Fraud Blocker
מומחה קידום אורגני

מומחה קידום אורגני

תוכן עניינים

 

לצד אוסף ההחלטות הגדול שצריך לקבל כל בית עסק, בין אם הוא ותיק או חדש, אחת ההחלטות המשמעותיות ביותר שיש לה השפעה מכרעת על ההצלחה של העסק היא באיזה ערוץ שיווק יפעל העסק כדי להגיע אל קהל הלקוחות שלו. מומחה קידום אורגני יטען, כי בפני בעלי עסקים עומדות אמנם היום אינספור אפשרויות לשווק את העסק שלהם באינטרנט, אולם ברוב המוחלט של המקרים, לא כל ערוצי השיווק האלו יתאימו לצרכים של העסק, בין היתר, משום שקהל היעד של העסק לא נמצא שם. 

כך לדוגמה, בית עסק שמציע שירותי חירום, לא יבחר לשווק את השירותים שלו ברשתות חברתיות שמשמשות בעיקר לפנאי, ואילו עסק שמשווק מוצר או שירות שקהל היעד כלל לא מודע לקיומו, לא ימתין עד שקהל היעד הזה יטרח לחפש שירות דומה במנוע החיפוש.

שיווק בעידן דיגיטלי הוא עניין מורכב. אין בכך ספק. על העובדה שבכל ערוץ שיווק קיימים יתרונות וחסרונות אין חולק. אבל במאמר הזה, נרצה להתמקד ביתרונות הגדולים שמספק לנו הקידום האורגני בגוגל, ולהבין מדוע כדאי יהיה לבית עסק שמעוניין לשפר את הנוכחות הדיגיטלית שלו לפנות לאדם שהוא מומחה קידום אורגני. קידום אורגני הוא שם כולל לאוסף הפעולות שמבצע בית עסק כדי לשפר את הנוכחות שלו בדפי תוצאות החיפוש, והכוונה היא לנוכחות טבעית, כזאת שמוצגת ביוזמת מנוע החיפוש, ולא נוכחות ממומנת.

קידום אורגני בגוגל אחד מערוצי השיווק הכי אפקטיביים שעומדים לרשותם של עסקים בעידן החיפוש באינטרנט. להיות ראשון בגוגל הפך להיות מרכיב חשוב מאוד באסטרטגיה הדיגיטלית השיווקית של עסקים רבים. מדוע? משום שעסקים מבינים כי גולש אשר מגיע לבית העסק לאחר שהוא בעצמו יזם את ההתקשרות, ובדיוק במועד שמתאים לו, הוא גולש שקל הרבה יותר יהיה לסגור מולו עסקה, ולהפוך אותו ללקוח משלם.

מומחה קידום אורגני הוא איש מקצוע שתפקידו לסייע לעסקים לשפר את הנוכחות האורגנית שלהם בדפי תוצאות החיפוש, באמצעות התווית אסטרטגיה, תוכנית עבודה וכלים. בחלק מן ההתקשרויות מול מומחה קידום אורגני תתבצע העבודה כולה על ידי המומחה עצמו, ובחלק מן ההתקשרויות יתבצע מודל היברידי שבו כל צד תורם למאמץ המשותף את המשאבים שלו, בהתאם לתחומ החוזקה שלו: הצד של העסק יביא את עולם התוכן המקצועי, שבו באה לידי ביטוי המומחיות שלו, ואילו המומחה לקידום אורגני יביא עימו את המקצוענות בחום של קידום אתרים ושיפור דירוגים בדפי תוצאות החיפוש. יחד, המאמץ המשולב, כאשר הוא מבוצע לאורך זמן, בהתמדה, בהתאם לאסטרטגיה שהוגדרה, בדרך כלל מביא תוצאות מצויינות, שמגדילות את תנועת המבקרים האורגנייים באתר, משפרות את המכירות, ותוך כדי כך, גם את הרווחים של בית העסק.

במאמר הזה ננסה להסביר לעומק כיצד מומחה קידום אורגני יוכל לסייע לכם לשפר את הביצועים האורגניים של האתר במנועי החיפוש השונים, מתי במחזור חיי ניהול האתר נכון יהיה לפנות אליו, ומהם היתרונות שבליווי של מומחה קידום אורגני על פני קידום עצמאי של האתר ברשת. אז בואו נתחיל.

מהם היתרונות שבביצוע תהליך קידום בליוי של מומחה קידום אורגני?

