Fraud Blocker
יועץ שיווק דיגיטלי

יועץ שיווק דיגיטלי: למה חשוב לשכור את שירותי המומחים בתחום?

תוכן עניינים

אם אתם מעוניינים לבצע תוכנית שיווק דיגיטלית מוצלחת, הצעד הראשון שלך צריך להיות ניתוח תהליכים שונים, הבנת שיטות השיווק הרלוונטיות והשילוב שלהן באסטרטגיה הדיגיטלית שלכם, לצד מיפוי תרחישים מהחיים האמיתיים.

למרבה המזל, יועץ שיווקי דיגיטלי מסייע לכם להתנהל נכון ולהשיג את התוצאות המדויקות המבוקשות. המומחים של פרסונאס מדיה, סוכנות שיווק דיגיטלי מובילה בתחום, ילוו אתכם בתהליכי יישום פרויקטים שיווקיים חדשים לארגון שלכם, לצד בנייה מחדש של היכולות הדיגיטליות שלו, או השקת יוזמות עסקיות חדשות על מנת לוודא שההתנהלות העסקית שלכם תתבצע באופן נכון ומדויק.

אז כן. זה הזמן להתחיל תוכנית מקצועית ומדויקת של שיווק דיגיטלי

המומחים שלנו מתמחים בייעוץ וליווי ארגונים וחברות עם תוכנית שיווק דיגיטלי שמותאמת אישית לצרכים שלהם.

התהליך מבוסס על שיתוף פעולה וסיעור מוחות של צוות מקצועי ומיומן, בשילוב עם הצוותים שלכם, מהשלבים הראשונים של התוכנית, דרך ביצוע נכון בכל שלב, ועד להשגת התוצאות המבוקשות. במדריך מקיף זה, נסביר לכם איך התהליך עובד, ובין היתר, אלו הנושאים שנעסוק בהם:

  • מה התפקיד של יועץ שיווק דיגיטלי?
  • מה שירותי ייעוץ שיווקי דיגיטלי יכולים לעשות עבור הארגון שלכם?
  • אילו כישורים מקצועיים נדרשים מיועץ שיווקי טוב?
  • השלבים בתהליך.
  • סיבות לשכירת שירותי יועץ שיווק דיגיטלי.
  • ותשובות לשאלות הנפוצות שלכם.

מה התפקיד של יועץ שיווק דיגיטלי?

אנשים רבים מאמינים שמחלקת השיווק הפנימית בארגון שלכם, או הצוות שאחראי על השיווק בארגון יכולים לבצע את תהליך הייעוץ בעצמם, אבל זוהי הנחה שגויה.

שירותי הסוכנות שלנו מציעים, בין היתר, גם שירותי יועץ קידום אתרים, לצד נקודת מבט חדשה עם מומחיות מקצועית שקשה להגיע אליה בכל דרך אחרת. בין היתר, אלו הכישורים המקצועיים שאנחנו מביאים איתנו:

הסתכלות מהצד מאפשרת הגעה לתובנות חדשות

אחד המניעים העיקריים לשכירת יועץ הוא בחינת ההתנהלות העסקית באופן חדש כדי להגיע לתובנות שלא חשבתם עליהן.

המומחים בתחום בקיאים בהתבוננות על התמונה הגדולה, חשיבה מחוץ לקופסא, זיהוי הנקודות הבעייתיות בשיווק הדיגיטלי הקיים בארגון, ומעל לכל, הם מתנהלים באובייקטיביות ובבהירות.

התמחות בתחום

חברת ייעוץ לאסטרטגיה דיגיטלית מספקת לכם אפשרות ליהנות מתחום התמחות מקצועית רחבה כמו למשל הבנה בתהליכי UX, SEO, רשתות חברתיות, קידום אורגני, קידום ממומן, בניית קישורים, וכל התהליכים הדרושים להשגת נוכחות מקוונת חזקה ויעילה.

בין היתר, השירות כולל יועץ לניהול מוניטין שאחראי על תיקון מוניטין עסקי שנפגע, לצד צוות מקצועי שמתמחה בתהליכי אופטימיזציה של אתרים.

אתם עתידים לגלות שההשקעה משתלמת. ביג טיים!

