Fraud Blocker

קידום אתרים בחו"ל

קידום אתרים בחול

חושבים על קידום העסק בחו"ל? רוצים להרחיב את מאגר הלקוחות ולפנות גם לזירה הבין-לאומית? אז מתי זה משתלם, ומה צריך לקחת בחשבון לפני שמתחילים?

אחת לתקופה, ענקית הטכנולוגיה גוגל מפרסמת כי היא הוציאה עדכון חדש למנוע החיפוש המתקדם שלה. למעשה, גוגל משחררת כל הזמן עדכונים לזחלן ולבוט שלה, ואחת לתקופה היא מבצעת עדכון משמעותי יותר שיכול להשפיע בצורה דרסטית על דירוג האתרים שלכם. 

תוכן עניינים

לכן, אם אתם מקבלים שירותי קידום אתרים מחברה כלשהי עליכם לבדוק מולה האם העדכון החדש משפיע על דירוג וחשיפת האתר שלכם. חשוב לדעת כי עדכוני הליבה באלגוריתם של גוגל משפיעים באופן משמעותי יותר על דירוג אתרים בחו"ל, לכן אם אתם מקבלים שירות קידום אתרים לעסקים בינלאומיים עליכם לעקוב אחר דירוג וביצוע האתר לאחר עדכון האלגוריתם ובהתאם לצורך יש לבצע שינויים ולהתאים את האתר לדרישות העדכניות ביותר.

בשנת 2023 גוגל שחררה שני עדכונים גדולים ומשמעותיים, בחודשים מרץ ואוגוסט, ומטרת העדכונים היא לשפר את התוצאות עבור הגולשים. חברה מקצועית לשירותי קידום אתרים עוקבת כל הזמן אחר עדכוני המערכת של גוגל ומבצעת שינויים בעבודתה בהתאם לכך.

כך לדוגמה, ידוע כי עדכוני הליבה האחרונים בגוגל מעניקים דירוג גבוה יותר לאתרים שמספקים תוכן ארוך, מידע עדכני ומידע בעל ערך לגולשים. לכן, כדי לשפר את מיקום האתר בדף התוצאות של גוגל כדאי לעדכן תכנים ישנים שמופיעים באתר הלקוח, לעבות חלק מהתכנים ולהוסיף מידע עדכני ורלוונטי עבור הלקוחות. חשוב להוסיף תוכן חדש, ארוך ואיכותי עם כותרות הכוללות מילות מפתח, שאלות ותשובות, דסקריפשן הכולל מילות מפתח מרכזיות, תמונה איכותית עם תגית ALT ועוד.

בתוך כך, בעזרת מומחה קידום אתרים בחו"ל ניתן לגבש אסטרטגיית SEO להגברת החשיפה של העסק במדינות זרות, כאשר שירות קידום אתרים לעסקים בינלאומיים מחייב טכניקות SEO מתקדמות יותר ובהן SEO טכני, SEO לוקאלי וכו'. 

מה חדש בתחום של קידום אתרים בחו"ל לשנת 2023?

שירות קידום אתרים לעסקים המעוניינים להגדיל פעילות עסקית בשווקים הגלובליים דורש התייחסות שונה ויש להתייחס למגמות העדכניות ביותר בעולם ה-SEO. ניתן לראות כי מקדמי אתרים מנוסים ששילבו SEO טכני הצליחו להשיג ללקוחות שלהם תוצאות טובות יותר, מאחר ש-SEO טכני מנגיש את האתר לסריקה ולאינדוקס ומבטיח דירוג טוב יותר בדף התוצאות של גוגל.

חשוב לשפר את זמן טעינת האתר במובייל ובמחשב, לשדרג את חווית המשתמש באתר בין היתר בעזרת ממשקים ידידותיים ונוחים יותר, לבנות היררכיה נכונה המסייעת לגולשים המבקרים באתר למצוא בקלות ובמהירות את העמוד או המוצר שהם מחפשים, להבטיח נראות מיטבית של האתר במסכים של המכשירים הסלולריים ובמיוחד הסמארטפונים, ויש לספק תוכן איכותי ובעל ערך לגולשים, תוך התייחסות לכללי ה-EEAT כדי לשפר את מיקום האתר בדף תוצאות החיפוש.