הסתייעות במומחה קידום אורגני, בין אם בצורה מלאה ובין אם רק באופן חלקי, יכולה לייצר לבית עסק לא מעט יתרונות. הנה כמה עיקריים שבהם:

 • מומחה קידום אורגני שהוא גם יועץ שיווק יוכל לסייע לכם להבין האם יש סיכוי לתוצאות איכותיות של תהליך הקידום – חברת קידום אתרים אורגני תמיד תציע לכם תוכנית לקידום וזאת כמעט תמיד תלווה בהבטחות למיקומים גבוהים בדפי תוצאות החיפוש, תנועה אורגנית של גולשים חמים לאתר, יצירת לידים איכותיים והגדלת המכירות. בפועל, לא תמיד כמות המשאבים שתשקיעו ופרק הזמן שבו תוכלו להשקיע את אותם משאבים, יספיקו להתמודדות עם סביבת התחרות, בטח ובטח שלא לאורך זמן. תפקידו של מומחה קידום אורגני בהקשר הזה, יהיה לחבר אתכם למציאות ולדאוג לכך שתצאו לדרך אך ורק עם תוכנית ריאלית, שמתאימה לתנאי הפתיחה שלכם. 
 • מומחה קידום אורגני יוכל לסייע לכם להבין מהי דרך הפעולה הטובה ביותר לקידום האתר שלכם – איך לקדם עסקים בגוגל אורגני זו שאלת מפתח שרבים מבעלי העסקים היו שמחים לפצח. תפקידו של מומחה קידום בהקשר הזה, הוא להתוות את הדרך הייחודית ולתפור תוכנית עבודה מעשית עבור בית העסק המקודם, תוך התחשבות במגוון רחב של משתנים: פעילות המתחרים, רמת התחרות בנישה, התנהגות ומאפיינים של קהל היעד, משך הזמן הממוצע הנדרש על מנת לשכנע את קהל היעד להפוך ממתעניין ללקוח משלם, ואולי אף ללקוח חוזר, ועוד.
 • מומחה קידום אורגני יוכל לסייע לכם במיפוי סביבת התחרות – בסופו של יום, כשאתם יוצאים לדרך בתהליך הקידום, חשוב שילווה אתכם איש מקצוע מתחום קידום האתרים, כדי שזה יזהה מיהם המתחרים העיקריים שלכם. מתחרים בתחום הקידום האורגני אינם בהכרח המתחרים בעולם העסקי המסורתי. על דפי תוצאות החיפוש אתם עלולים למצוא את עצמכם מתחרים מול מגזינים ועיתונים שונים, אתרי יחצ, בלוגרים, תוצאות אפס, קרוסלת מידע, מודעות ממומנות ועוד. כדי להכיר לעומק את הגופים הרלוונטיים איתם אתם צריכים להתמודד, חשוב שאכן מי שילווה אתכם יהיה מומחה בתחום השיווק האורגני במנועי החיפוש.
 • מומחה קידום אורגני יוכל לסייע לכם להפעיל קשרים על מנת לחזק את פרופיל הקישורים שלכם – מובן, שתוכלו תמיד לפנות אל ספקי קישורים שישמחו למכור לכם קישורים מאתרי תמיכה. אלא שאלו לא תמיד יהיו הקישורים הטובים והרלוונטיים ביותר שתוכלו לקבל, וקיים סיכוי סביר, שבאחד העדכונים הבאים של גוגל, תחוו ירידה או פגיעה בדירוגים בעקבות שינוי המדיניות של גוגל בתחום. מה שכן יוכל לעשות עבורכם מומחה קידום אורגני זה לסייע לכם במציאת ספקים, לקוחות עסקיים, עסקים משלימים או קלוגות עסקיות, שמהם תירצו לקבל קישור איכותי, רלוונטי, טבעי וחזק. קישורים כיום, גם לאחר אינספור עדכונים של מנוע החיפוש, הם עדיין פקטור מרכזי ומשמעותי ביותר לקידום אתרים.