חברת ייעוץ שיש לה מוניטין מוביל בתחום תקפיד לוודא שההוצאה שלכם על התהליך תניב תשואות הולמות, ובכל שלב, תוכלו לכמת את השלבים בתהליך במונחים של מדידת התוצאות, והנתונים שתקבלו יפתיעו אתכם, כשתגלו איך הגדלתם את הרווחיות העסקית שלכם, ביחס להשקעה בתהליך.

מה שירותי ייעוץ שיווקי דיגיטלי יכולים לעשות עבור הארגון שלכם?

ייעוץ שיווקי דיגיטלי מבוסס על יצירת תוכניות שיווק דיגיטליות, הגדרת האסטרטגיות הנדרשות על מנת להשיג תוצאות של מיקום הארגון בתעשייה הרלוונטית, ויצירת תקשורת יעילה וממוקדת עם קהל היעד, בערוצים המתאימים, עד להשגת הצלחה מהתהליך. המומחים של פרסונאס מדיה יקפידו על ביצוע היבטים חיוניים לפיתוח עסקי של הארגון שלכם, כמו למשל:

ניהול וקידום האתר

יועץ שיווק דיגיטלי מנתח את נתוני האתר והביצועים שלו, כדי להבין איך להשיג את הביצועים הטובים ביותר.

שיפור האתר יוביל לעיצוב נראות דיגיטלית שתייצג באופן המיטבי את הארגון, באמצעות פרסום תכנים איכותיים שיספקו ערך ללקוחות הקיימים והפוטנציאליים שלכם, לצד התהליך שהופך גולשים מתעניינים ללקוחות משלמים.

תקשורת דיגיטלית

חברת שירותי ייעוץ דיגיטלית מספקת שירותים מקצועיים של ניתוח המוניטין העסקי שלכם, לצד הגדרת ופיתוח מלא של הפרופילים של הגולשים שהתעניינו בבית העסק שלכם (Buyer Personas) שאליהם אתם מכוונים את השיווק הדיגיטלי שלכם.

המומחים ייקחו את כל המידע שיתקבל מתהליך חקירת המוניטין העסקי הנוכחי שלכם, ויישמו תוכנית שיווק 360° המבוססת ניתוח המאפיינים העיקריים בתעשייה שלכם, זיהוי עסקים דומים שפועלים באותה נישה, וקביעת מטרות עסקיות.

ההיבט החשוב ביותר באסטרטגיית תקשורת ארגונית מבוסס על זיהוי הפלטפורמות המתאימות לביסוס הנוכחות המקוונת שלכם, כמו למשל:

  • בניית נוכחות חזקה ברשתות החברתיות.
  • יצירת מאמרים חשובים שמתפרסמים באתר שלכם ובאתרים גדולים אחרים.
  • ובמיוחד הקפדה על הדחקת תוצאות שליליות שמציגות את הארגון שלכם באור שלילי בגוגל.

כל הצעדים האלו הם חלק מגישה מקיפה של שיווק דיגיטלי.

תוכנית שיווק דיגיטלי להגברת המכירות

מה שמבדיל שיטות שיווק בערוצים דיגיטליים לביל שיטות שיווק רגילות מבוסס על ההבנה לפיה שיווק מקוון מוביל לחיזוק המותג והגדלת נוכחות של חברות וארגונים בקהילה. ייעוץ שיווקי דיגיטלי קובע אילו קמפיינים כדאי לבצע, מתי, ואילו פרמטרים לפילוח הם היעילים ביותר.

המומחים שלנו ימליצו לכם על התכנים היעילים ביותר לתמיכה באסטרטגיית השיווק הדיגיטלי, ועל הסוגים השונים של פלטפורמות הפרסום העדכניות הנפוצות בערוצים הדיגיטליים, כמו למשל לחזק את הנוכחות הדיגיטלית שלכם עם קידום עמוד אינסטגרם או כל פלטפורמה אחרת שבה נמצא קהל היעד שלכם.

במילים אחרות, הצוות שלנו ייעץ לכם לגבי האופן והמיקומים הטובים ביותר לבצע את תהליכי המכירות של המוצרים או השירותים שלכם.