כמו כן, בשנת 2023 החלו חברות מקצועיות לקידום אתרים לשלב כלי AI שונים ומתקדמים טכנולוגית. מעבר לשימוש בכלי הבינה המלאכותית המיועדים לכתיבת תוכן, כיום יש כלים חדשים ומתקדמים המבוססים על AI שמיועדים למומחי הקידום האורגני ולמנהלי הקמפיינים. מחוללי הטקסט החדשים שמבוססים על למידת מכונה ובינה מלאכותית החלו להשתלב בארגז הכלים של חברות קידום אתרים בחו"ל ובארץ, אך התוכן עדיין חייב לעבור בדיקה ועריכה על ידי כותב תוכן מנוסה. כלי ה-AI מסייעים למומחי הקידום במחקר מילות מפתח, בניתוח אתרי המתחרים, בכתיבה כותרות ודסקריפשן במעקב אחרי תוצאות הקידום ובניתוח ביצועים. 

חשוב לזכור כי תוצאות החיפוש (SERP) של גוגל משתנה במהירות וענקית הטכנולוגית משלבת בו כלי בינה מלאכותית על מנת שהגולשים יקבלו מענה מקיף ומדויק כבר בעמוד הראשון, ללא צורך להקליק על אתרים אחרים. לכן, התחום משתנה ויותר מתמיד חייבים לעבוד עם חברת קידום אתרים מקצועית ומובילה המשלבת טכנולוגיות חדשניות ועדכניות בעבודתה. 

מה ההבדל בין קידום אתרים בחו"ל לקידום אתרים בארץ?

ההבדלים בין קידום אתרים בישראל לבין קידום אתרים בחו"ל קשור בעיקר להיבטים כמו גודל התחרות, סוג הלקוחות וכמות תוצאות החיפוש ומידת איכותן. התהליך של קידום אתרים בזירה הבין-לאומית לרוב יהיה ארוך ומסובך יותר ועל כן גם יקר יותר.

בשפות פופולאריות יהיה קשה יותר להתברג בראש התוצאות, אך המאמצים הללו יישתלמו במקרה ויש לכם קהל פוטנציאלי הדובר שפות שאינן עברית שיכול להפוך ללקוחות שלכם.

הנה כמה דוגמאות להבדלים בין קידום אתרים לקהל הבין לאומי לבין קידום אתרים בארץ:

ישראל היא מדינה קטנה, וכן גם כלל המחפשים בגוגל בשפה העברית. כמות הקהל שמחפש שאילתות מסוימות בגוגל ישראל, קטן באופן משמעותי בהשוואה לכמות הקהל שמחפש אותן שאילתות בשפות אחרות בזירה העולמית.
נניח שאנו רוצים לקדם מותג תכשיטים, אין ספק שיש לקחת בחשבון שכמות המחפשים ביטויים כמו "צמידי זהב למכירה" תהיה קטנה משמעותית מכמות המחפשים אותם ביטויים בשפות פופולריות יותר כמו אנגלית, רוסית או ספרדית.

מה שמהווה יתרון, שכן כך ע"י אותו מוצר שאתם כבר מציעים, אתם יכולים להרחיב את מאגר הלקוחות רק ע"י פנייה לקהלים דוברי שפות אחרות וכך להרחיב את פעילות העסק במדינות נוספות.
החלק הטוב הוא שאחרי השקעת המאמצים תוכלו להיחשף לקהל פוטנציאלי הרבה יותר גדול מאשר הקהל הקטן יחסית בגודלו הקיים בישראל.

הבדל נוסף בין קידום בחו"ל לעומת בארץ, הוא העובדה שלרוב השאילתות בשפות בין לאומיות יהיו יותר תוצאות בגוגל לעומת כמות התוצאות לאותם הביטויים בשפות פחות מדוברות כמו עברית.

