות?

כיצד אמור בית עסק שמעוניין לשווק ברשתות החברתיות לפעול על מנת להקים את המערך השיווקי הזה? מהן הפעולות הקריטיות שעליו לבצע כדי להבטיח יישום מדויק ואיכותי של אסטרטגיית השיווק הזאת? מהן הדרכים בהן יכול בית עסק כזה למדוד, לנטר ולדייק את הקמפיין השיווקי, כך שייצר עבורו את הערך המוסף הגדול ביותר? במאמר הזה נסקור 8 צעדים חשובים שכל אסטרטגיית פרסום ברשתות חברתיות צריכה לכלול.

בחירת מטרות

על מנת ליישם כהלכה קמפיין ברשתות החברתיות, כדוגמת קמפיין ממומן בפייסבוק, יש ראשית להגדיר מה בדיוק מנסים להשיג באמצעות הקמפיין. האם הקמפיין נועד להגביר את המודעות למותג ברשת? האם הקמפיין נועד למכור מוצר ספציפי מסויים? האם הקמפיין נועד לעודד אנשים להצטרף לקבוצת פייסבוק או לדף פייסבוק עסקי? האם הקמפיין נועד למקסם את איכות המעורבות של הגולשים בתכנים השונים?

בחירת המטרה צריכה להיות ספציפית ומדידה. כלומר, לא רק הגדלת כמות העוקבים אחר הדף העסקי, אלא כמות העוקבים לה מצפים בסיום הקמפיין. לא רק הגדלת כמות השיתופים של פוסט איכותי ומכונן, אלא כמות השיתופים ורמת החשיפה של הפוסט לגולשים שונים ברשת.

הבנה של קהל היעד

כדי לקיים קמפיין מוצלח ברשתות החברתיות יש צורך בניתוח מעמיק והבנה של קהל היעד של הקמפיין. במסגרת זאת, חשוב יהיה לדעת לאיזו קבוצת גיל משתייך קהל היעד? מהם תחומי העניין שלו? עד כמה הוא סבלני לצריכה של תוכן ארוך ומעמיק? מהם ההרגלים שלו? מתי הוא מבקר ברשת החברתית? באילו רשתות חברתיות נוספות הוא עושה שימוש? מה מידת הנכונות שלו להיות מעורב באסטרטגיית התוכן של המותג, לשתף, להגיב, לתייג ועוד?

מן הראוי יהיה לציין, כי ככל שקהל היעד יהיה מדויק יותר ומפולח יותר, כך יגדל הסיכוי, תחת ההנחה שקהל היעד אופיין בתבונה כמובן, שחלק גדול יותר מקהל היעד הזה יקח חלק משרשרת ההמרה של המותג, ירשם, ירכוש, יצטרף לדף הפייסבוק של המותג, ישתף ולמעשה יבצע כל פעולה שהוגדרה על ידי בית העסק כהמרה מוצלחת של קהל היעד הזה. 

מיפוי סביבת התחרות

חשוב מאוד יהיה להבין: עסקים אינם פועלים בחלל ריק. גם הקמפיין המוצלח ביותר, עם הסלוגן השנון ביותר וקהל היעד המפולח ביותר, לא יהיה אפקטיבי אם לא יתייחס לסביבת התחרות. בעת מיפוי כולל של סביבת התחרות, חשוב יהיה שתבינו מהו הערך המוסף שמספקים המתחרים שלכם ומהו היתרון היחסי שלהם: האם הם מציעים מחירים טובים משלכם האם המוצג שלהם נחשב לאוטוריטה בתחום? האם המשלוחים שלהם מהירים יותר? האם תקופת האחריות ארוכה יותר? האם שירות הלקוחות טוב יותר? האם הגיוון במוצרים השונים טוב יותר?