מדידת ביצועים

אינדיקטורים למדידת הצלחת פרויקט שיווק דיגיטלי כוללים את מספר הביקורים באתר האינטרנט שלכם, ההחזר על ההשקעה מקמפיינים פרסומיים שונים, שיעורי המרות, לקוחות חדשים וכל תוצאה אחרת שניתנת למדידה מתהליך השיווק.

יועצים דיגיטליים של חברות seo יסייעו לכם לפתח לוח מחוונים מקוון למעקב אחר התקדמות האסטרטגיה הדיגיטלית שלכם באמצעות נתוני ניתוח, ויספקו לכם תובנות בזמן אמת לשיפור מידי של האסטרטגיה, בהתאם לנתונים שמתקבלים.

כלים טכנולוגיים

הטרנספורמציה הדיגיטלית מכתיבה את הבסיס ליישום ושימוש בכלי אוטומציה של שיווק. ישנן אפשרויות רבות ומגוונות בשוק, ועם המספר ההולך וגדל של ערוצי השיווק הדיגיטלי, חשוב שיהיה לצידכם חברת ייעוץ עם צוות מומחים שיסייעו לכם למצוא את ערוצי השיווק הדיגיטלי שהכי מתאימים לצרכים העסקיים שלכם.

יועץ שיווק דיגיטלי יסייע לכם גם ליישם את השימוש בערוצים הנכונים בארגון, ויכשיר את הצוות שלכם, כך שניתן יהיה להבין היטב איך להפיק את המרב מכל ערוץ שיווקי. אלו הם השירותים החשובים ביותר שניתן לרכוש בסביבה העסקית של היום, כדי להשיג נוכחות מקוונת חזקה ולהבליט את המותג שלכם גבוה מעל המתחרים.

אילו כישורים מקצועיים נדרשים מיועץ שיווקי טוב?

בדיוק כמו בכל תפקיד, כדי להצליח, יש כישורים פרטניים שיועץ שיווק דיגיטלי חייב להתמחות בהם כדי להשיג הצלחה בתפקידו. איש מקצוע זה צריך להבין את החשיבות של האינטרנט ככלי שיווקי מהותי, ואיך להשתמש בו ביעילות לשיווק מותג.

יועץ שיווקי דיגיטלי צריך להבין את האופן בו כל פלטפורמות הרשתות החברתיות עובדות, ואיך הערוצים הדיגיטליים השונים מתחברים זה לזה, כמו גם להבין איך ניתן להשתמש בקשרים אלה כדי לשווק ביעילות עסק.

חלק חשוב בתפקיד זה הוא היכולת לנתח נתונים על מנת לקבוע עד כמה השיווק של החברה מתקדם ולהציע המלצות מעשיות. שלב זה בתהליך הייעוץ מבוסס על שילוב של מיומנויות טכניות ויצירתיות לפתרון בעיות מהותיות.

אבל זה עוד לא הכול. שימו לב:

יועצי שיווק דיגיטליים נדרשים להיות ממוקדים במטרות, כלומר, הם צריכים גם לדעת איך למדוד הצלחה בכל הנוגע לעמידה ביעדים. בעלי עסקים נוטים לחפש תוצאות מכל מהלך עסקי שהם מבצעים, ומסיבה זו, היכולת להגדיר יעדים ריאליים היא כל כך חשובה.

כשזה מגיע להבנת אסטרטגיה וטקטיקה, הדבר הראשון שיועץ שיווק צריך להבין הוא שיש הבדל בין אסטרטגיה שיווקית דיגיטלית לבין אופן היישום שלה. אסטרטגיה היא תוכנית הפעולה להגיע ליעד מסוים, בעוד שטקטיקה היא פעולה ספציפית שהיא חלק מהאסטרטגיה.

הקשבה, הגעה לתובנות והצגת המלצות

יועץ שיווק מומחה בתחום הוא גם מאזין טוב, מכיוון שעל מנת להשיג תובנה נכונה לגבי העסק, הצרכים שלו וכל הבעיות שיש לו; הוא נדרש להקשיב למה שנאמר מעבר למילים. כלומר, יועץ שיווקי טוב יודע שהקשבה והזדהות עם בעיות העסק הן מיומנויות חיוניות.