 • מומחה קידום אורגני יוכל לאתגר תוכנית קידום קיימת שלכם – יצאתם כבר לדרך? אתם מוכנים עם תוכנית תוכן ארוכת טווח? התקשרתם מול כל בעלי המקצוע שעתידים לסייע לכם בתהליך הקידום, וכעת, אתם רק ממתינים לאות כדי לצאת לדרך? לפעמים, דווקא בנקודה הזאת, חשוב לעצור ולתת לאיש מקצוע מצויין לבחון את הדברים. לאתגר את התוכנית. בשלב כזה, יוכל, למשל, מומחה קידום אורגני להסביר לכם שתהיו חייבים להגדיל את התקציב משום שלא תצליחו למצוא אנשי מקצוע שיספקו לכם מענה איכותי בתקציב שהקצתם, או לחלופין, שהעבודה בתקציב הנתון תארך זמן רב הרבה יותר מזה שתכננתם. מומחה קידום אורגני גם יוכל למצוא כשלים בתוכנית, להסביר לכם שהיררכיית האתר לא תשרת אתכם נאמנה לאורך זמן ולא תהיה גמישה מספיק לשינויים עתידיים שודאי יבואו, שתשתיות האחסון של האתר לא תואמות את הסטדנטרגים המקובלים בשוק ועוד.
 • מומחה קידום אורגני יוכל לסייע לכם להבין האם האתר שלכם נענש בצורה ידנית על ידי מנוע החיפוש של גוגל – לפעמים, לא משנה כמה קשה תעבדו וכמה ברצינות תתפסו את תהליך הקידום – בגלל סיבות שלא שותפו אתכם – לא תצליחו לקדם את האתר בדפי תוצאות החיפוש. אחת הסיבות האפשרויות לתופעה כזאת היא הטלת עונש ידני על ידי גוגל עבור הדומיין הספציפי אותו אתם מנסים לקדם. ייתכן שכשרכשתם את הדומיין הזה, לא בדקתם בצורה מספיק מעמיקה את ההיסטוריה שלו, את העבודה שהוא נענש, הוסר מאינדוקס בגוגל, חזר חלקית, או נעלם כליל מדפי תוצאות החיפוש. מומחה קידום אורגני יוכל גם בהקשר הזה להיות לכם לעזר רב. 
 • מומחה קידום אורגני יוכל לסייע לכם להבין האם קיימים פערים טכניים בתשתית האתר שמונעים ממנו להתקדם – תהיינה גם פעמים שבהם התוכן המשולב באתר מצויין וכך גם אסטרטגיית התוכן, פרופיל הקישורים בנוי היטב ובמגמת עיבוי וחיזוק, הסיגנליים החברתיים מלמדים כי מדובר במותג בצמיחה, ועוד אינספור מדדים אחרים מצביעים על שיפור המגמה, אולם דווקא פערים טכניים בתשתית האתר, הם אלו שמונעים את תהליך הקידום האיכותי שלו. זה קורה כאשר האתר לא זמין מעת לעת לגולשים המגיעים אליו, זמני הטעינה שלו מתארכים ומציעים חווית משתמש לא איכותית, תעבורת הגולשים לאתר אינה מוצפנת וחשופה להאזנה או התערבות, באתר לא מבוצעים גיבויים באופן שוטף, הוא לא מציע שירותי cdn עבור לקוחות המגיעים מאתרים גיאוגרפיים שונים ועוד.
 • מומחה קידום אורגני יוכל לעזור לכם להבין האם פרופיל הקישורים שלכם נראה טבעי – לבנות פרופיל קישורים נכנסים לאתר שלכם זאת לא משימה בלתי אפשרית. לבנות פרופיל קישורים נכנסים לאתר שלכם שגם יראה טבעי, רלוונטי, ולא ישים אתכם בסיכון לענישה מצד גוגל – זה כבר סיפור אחר לגמרי. מומחה קידום אורגני הוא איש מקצוע שיוכל לבנות עבורכם את המינון הנכון של פרופיל הקישורים שלכם, להסביר לכם כמה קישורים יהיה זה הגיוני שתקבלו בכל חודש ביחס לכמות ואיכות התוכן שאתם מטמיעים באתר, וגם מה חוזק הקישורים שמומלץ שתקבלו כדי לשוות לפרופיל הזה מראה טבעי. בבניה של פרופיל קישורים יש צורך לשמור על איזון, וללכלך אותו במרכאות כמובן, גם בקישורים פחות איכותיים, כפי שהיה מצפה אלגוריתם הדירוג של גוגל מאתר שנמצא בשלבי התפתחות וגדילה.