הבנה מעמיקה של סביבת התחרות תאפשר לכם להבין היכן כדאי יהיה להשקיע את המשאבים שלכם בצורה נכונה במהלך ניהול הקמפיין השיווקי שלכם. יתרה מכך, ניתוח של סביבת התחרות יספק לכם מידע באשר למקומות בהם חבל יהיה מבחינתכם לבצע השקעה של משאבים כדי לייצר אלטרנטיבה תחרותית ראויה.

ביצוע ביקורת עצמית בתחום הסושיאל

כדי לנהל היטב קמפיין שיווקי ברשתות החברתיות, חשוב יהיה שתדעו ראשית מהו מצבכם האמיתי בסושיאל. כיצד נתפס המותג שלכם ברשת? כיצד מגיבים אליו גולשים אקראיים? האם הוא זוכה לביקורות שליליות רבות? האם המבקרים השונים מעריכים את השירות שאתם מספקים? ניהול פרסומות בפייסבוק חייב לקחת בחשבון את מצבכם עוד טרם הפעלת הקמפיין על מנת לייצר תסריטי שיחה ותגובה אפשריים לגולשים הפונים אל המותג.

טיוב הפרופיל החברתי

רגע לפני שאתם יוצאים בקמפיין פייסבוק עיצרו רגע ובדקו: האם פרופיל העסק שלכם בפייסבוק עבר טיוב? האם כלל התמונות שהוא מכיל הן תמונות מקוריות ואיכותיות, כאלו שתירצו להתגאות בהן? האם הטקסטים מושחזים מספיק? כיצד נראה פרופיל הביקורות וההמלצות על דף הפייסבוק של המותג? האם הוא מייצג נאמנה את ערכי השירות שאתם מעוניינים להעניק לגולשים?

אם התשובה לחלק מן השאלות כאן היא שלילית, עיצרו הכל ופנו לטייב את פרופיל העסק שלכם. יהיה זה לא מקצועי אם גולש ינסה לברר מי עומד מאחורי המותג, ולא יהיו פרטים בסיסיים כמו תצורת התקשרות, כמה מילים על המוג והערכים המאפיינים אותו, ומובן שגם כמה מילים על תחומי ההתמחות המרכזיים שלו.

קבלת השראה ממקורות איכותיים

איך עושים זאת נכון? איך ממתגים בית עסק ברשתות חברתיות בצורה מוצלחת? ובכן, תמיד תוכלו להתחקות אחר ההצלחה של מותגים מובילים אחרים. בחנו לעומק את דפי המותגים האלו ברשת, נסו להבין מה עובד בהם טוב כל כך, לימדו מאנשי המקצוע שצברו קילומטרים רבים של ניסיון בתחום, והפיקו מן המיפוי הזה תוכנית עבודה ממשית לביצוע.

קבלת השראה ממקורות אחרים צריכה להיות חלק בלתי נפרד מן האסטרטגיה השיווקית של העסק. ההנחה שלא כל החכמה יושבת אצלנו היא הכרחית על מנת לקדם את העסק אל עבר השגת יעדים איכותיים יותר.

יצירת תוכנית תוכן לסושיאל

תוכנית תוכן לסושיאל חייב לכלול אספקטים רבים ושונים ביחס לקידום המותג ברשתות החברתיות השונות: אילו תכנים תרצו לפרסם? באילו נושאים יעסקו? מה יהיה הפורמט של התכנים האלו? מי יצור את התכנים האלו? באילו מועדים תפרסמו אותם? מה תהיה אסטרטגיית השיתוף שתירצו לעודד?

תוכנית תוכן לסושיאל של העסק חייבת להיות מגובה בלוחות זמנים והמשאבים שיקחו חלק במימוש התוכנית. לפני היציאה לדרך, חשוב יהיה שבית העסק יבין שהוא חייב לרתום את כלל האורגנים בחברה להצלחת התוכנית הזאת.