אם נמשיך עם הדוגמא מהפסקה הקודמת, להלן כמות התוצאות המופיעות כרגע לביטוי "צמידי זהב למכירה" – כמעט 2 וחצי מיליון תוצאות, שדרך הכפתור של "כלים" ניתן אפילו לצמצם יותר ע"י בחירת האפשרות של חיפוש דפים בעברית בלבד, במקום ברירת המחדל המציגה דפים שנכתבו בכל השפות אך עדיין מוצגות לשאילתא הזו בעברית.

 

קידום אתרים בחו"ל

קידום אתרים בארץ

גודל השוק

קידום אתרים בחו"ל מאפשר לעסק שלך להגיע ללקוחות פוטנציאליים בשווקים הגלובליים, כלומר בכל יעד בינלאומי שתבחר בו.

שוק קטן ומוגבל בכוח ובהיקפי הקנייה.

תחרות על מילות מפתח

תחרות עצומה על מילות המפתח הראשיות. יש להתחרות בארגונים, תאגידים ועסקים גדולים ומובילים בשווקים הגלובליים.

תחרות קטנה יחסית על מילות המפתח בשל גודל השוק ורמת התחרות שבו.

תוכן

יש לכתוב ולפרסם תכנים באנגלית ולרוב גם בשפות זרות נוספות, בהתאם לשווקים שבהם מקדמים את האתר.

התוכן באתר יהיה בעברית מאחר שפונים לקהל לקוחות מישראל, וניתן לשלב גם מידע ותכנים באנגלית.

תקופת הקידום

בגלל גודל השוק ורמת התחרות יש להשקיע במאמצי הקידום האורגני בגוגל לפחות 6 חודשים, בדרך כלל יותר. בתחומי עיסוק תחרותיים יש להשקיע לפחות שנה ב-SEO בחו"ל.

ניתן לראות את תוצאות הקידום האורגני בתוך 3 חודשים מיום התחלת הפעילות.

תוצאות

חשיפת העסק והמותג בשווקים גלובליים גדולים וחזקים. הקידום בחו"ל מבטיח חשיפה רחבה למותג, נוכחות מרשימה בדיגיטל, לידים חמים רבים, שיעור הקלקה גבוה וצמיחה עסקית בעלת פוטנציאל גבוה ומשמעותי.

חשיפת העסק בפני לקוחות פוטנציאליים מישראל, עם אפשרות לחשיפה מקומית לפי אזורים גיאוגרפיים. 

החלפת קישורים

נדרש ידע וניסיון רב בבניית פרופיל קישורים לאתר, ויש להשיג רק קישורים איכותיים מאתרים מקומיים הנחשבים כסמכותיים ואמינים בעיני גוגל.

שיטה לגיטימית לקידום אורגני של האתר, וניתן להסתפק בהחלפת קישורים בין אתרים המנוהלים על ידי מקדמי אתרים.

עלות

עלות קידום אתרים בחו"ל גבוהה יותר מעלות השירות בארץ בגלל גודל השוק וכמות המתחרים.

עלות משתלמת ושווה לכל כיס, מתאים גם לעסקים קטנים ובינוניים בעלי תקציב שיווק מוגבל.

קידום אתרים בחו"ל

ולהלן כמות התוצאות לאותו הביטוי באנגלית – מעל 150 מיליון תוצאות, פי 60 יותר מכמות התוצאות לאותו הביטוי בעברית!

אז ראינו שכמות התוצאות בגוגל מושפעת בין היתר ממידת הפופולריות והשימוש באותה שפה וממידת התחרותיות של התחום בקרב דוברי אותן שפות.

העובדה שבאנגלית ושבשפות מדוברות אחרות לרוב נמצא הרבה יותר תוצאות חיפוש מאשר בעברית אמנם מהווה חיסרון, שכן יש הרבה יותר אתרים ותוצאות להתחרות בהם כדי להתברג במקומות טובים (אם מעוניינים בקידום אורגני).

אך כמו שהסברנו בסעיף הקודם – זה יכול להיות שווה את זה, שכן בהתאמה לכך – הקהל הפוטנציאלי שיכול להיחשף אלינו יהיה הרבה יותר גדול.