חלק חשוב מתפקידו של יועץ שיווק שמומחה בתהליכים דיגיטליים הוא לאסוף נתונים, לארגן אולם, להגיע לתובנות, ולהציג המלצות בפני בעלי עסקים. ההמלצות שיוצגו צריכות לאזן כל תחום בשיווק דיגיטלי ולהציב עדיפות להיבטים החשובים ביותר.

השלבים בתהליך ייעוץ שיווק דיגיטלי

כחלק מתהליך מקיף ושלם של ייעוץ שיווקי דיגיטלי, המומחים של פרסונאס מדיה ירכיבו תוכנית לביצוע אסטרטגיית שיווק דיגיטלי, שמבוססת על השלבים הבאים:

מתחילים עם ניתוח SWOT (Strengths, Weaknesses, Opportunities, Threats)

המטרה בשלב זה היא זיהוי נקודת המוצא בתהליך באמצעות בחינת הנוף התחרותי של החברה, בהקשר המיקום שלכם בתעשייה, הזדמנויות שיווקיות, חולשות, ואיומים. ניתוח ה-SWOT מספק את המידע הדרוש כדי להתחיל בהבנת ההקשר הספציפי שלכם בתהליך שיווק דיגיטלי.

הגדרת מטרות SMART

המונח SMART בתהליך שיווק דיגיטלי מייצג ייחודיות (Specific); בר כימות (Measurable); בר השגה (Assignable); רלוונטיות (Relevant); ותזמון (Time Limited). בשלב זה, נגדיר יעדים ברורים שמתיישרים עם העסק כדי לקבוע אילו פעולות נבצע.

הצוות שלנו יבצע גם השוואה והערכת המדדים והמכירות, לצד עיצוב משפך ההמרה הדיגיטלית באופן שניתן לעקוב אחריו.

זיהוי קהל היעד

בשלב זה, נפתח תיאור מפורט של היעדים, כדי להבין מי קהל היעד שלכם, מה אנשים מחפשים, אילו צרכים יש להם, עם אילו בעיות הם מתמודדים, ממה הם חוששים, וכל פרט אחר שמאפיין אותם.

זו תהיה אישיות הקונה שלכם, כך שנוכל ליישם טכניקות רכישת לקוחות על מנת להגיע למשתמשים דרך ערוצים שונים וחוויה מגובשת.

ניתוח סמכות הדומיין

מומחה קידום אתרים בבאר שבע או בכל מקום אחר בו ממוקם בית העסק שלכם, יבצע ניתוח טכני של סמכות הדומיין של אתר האינטרנט שלכם, כמו גם ניתוח של הרלוונטיות של התוכן באתר והאלמנטים הנדרשים לשיפור וחיזוק מערך השיווק הדיגיטלי שלכם.

יישום התוכנית ותמיכה בתהליך

בשלב הסופי של תוכנית ייעוץ שיווק דיגיטלי, ולאחר ביסוס האסטרטגיה כחלק מהיצע השירות שלנו, נספק לכם גם שירותי הדרכות, ליווי ותמיכה לאורך כל השלבים של יישום התוכנית, על מנת לוודא את השגת התוצאות הרצויות.

סיבות לשכירת שירותי יועץ שיווק דיגיטלי

גם אם יש לכם צוות פנימי שיודע מהו שיווק ודואג לביצוע התהליך, חשוב שתשכרו מומחה שייקח על עצמו את המערך השלם של היוזמות השיווקיות העסקיות שלכם, ואם אתם עדיין מתלבטים, הנה כמה סיבות חשובות לשכירת שירותי יועץ חיצוני:

קבל נקודת מבט חיצונית

ארגונים שאין להם את המומחיות הנכונה בתחום, נוטים לעקוב אחר שיטות עבודה מומלצות לשיווק דיגיטלי ולהיצמד למה שעבד אצל אחרים, או שהם חוזרים על פעולות שיווקיות שהניבו להם תוצאות בעבר. יחד עם זאת, הנוף המקוון משתנה במהירות, ועסקים שלא מצליחים להסתגל למגמות החדשות, עלולים לטעות או להישאר מאחורי המתחרים.

