Fraud Blocker
6 סיבות לבנות אתרים דווקא בוורדפרס פרסונאס מדיה

6 סיבות לבנות אתרים דווקא בוורדפרס​

תוכן עניינים

הצמיחה המטאורית של וורדפרס כבר לא ממש מפתיעה. היום מדברים על נתונים שכל אתר רביעי בעולם בנוי על וורדפרס(!). אבל זה לא תמיד היה ככה…

עד לפני כמה שנים עוד היה מדובר בפלטפורמה אחת מיני רבות שמתמחה בבלוגים. אתם זוכרים שפעם היה דבר כזה שנקרא ג'ומלה או מג'נטו? מה נשמע איתם באמת? האמת שלכל אחת מהן יש נישה משלהן, וורדפרס לעומת זאת כבר פרצה את הנישתיות והפכה לכלי עבודה לא רק אצל בוני אתרים אלא גם בקרב גרפיקאים למשל.

בואו ננסה להבין מדוע המערכת הזו זוכה לכל כך הרבה הצלחה. לדעתי זה הכל מתרכז לנקודות הבאות:

1. גמישות

וורדפרס התחילה כמערכת עם יעוד מאד מוגדר אבל הגיע למצב שניתן לבנות ממנה כמעט כל סוג אתר העולה על דעתכם.

הגמישות בעיצוב נובעת בין היתר מאוסף תבניות עצום. לא ניגשתי לבדוק אבל לדעתי מדובר כבר באלפים רבים של תבניות אם לא למעלה מזה – רובן חינמיות ויש גם כמה אלפי תבניות פרימיום.

כל תבנית עיצוב שכזאת מאפשרת יצירה של אתר אחר. קיימות תבניות ליצירת אתר תדמית לכנסיה מקומית ותבניות לאתרים של מותגי אופנה למשל, תבניות אחרות נראות כמו מגזין ויש אפילו תבניות מינימליסטיות שממש לא נראות שהן נבנו בוורדפרס. הנקודה האחרונה היא כנראה המסמלת ביותר את הגמישות של המערכת. אני נתקל בהרבה אנשים שאומרים משהו כמו 'אני יכול לזהות אתר וורדפרס בשניה'.. זה אולי נכון, אבל אני מבטיח לכם שיש אתרים רבים רבים שנבנו על וורדפרס אבל אף אחד לא יזהה את זה.

בשנים האחרונות, בזכות חבר'ה ישראלים משלנו – השימוש בתבניות הופך לכמעט מיותר, בזכות אלמנטור שחולל לא פחות ממהפכה בצורה שבה בונים ומעצבים אתרי וורדפרס – מה שמביא אותי לסעיף הבא.

6 סיבות לבנות אתרים דווקא בוורדפרס​​
וורדפרס - מערכת ניהול תוכן הטובה בעולם

2. אלמנטור

כאמור, בנוסף ליכולות ולגמישות העיצובית של מערכת הוורדפרס והתבניות השונות, יש כיום לכל הפלטפורמה עוד יתרון ענק. היתרון הזה הופך אותה לשימושית וידידותית ומכניס מעגלים חדשים של משתמשים. אני מדבר כמובן על התוסף אלמנטור. זהו יותר מסתם תוסף.

אלמנטור (Elementor) הופך את כל נושא עיצוב האתר לקל ממש וכל אחד עם קצת רגע טכני (לא נדרש ידע בתכנות בכלל) וחוש עיצובי יוכל לייצר אתרים מרשימים.

אלמנטור מאפשר לנו לעצב עמודים, תפריטים, תבניות ועוד והכל בעזרת תפריט DRAG AND DROP פשוט ביותר לשימוש. אלמנטור בגרסתו הנוכחית כבר עבר את מחלות הילדות הראשונות שלו וכיום מדובר במוצר מהוקצע ומוגמר. המהפיכה של אלמנטור הכניסה אנשים רבים למעגל בוני האתרים. בוא נודה על האמת, בשביל להוציא אתר מושלם בוורדפרס, צריך לפעמים להבין גם קצת CSS ו HTML בנוסף לעוד כמה פרטים טכנים.

אלמנטור מביא את העיצוב לרמה כזו של פשטות שכל זה לא נדרש יותר. אני לא יודע מה המספרים של הנושא אבל אני משוכנע שאלמנטור העביר ועוד יעביר משתמשים רבים מוויקס לוורדפרס.