האם כדאי לכם לקדם את האתר בחו"ל? ומה צריך כדי להתחיל?

לפני שתתחילו להשקיע על קידום אתרים בחו"ל – חשוב שקודם תשאלו את עצמכם האם זה בכלל כדאי לכם, האם זה יהיה משתלם, ורק אחרי זה תבדקו מה נשאר לכם לעשות כדי שתהיו מוכנים להתחיל.

נניח שיש לכם חנות בגדים ונעליים ואתם מעוניינים להרחיב את העסק אל מחוץ לישראל.

חשבו האם זה יהיה משתלם לכם לשלוח לחו"ל?

מה יהיה גובה הרווח הממוצע שלכם אחרי ההוצאות על הייצור, הפרסום, הקידום והמשלוח לחו"ל? קודם חשבו האם זה בכלל כדאי לכם.

אחרי שבדקתם והחלטתם שקידום בחו"ל הוא משהו שיכול להשתלם לעסק שלכם, חשבו לאילו שפות ומדינות תרצו לקדם (חוץ מעברית)? האם יש לכם כבר קבוצת לקוחות דוברי שפות אחרות?

הכירו היטב את קהל היעד שלכם. בדקו מהם מקורות הכניסות לאתר שלכם בכלי ניתוח כמו גוגל אנליטקס. האם אתם מזהים כמות גדולה של כניסות ממדינות מסוימות או אולי ממכשירים שהוגדרו בהם שפות מסוימות שאינן עברית?

במידה והנכם מספקים מוצרים פיזיים, בדקו לאילו מדינות שווה לכם לשלוח מבחינת העלויות מול הדואר או מול חברת המשלוחים שאתם מתכננים לעבוד איתה.

חקרו את הצורך של הקהל בזירה הבין לאומית למוצרים או לשירותים שלכם. האם יש להם ביקוש? בדקו כיצד פועלים המתחרים שלכם בדיגיטל בחו"ל. בדקו את החוזקות והחולשות בזירה הבין לאומית ולא רק בארץ, התכוננו לאיומים העומדים בפניכם ונצלו את ההזדמנויות שאתם מזהים.

הגדירו את גבולות המשלוח אל מעבר לישראל שאתם רוצים וכדאי לכם להתרחב אליהם – ולפי כל אלו חישבו על המשך מאמצי הקידום באינטרנט בחו"ל לעסק שלכם.

בכל הנוגע לבניית האתר או לשדרוגו, הגדירו מה המטרות שאתם רוצים להשיג ממנו לפני שאתם עורכים את השינויים.

האם אתם רוצים רק להגביר את המודעות לעסק שלכם או גם לקבל יותר רכישות? אולי אתם בכלל מעוניינים בשיפור תדמית החברה או בקבלת לידים?

בכל מקרה, הגדירו את המטרות בתחילת התהליך ובהתאמה אליהן בנו את המשך תכנית שדרוג האתר וקידומו.

לאחר מכן חשבו על היבטים כמו מה עוד נדרש מכם כדי להתרחב לזירה הבין לאומית. שאלו את עצמכם:

האם האתר שלכם מתאים להשגת המטרות שלכם מהקהל החדש במצב הנוכחי שלו? אם לא, מה עליכם לשפר בו? חשבו על כל מה שאתם צריכים כדי להתחרות מול מתחרי העל שלכם בחו"ל.

מה צריך לקחת בחשבון כשעושים קידום אורגני בין לאומי?

אז אחרי שבדקתם והחלטתם שכדאי לכם להשקיע על מאמצי קידום אינטרנטי בין-לאומי לעסק שלכם, יש עוד כמה דברים שעליכם לקחת בחשבון.

האם לבחור באתר מרכזי אחר או בכמה אתרים? ומה בנוגע לדומיין ולשירותי האחסון?

השלב הראשון, עוד לפני תחילת קידום האתר בחו"ל, הוא יצירת גרסה רלוונטית לאתר הקיים לצורכי הקידום בשפות ובמדינות שבחרתם. הרי ברור שקידום אתר בשפה העברית לא יהיה יעיל במיוחד לקהל של דוברי שפות אחרות.