מדידה, הערכה ושיפור מתמיד

אסטרטגיה שיווקית המבוססת על סושיאל חייבת להיות מנוטרת באופן שוטף. בתוך כך, חברת פרסום באינטרנט שעוסקת בגיבוש אסטרטגיה שיווקית לעסק בעולם הסושיאל, חייבת לעדכן אותה באופן שוטף בהתאם להתפתחויות ולשינויים. התפתחויות כאלו יכולות להתרחש בעקבות מוצרים או שירותים חדשים שנכנסו לשוק, שינוי הרגלי הצריכה של הגולשים, תלונות חוזרות ונשנות על המוצרים שמספק בית העסק, ולמעשה בגלל כל סיבה אחרת שמשפיעה על גורמים שונים בסביבת התחרות.

היכולת להתאים את האסטרטגיה השיווקית של העסק בסושיאל בהתאם למגמות ולשינויים בשוק, היא אחת העוצמות המרכזיות של פרויקט שיווק דיגיטלי. בניגוד לקמפיינים על שלטי חוצות, או קמפיינים המתבססים על טלויזיה, קל הרבה יותר לבצע שינויים בקמפיינים שרצים ברשתות החברתיות, לעצור או להשהות אותם, לטייב את קהל היעד שלהם ולהתאים אותם לסביבה המשתנה.

במילים אחרות: מעוניינים ליצור אסטרטגיית שיווק ברשתות החברתיות שעובדת היטב וחסינה לשינויים, התפתחויות ומגמות חדשות? אל תקפאו על השמרים, ועדכנו אותה כל העת.

שאלות ותשובות

אילו יתרונות מייצר עבורנו השיווק ברשתות חברתיות?

באמצעות רשתת חברתיות המפרסמים יכולים למקד את המסרים השיווקיים שלהם בקהל יעד מפולח, ליהנות מחשיפה ללא תשלום לגולשים נוספים ברשת החברתית, ולייצר מודל התקשרות אינטראקטיבי עם הלקוח.

לשם אילו מטרות מבוצע שיווק ברשתות חברתיות?

השיווק ברשתות חברתיות מתבצע על מנת להגביר מודעות למותג, להגדיל מכירות, להעניק שירות לקוחות איכותי יותר, ולהעריך את הסנטימנט של המותג ברשת.

כיצד יוצרים אסטרטגיית שיווק מבוססת רשתות חברתיות?

בניית אסטרטגיה שיווקית לרשתות חברתיות בנויה משמונה שלבים: בחירת מטרות, הבנה של קהל היעד, מיפוי סביבת התחרות, ביצוע ביקורת עצמית על המותג, טיוב הפרופיל החברתי של המותג, קבלת השראה ממקורות איכותיים, יצירת תוכנית תוכן לסושיאל, מדידה, הערכה ושיפור מתמיד.

האם לבחירה נכונה של הרשת החברתית יש משמעות להצלחת התהליך השיווקי?

כמובן. לכל רשת חברתית המאפיינים הייחודיים לה, קהל היעד שאליו מותאמים התכנים ברשת, וכן אופי שימוש שונה, ולכן תהליך השיווק חייב להתבצע ברשת המתאימה לצרכי העסק.

עד כמה חשוב מיפוי סביבת התחרות לפני הקמת קמפיין שיווקי ברשתות חברתיות?

מיפוי סביבת התחרות הוא בבחינת פעילות חובה לפני היציאה לדרך עם קמפיין שיווקי, שכן במסגרת הקמפיין המטרה היא להדגיש את הערך המוסף של המותג ואת היתרונות היחסיים שלו אל מול הצעות ערך אחרות.

Personas Media
נכתב ע"י צוות Personas Media
נכתב ע"י צוות Personas Media

צוות מומחים אשר מנהל למעלה מ - 15 שנה מגוון רחב של פרוייקטים בתחום השיווק הדיגיטלי.

אהבתם? שתפו:

תרגישו בנוח להשאיר פרטים

072-394-7000
072-394-7000