 • מומחה קידום אורגני יוכל לסייע לכם למפות מהי כוונת המשתמש שעומדת מאחורי ביטוי המפתח אותם מיפיתם לקידום – בשנים האחרונות שמה גוגל דגש מיוחד לא רק על איכות תוצאות החיפוש, אלא גם על הרלוונטיות שלהן לכוונת החיפוש של המשתמש. חישבו על זה: לפעמים המשתמשים במנוע החיפוש מבקשים לקבל נתון מספרי ותו לא. בפעמים אחרות הם היו מעוניינים דווקא במאמר ארוך ומושקע. יש פעמים שבהן נוח להם היה הרבה יותר לקבל את הנתונים כשהם מסודרים בטבלה. לכל סוג חיפוש ולכל נישה, נושא ועניין מתאימות תוצאות חיפוש אחרות. מה קורה כאשר הגולש מבצע בכלל חיפוש קולי? בכל הנתונים האלו צריך להתחשב מומחה קידום אורגני, כשהוא מסייע לכם לתכנן את אסטרטגיית התוכן שלכם, כך שתיתן מענה גם לכוונת המשתמש.
 • מומחה קידום אורגני יסייע לכם בתהליך של דחיקת תוצאות שליליות בגוגל – בתהליך קידום אתרים חשוב שלא רק תדעו להציג בדפי תוצאות החיפוש תוצאות איכותיות של עמודי האתר שלכם עבור שאילתות מגוונות של גולשים, אלא גם שתשכילו לדחוק מטה תוצאות חיפוש לא איכותיות, כאלו שמציגות באור שלילי את המותג שלכם, מכילות ביקורות שליליות, ואפילו פרסומים שקריים. איך עושים זאת נכון? בדרך כלל, מה שימליץ לכם מומחה קידום אתרים הוא לקדם אוסף של תכנים איכותיים וחיוביים על חיפושים המתייחסים לשם המותג שלכם, בעיקר על מנת להגיע למצב בו אתם דוחקים את התוצאות הטובות פחות, אל מקומות לא ריאליים בדפי תוצאות החיפוש. מדובר במשימה לא פשוטה ולא קלה, אולם מומחה קידום אורגני בהחלט יוכל לסייע לכם בהשגת המטרה הזאת. בסופו של יום, אתם יכולים להיות מקודמים היטב בדפי תוצאות החיפוש עבור הביטויים הרלוונטיים ביותר, אולם אם המוניטין של העסק שלכם נפגע, אתם עלולים לשלם מחיר יקר, ולגלות שהמכירות צונחות באופן משמעותי.
 • מומחה קידום אורגני יסייע לכם להבין האם קיבלתם מאמרי קידום שמפרים זכויות יוצרים – בכל אסטרטגיית קידום אתרים הטמעה של תוכן איכותי היא חלק בלתי נפרד מתהליך הקידום. אלא שהתקשרות מול כותבי תוכן יכולה לשים אתכם ואת האתר שלכם בסיכון, במקרה שבו כותבי התוכן העתיקו את התכנים ממקורות אחרים ללא רשות. במקרים כאלו אתם חשופים לתביעה, וגם עלולים להענש על ידי מנוע החיפוש של גוגל. כדי לוודא שאתם פועלים בצורה איכותית ונמנעים מסיכונים מיותרים, מומחה קידום אורגני יסייע לכם לוודא כי התכנים שקיבלתם להטמעה הינם מקוריים, לא מפרים זכויות יוצרים, ולא הועתקו, גם לא בצורה חלקית, ממקורות אחרים.