יועץ שיווק דיגיטלי מספק נקודת מבט חדש על החברה שלכם, מזהה את האתגרים האמיתיים שאתם צריכים להתמודד איתם, ומוסיף תחומים חדשים שעדיין לא התייחסתם אליהם. בגישה זו, תקבלו בהירות ואובייקטיביות שתסייע לכם לייעל את האסטרטגיות השיווקיות עד להשגת תוצאות משופרות.

יישום שיטות שיווק רלוונטיות ועדכניות

זה חלק מתפקידו של יועץ שיווק מקוון, ללמוד ולצמוח יחד עם התעשייה. מומחה בתחום מקפיד לשדרג באופן קבוע את מערך המיומנויות המקצועיות שלו, והוא מקפיד להיות מעודכן במגמות החדשות באופן קבוע. הוא מעשיר את הידע שלו באמצעות השתתפות בכנסים, סמינרים מקוונים ואירועים שונים.

לכן הוא מודע תמיד לעדכוני האלגוריתם של מנועי החיפוש, הכלים העדכניים ביותר, שיטות עבודה מומלצות וטקטיקות שארגונים צריכים למנף כדי להשיג הצלחה מקוונת.

בעלי עסקים ומנהלים עסוקים בעבודתם, ואין להם זמן לעקוב אחר כל ההתפתחויות בתחום השיווק הדיגיטלי, כך ששכירת שירותי ייעוץ שיווק דיגיטלי מאפשרת לבעלי עסקים לקבל את הנכס הטוב ביותר שלהם לצמיחה בנוף התחרותי הקיים.

גישה לתובנות מקצועיות וכלים מתקדמים

אחת מנקודות החוזק המרכזיות של יועצי שיווק היא הגישה שיש להם לכלים יקרים ומתקדמים. הם משתמשים בכלים האלה כדי לקבל תובנות חשובות על הלקוחות שלכם, להגביר את הנראות במנועי החיפוש ואת ביצועי האינטרנט הכוללים.

שכירת השירותים המקצועיים תאפשר לכם לקבל את היתרונות והתובנות שיגדילו את סיכוייכם להשגת יעדים העסקיים שלכם.

ניסיון מקצועי מוכח

יועץ שיווקי עובד עם מגוון חברות בתחומים שונים של התעשייה, ויש לו ניסיון עשיר בתחום, שמבוסס על בדיקת שיטות שיווק שונות בערוצים השונים הקיימים, כך שהוא יודע מה עובד עם קמפיינים ולקוחות ספציפיים ומה לא.

הוא בקיא בפרטים הקטנים שמאפיינים את רוב התעשיות, מבין את סוגי הקהלים השונים ומודע  לאתגרים ולהזדמנויות הגדולות בשוק. זו הסיבה שליועצי שיווק דיגיטלי יש את הכישורים הנדרשים לייעץ לעסקים ולשפר את אסטרטגיות השיווק והביצועים המקוונים הכוללים שלהם.

חיסכון של זמן וכסף בטווח הארוך

היועץ שתשכרו את שירותיו ילמד את העובדים שלכם לבצע קמפיינים, לכתוב תוכן בצורה אסטרטגית או לבצע אופטימיזציה לקידום אתרים, תחת פיקוחו או עם שכירת שירותי צוות קידום באר שבע שיבצע אסטרטגיית קידום לאתר שלכם.

כך שבשילוב עם אסטרטגיית השיווק הדיגיטלי, תשלטו על  כל התהליכים שמוסיפים ערך אדיר לעסק שלכם. וזה לא הכול. היועצים שתשכרו יסייעו לכם לאתר בעיות ולפתור אותן במהירות וביעילות, מה שיוביל לניצול יעיל וחכם של תקציב השיווק שלכם, שיושקע בקמפיינים ובערוצים הנכונים.

בסופו של דבר, כל התהליכים האלו יובילו לחיסכון בעלויות ובזמן עבור העסק שלכם, כמו גם לתוצאות מעולות. יותר.