3. תוספים

דיברנו על אלמנטור, אבל הוא רק תוסף אחד מרבים מאד. שוב, לא בדקתי אבל מדובר באלפים לפחות. התוספים בוורדפרס הופכים את המערכת למאד משוכללת. כל צורך שלא יעלה על דעתכם, כנראה שיש לו כבר תוסף יעודי בוורדפרס. כנראה שיש  לו אפילו כמה תוספים. הכנסת מפת ניווט לא מצריכה קידוד מיוחד, אתם פשוט מחפשים תוסף מתאים, בודקים שיש לו עשרות אלפי משתמשים מרוצים ומטמיעים אותו אצלכם באתר. בין התוספים היותר משמעותיים ניתן כמובן לציין את וו-קומרס. זהו תוסף שהופך את האתר שלכם לחנו ווירטואלית. התוסף הזה יצר מהפיכה בסדר גודל של האלמנטור והשילוש שלהם ביחד באמת נותן פתרון מנצח. תוסף נוסף שפותח לכם ים אפשרויות הוא כמובן היוסט, שהוא תוסף קידום אתרים, אבל לנושא הזה מגיע סעיף מיוחד:

4. קידום אתרים

וורדפרס עומד לתחרות מול מערכות דומות לבניית אתרים. אחד הדברים היותר קריטיים היא היכולת שלו להתמודד עם התחרות על הדירוגים בדף התוצאות בגוגל, או בקיצור – קידום אתרים בגוגל. בנקודה הזו, רוב מקדמי האתרים כנראה יסכימו איתי שוורדפרס מציעה פתרון טוב יותר מכל מערכת אחרת.

לכל אחד מהם יש חיסרון כזה או אחר בקידום אתרים.

בוורדפרס, ניתן לקדם את האתר ממש כמו כל אתר 'רגיל' (מה זה 'רגיל' בדיוק?… כיום 'רגיל' זה וורדפרס..). לוורדפרס יש תוספי קידום אתרים שעוזרים לסדר ולארגן את מלאכת קידום האתר. התוסף המוביל בנושא הוא כמובן היוסט. אם תערכו חיפוש כלשהו על מילות מפתח תחרותיות, תגלו שהרבה מהמקומות הראשונים בחיפושים יהיו אתרים וורדפרס. איזו הוכחה טובה יותר יש ליכולת של המערכת מזה?

5. קוד פתוח

ראינו כבר בכל סעיף מהסעיפים הקודמים שוורדפרס מציע את הטוב שבמערכת בניית אתר עם יתרונות של אתרים שמקדדים מאפס. זה בא לידי ביטוי בגמישות העיצובית וביכולות הקידום למשל. היתרון המרכזי בוורדפרס הוא שמדובר במערכת שהיא קוד פתוח.

כאשר אנחנו בונים אתר וויקס או אפילו משתמשים בבונה האתרים של גו דאדי לצורך העניין, אנחנו יוצרים אתר אבל אין לנו יכולת לגעת ישירות בקוד. האתרים הללו נבנים על ידינו אבל מקודדים על ידי מערכת סגורה. אחד החסרונות הישירים הוא חוסר היכולת שלנו לקחת את האתר ולאכסן אותו היכן שאנחנו רוצים.

הוורדפרס הוא בסוף היום קוד פתוח לגמרי. אם נרצה ונדע איך, נוכל להיכנס ישירות לקוד ולשנות בו דברים. את האתר שלכם תמיד תוכלו לקחת לאחסון שנראה לכם יותר מתאים או שהשרתים שלו קרובים יותר לקהל היעד של האתר שלכם.

קוד פתוח גם אומר  שאם תתקלו בבעיה באתר, תמיד תוכלו לתת את התיקון לאחד מרבבות המפתחים שיפתרו את זה ברמת הקוד ממש. זו לא תהיה בעיה למצא מפתח כזה, המשיכו לקרא וגלו מדוע…

6. קהילה

התפוצה של המערכת יוצרת מסביבה קהילה של מפתחים, מעצבים, יוצרי תבניות, מתכנתי תוספים וקולגות מכל המינים והסוגים. ככל שאלו מתרבים, כל המערכת נהיית יותר אטרקטיבית, מושכת יותר משתמשים שמגדילים את הקהילה וחוזר חלילה.

אם אני צריך להצביע על הסיבה לתפוצה של המערכת, לדעתי זה חלק ניכר מהעניין. הבחירה בוורדפרס נותנת לכם שקט נפשי. השקט הזה מגיע בזכות זה שאתם יודעים שכל בעיה שתתקלו בה, כבר עלתה מליון פעם בעבר כאשר חמישים אלף מתוכם היו בעברית. אפילו אם יש אי שם מערכת עם יתרונות כאלו או אחרים על הוורדפרס (ואני בספק שיש), בשביל המשתמש המתחיל עד הממוצע פלוס (כלומר את או אתה), הקהילה של וורדפרס היא הסיבה שאין לכם ממש אופציה אחרת וזה מצב טוב.

סיכום

לא בכל יום אני כותב מאמר שכולו שבחים כמו זה. מערכת הוורדפרס בגרסתה היום היא מערכת בוגרת עם יכולות שיכולנו רק לחלום עליהם עד לפני שנים ספורות. אם אתם שוקלים בין וורדפרס למערכת אחרת, תצטרכו לדעתי לטעון טיעונים מאד מעניינים בכדי לבחור במערכת האחרת…

Personas Media
נכתב ע"י צוות Personas Media
נכתב ע"י צוות Personas Media

צוות מומחים אשר מנהל למעלה מ - 15 שנה מגוון רחב של פרוייקטים בתחום השיווק הדיגיטלי.

אהבתם? שתפו:

תרגישו בנוח להשאיר פרטים

072-394-7000
072-394-7000