אילו תכונות חשובות כדאי שתהיינה למומחה קידום אורגני?

אם אתם מתכוונים לגייס מומחה קידום אורגני על מנת שיסייע לכם לעצב אסטרטגיה דיגיטלית חדשה לחברה, או שאתם מעוניינים לקדם את אחת מן הנפשות הפועלות בארגון ולמנות אותה לתפקיד בכיר בתחום הקידום האורגני, אלו הן כמה וכמה מן התכונות שכדאי יהיה מאוד שתחפשו בנושא המשרה:

 • הבנה מעמיקה של שלושת הרבדים המרכזיים של קידום אורגני – היבטים המתייחסים לעולם התוכן של האתר, היבטים טכניים הקשורים באופן ההקמה והניהול של האתר, והיבטים הקשורים בנכסים המצויים מחוץ לאתר. השילוב של שלושת העולמות הללו הוא קריטי להצלחה של כל תהליך קידום אורגני. מה זה אומר הלכה למעשה? שמומחה קידום אורגני צריך לדעת לקבל החלטות לגבי מבנה האתר והתכנים המצויים בו, לקבל החלטות לגבי היבטים טכניים כמו שירות האחסון עליו נסמך האתר, הגיבויים, מאיצי המהירות, התוספים ועוד, וכן לדעת לבנות פרופיל אזכורים וקישורים איכותי, שיחזק את הסמכות של האתר.
 • הבנה מעמיקה בשיווק – בסופו של יום, מומחה קידום אורגני שלא חי ונושם שיווק, הוא איש מקצוע שיהיה לו קשה מאוד להצליח בתחום. בכל אספקט בעבודה של מקדם אורגני מתקיימים היבטים שונים של שיווק: החל מניסוח של מטא טייטלים עבור דפי תוצאות החיפוש, דרך בחירת הכותרות של המאמרים המוטמעים באתר, ההנעה לפעולה של גולשים שכבר מגיעים לאתר, שיפור שיעור ההקלקה של גולשים ועוד.
 • היכולת לראות את התמונה הגדולה – חשוב להכיר בזה, שתהליך קידום אורגני במנועי החיפוש הוא תהליך שבו אנחנו מקיימים בכל רגע נתון פשרות. לפעמים זה העיצוב על חשבון המהירות, הנגשת האתר על חשבון רכישה  של תכנים נוספים, השקעה מופחתת בקישורים על חשבון טיפול בתקלות המתרחשות בתוך האתר, ועוד. מי שמנהל תהליך של קידום אורגני חייב להיות מסוגל לראות את התמונה הגדולה, להבין מה חשוב יותר ומה פחות, ולדעת לבצע את ההתאמות הללו בזמן אמת.
 • פוליטיקה ארגונית – קידום עמודי האתר של הארגון היא משימה חשובה מאוד, אבל זו רק אחת מן המשימות החשובות שעומדות לנגד המנהלים השונים בארגון, ומאחר שלכל מנהל היעדים שלו והמדדים שלו, לא אחת מתקיימת סתירה בין הרצון לקדם אורגנית את האתר,  ובין הרצון להשקיע את המשאבים באזורים אחרים. לכן מומחה קידום אורגני צריך שתהיינה לו יכולות מינימליות של התנהלות בארגון, יכולת לרתום אנשים לבצע משימות שהן לא בתחום האחריות שלהם, יכולת לסחוף אחריו אנשים וגם יכולת לוותר, לנהל משא ומתן, ולדעת שלא תמיד נכון לקדם כל פעולה.
 • סקרנות – תחום קידום האתרים במנועי החיפוש הוא תחום דינמי שמשתנה ללא הרף. כדי להצליח בתחום הזה חייב מי שמנהל את האסטרטגיה של ארגון בתחום להיות אדם סקרן, שמעניינים אותו השינויים שחלים בתחום, שיש לו נכונות ורצון להישאר עם יד על הדופק בכל הקשור לחדשות האחרונות בתחום, ושבשעות הפנאי הוא מעוניין להשקיע מזמנו כדי ללמוד, להתפתח ולהתנסות.

למה כדאי למשווקים להפוך למומחים בקידום אורגני?

בפני מומחה בקידום אורגני פרוסות אינספור אפשרויות לפתח את הקריירה שלו.

חברת קידום אתרים אורגני היא לא המקום היחיד שבו יכול לעבוד מומחה בקידום אורגני. מומחה כזה יכול להשתלב בחברה עסקית ולהקים בה את תחום ה – SEO. כמו כן, הוא יכול לפתח קריירה עצמאית, ולספק שירותים בהתאם לזמן ולמשאבים שהוא מעוניין להקדיש לנושא.

קידום אורגני לאתרים הוא, כאמור, תחום מתפתח, מה שמספק לא מעט עניין ואתגר למי שמעוניין לעבוד בתחום ושרואה בו תחום התפתחות מקצועי רלוונטי מבחינתו. כמו כן, חשוב יהיה להזכיר כי לפחות בשנים האחרונות, מדובר בתחום יציב, שהצורך שבו מתחזק משנה לשנה.

כמו כן, יתרון נוסף של עיסוק בתחום של קידום אורגני, הוא שהיכולות והמיומנויות הנצברות בזמן התפקיד, הן לגמרי יכולות שניתן לקחת הלאה, אל התפקיד הבא, בכל ארגון אחר. העובדה הזאת פותחת הזדמנויות רבות ומגוונות מבחינת מקדמי אתרים ומומחים בקידום אורגני.