כמה מסקנות לסיום על יועצי שיווק דיגיטלי

יועץ שיווק דיגיטלי מסייע לכם בהבנת מאפייני השוק שבו הארגון שלכם מתנהל, לזהות את רמת התחרות, את החוזקות והחולשות שלכם, את המגמות החשובות שיש להקפיד עליהן כדי לבסס נוכחות דיגיטלית חזקה, וכל היבט אחר של שיווק דיגיטלי שחשוב שתיישמו בארגון שלכם.

ב-פרסונאס מדיה, אנו מתמחים ביישום אסטרטגיות שיווק דיגיטלי במגוון רחב של תעשיות, ויש לנו את הידע, הניסיון והמומחיות להניע גם את החברה שלכם להצלחה. הצוות שלנו יסייע לארגון שלכם במסע הטרנספורמציה הדיגיטלית שלו!

המומחים של פרסונאס מדיה עונים על השאלות הנפוצות שלכם:

מהו ייעוץ שיווקי דיגיטלי?

יועץ שיווק באינטרנט מנחה חברות וארגונים שמעוניינים למקם את עצמם במרחב הדיגיטלי ולהציע הערכות מותאמות אישית באמצעות תהליך הכולל הערכה, אופטימיזציה ופיתוח של פתרונות בעסקיהם.
השגת מטרות אלו מבוססת על פיתוח מתודולוגיה שמבטיחה שהמאמצים וההשקעות יניבו את התוצאות המבוקשות, עם ייעוץ של המומחים בתחום שמוסמכים בתהליכים שיובילו להשגת היעדים. חברות ייעוץ דיגיטלי עוזרות לפתור כל אחת מאותן שאילתות שאינן מספקות תוצאות של נוכחות דיגיטלית אופטימלית הולמת.

איזו מומחיות רלוונטית צריכה להיות ליועץ שיווק?

בעוד שחלק מהיועצים יועצים עשויים להציע שירותי ייעוץ מקצועי בתחומים שונים, אחרים בוחרים להתמחות בתחום אחד בודד כמו שיווק ברשתות החברתיות, או להתמקד בשיווק PPC (תשלום לפי קליק).
על מנת לשכור את אנשי המקצוע המתאימים לעסק שלכם, חשוב שתוודאו שתחום המומחיות שלהם תואם את הצרכים העסקיים שלכם. אם אתם מעוניינים לשפר תחום ספציפי כמו שיווק תוכן או לשדרג את מאמצי השיווק הכוללים שלכם, חשוב שתקפידו לבדוק את היקף השירותים והניסיון המקצועי של המומחים שתבחרו לעבוד איתם, כדי למצוא את ההתאמה הטובה ביותר.

איך מודדים הצלחה בשיווק דיגיטלי?

כל שלב בתוכנית שיווק דיגיטלית ניתן לכימות ומדידה, והמומחים בתחום יציגו בפניכם נתונים על תוצאות שמשפיעות ישירות על הגדלת מערך הלקוחות החדשים שנכנסו לארגון כתוצאה מפעולות השיווק, והגדלת הרווחים שלכם.
אם היועץ השיווקי שלכם מספק תוצאות שבשורה התחתונה מובילות לצמיחה עסקית, כדאי שתמשיכו לפתח ולשכלל את תוכנית השיווק הדיגיטלי שהתחלתם.

למה חשוב לקבל המלצות על יועצי שיווק דיגיטליים?

מכיוון שאלו הן צורות של משוב מלקוחות קודמים וקיימים שידגימו את האמינות המקצועית של כל יועץ שיווק דיגיטלי שתבחרו לעבוד איתו.
בגישה זו, תבינו את רמת הידע שלו, הכישורים והמקצועיות שלו, איך הוא מתייחס ללקוחות, עד כמה הוא תקשורתי, אם הוא נוקט בגישה אישית, ואם הוא מסוגל לעמוד בזמנים ולייצר תוצאות מדידות.

אולי יעניין אתכם גם:

Personas Media
נכתב ע"י צוות Personas Media
נכתב ע"י צוות Personas Media

צוות מומחים אשר מנהל למעלה מ - 15 שנה מגוון רחב של פרוייקטים בתחום השיווק הדיגיטלי.

אהבתם? שתפו:

תרגישו בנוח להשאיר פרטים

072-394-7000
072-394-7000