קידום אתרים אורגני באינטרנט הוא מקצוע שבו מופעלים כישורים מגוונים כמו שיבה וניתוח לוגי, יכולות טכניות, יכולות חברתיות, יכולות התנסחות ועוד. המגוון הזה מאפשר לאנשים לבצע את התפקיד הזה במשך שנים ארוכות, וליהנות מעבודה מגוונת, לא שגרתית, שבה בכל יום ניתן לעסוק בנושאים אחרים וללמוד דברים חדשים.

חברה לקידום אורגני יכולה גם להציע למומחים בתחום שעובדים מטעמה, פרויקטים רבים בעולמות תוכן שונים, כך שמעבר לעניין הטכני עצמו בתחום הקידום האורגני, מקבל המומחה גם הזדמנות להכיר עולמות עסקיים שונים, דילמות, אתגרים ומגמות – בצורה שסביר שלא היה נחשף אליהם לו היה בוחר במקצוע אחר.

ובדיוק כפי שיודע כל מי שמצטרף לחברה שהיא סוכנות פרסום, גם חברה לקידום אורגני בדרך כלל מעסיקה אנשים צעירים, עם וויב טוב, משב רוח מרענן ומייצרת מסגרת אנושית שבגללה תירצו להגיע לעבודה בכל בוקר.

לסיכום

שיווק חכם באינטרנט הוא מרכיב חיוני להצלחה של כל חברה שמעוניינת להגדיל את החשיפה שלה לקהלי יעד שונים, להגדיל מכירות ולהפוך לרווחיים יותר. פתרונות שיווק דיגיטלי קיימים למכביר, אולם לצד היתרונות והחסרונות שמתקיימים בכל אחד מהם, ערוץ הקידום האורגני הוא בהחלט אחד המשמעותיים שבהם.

פרסום ושיווק באינטרנט מאז ומעולם היה מקצוע שבו נדרשים תעוזה, דמיון, יצירתיות, וחשיבה לוגית סדורה. מומחה קידום אורגני הוא איש מקצוע, אם כן, שמשלב את כל אלו יחד. אם ניחנתם בתכונות האלו, בסקרנות מולדת, וברצון ללמוד ולהרחיב אופקים, גם אתם תוכלו להפוך למומחה קידום אורגני.

זיכרו: שתחרות על תשומת הלב של הגולש במנוע החיפוש מנצחות התוצאות הראשונות בלבד. כדי לייצר תוצאות מנצחות כאלו, צריך גם מומחה קידום אורגני, עם אופי מנצח. 

שאלות ותשובות:

אילו תכונות נדרשות ממומחה קידום אורגני?

מומחה קידום אורגני צריך להיות אדם יצירתי, לוגי, בעל יכולת למידה, שמסוגל לראות את התמונה הגדולה תוך כדי התעמקות בפרטים הקטנים.

האם כדאי להפוך למומחה קידום אורגני?

תחום קידום האתרים הינו תחום שנמצא בביקוש מתמיד אשר אף הולך ומתעצם בשנים האחרונות. מומחה קידום אורגני יכול ליהנות משפע של הזדמנויות לקידום, שכן המיומנויות שהוא צובר במקום עבודה אחד רלוונטיות למקומות עבודה נוספים. בנוסף, מדובר במקומות עבודה שמציעה לרוב תנאים טובים עבור המומחיות הזאת.

מה חשוב למומחה קידום אורגני לדעת לפני תחילת העבודה בארגון גדול?

האתגר המשמעותי ביותר בעבודה בארגון גדול הוא לרתום את שיתוף הפעולה של כלל האורגנים לטובת מטרה מסוימת, מבלי שכלל האנשים הרלוונטיים להצלחה נמדדים עליה. מומחה קידום אורגני המוצב בארגון גדול צריך לדעת להיות פוליטיקאי ולדע לדחוף את האינטרסים שלו תוך שמירה על הגינות וכיבוד הצד השני.

האם חשוב שמומחה קידום אורגני יכיר גם שיטות פרסום וקידום ממומן?

בהחלט. היכרות עם שיטות פעולה אלטרנטיביות היא חיונית על מנת להצליח ולהבין את הערך המוסף בשיטות הפעולה השיווקיות שבהן נצברת ההתמחות העיקרית.

Personas Media
נכתב ע"י צוות Personas Media
נכתב ע"י צוות Personas Media

צוות מומחים אשר מנהל למעלה מ - 15 שנה מגוון רחב של פרוייקטים בתחום השיווק הדיגיטלי.

אהבתם? שתפו:

תרגישו בנוח להשאיר פרטים

072-394-7000
072-394-7000