כעת עומדת בפניכם השאלה האם לבחור באתר מרכזי אחד או בכמה אתרים נפרדים לכל שפה ומדינה?

בחירה באתר אחד אמנם מאפשרת לכם להציג את פעילותכם בשוק הבין לאומי, אך היא דורשת מכם לבצע לאותו אתר קידום במספר שפות בו זמנית. האפשרות השנייה היא ליצור אתרים נפרדים לכל שפה, ולקדם כל אחד מהם בפני עצמו.

חוץ מזה כדאי להקפיד לרכוש דומיין ושירותי אחסון הפועלים בגבולות המדינה שהאתר מיועד אליה.

אם אתם מעוניינים לקדם באנגלית כדאי לבחור בסיומת com לדומיין, ואם בחרתם ליצור אתר מרכזי ולקדמו בכמה שפות במקביל, מומלץ לאחסן כל גרסא תחת תת-דומיין נפרד שיהיה ייחודי לאותה גרסת שפה לאתר.

כך תוכלו להתמקד בקידום מקומי עבור כל שפה באתר ועדיין להינות מהיתרונות של אתר מרכזי יחיד.

דגשים נוספים שכדאי להקפיד עליהם הם התאמת העיצוב ותוכן האתר לתרבות ולשפה של הקהל שלו הם מיועדים.

קידום אתרים בחו"ל - תחרות קשה ומאתגרת
קידום אתרים בחו"ל - תחרות קשה ומאתגרת

מה עוד כדאי לדעת על קידום אתרים בין לאומי לפני שמתחילים?

*שימו לב להתאמת מנוע החיפוש לקהל היעד

זכרו שבמדינות מסוימות שולטים מנועי חיפוש נוספים חוץ מגוגל. בסין וברוסיה, למשל, גוגל איננה שולטת בכל נתח הגולשים. רוב הסינים משתמשים במנוע החיפוש ביידו ואילו יאנדקס הוא מנוע החיפוש העיקרי בו משתמשים גולשי רוסיה. הקפידו להכיר את מנועי החיפוש והאתרים בהם מחפשים ומשתמשים הגולשים אליהם אתם רוצים להגיע כדי לא לפספס קהל פוטנציאלי.

קידום אתרים בין לאומי – החשיבות בהגדרת הפרויקט המתאים

נציין שקיימים גם הבדלים בין סוגי הפרויקטים של קידום אתרים אורגני בחו"ל ויש חשיבות רבה בהגדרת סוג הפרויקט המתאים לעסק שלכם.

קידום אתר תדמית יהיה שונה מקידום אתר תוכן או חנות אינטרנטית ובטח שגם מקידום עסק מקומי. כל אחד מהם דורש בניית מערך קידום שונה לגמרי מהאחרים, ויש להכיר לשם כך את דקויות הקידום הדיגיטלי היטב, במיוחד אם רוצים לקדם באינטרנט באנגלית או בחו"ל בכלל.

לדוגמא, כאשר מדובר באתרים של עסקים מקומיים הפועלים רק באזור או בעיר מסויימת, מלבד הפעולות שיש לבצע לשם קידום האתר בדף התוצאות האורגניות, כדאי לשלב במערך השיווק של העסק גם קידום אינטנסיבי באזורים ספציפיים במנועי חיפוש נוספים כמו Google Places ו- Yelp.

* הקפידו על קידום איכותי ומסוג כובע לבן

אחת לכמה שבועות או חודשים גוגל משנה ומשפרת את האלגוריתם שלה, מה שמשפיע על הדפים בתוצאות החיפוש.

לרוב לוקח זמן רב יותר עד שמרגישים את השפעת העדכונים הללו על האתרים בעברית ובגוגל ישראל, וגם כאשר הם משפיעים זה לא תמיד באותו סדר גודל של ההשפעה על האתרים בחו"ל.

זכרו שהאתרים באנגלית הם בדרך כלל הראשונים שמושפעים ונפגעים מכך ולכן חשוב להקפיד על עבודת קידום אורגני איכותי ומסוג כובע לבן במיוחד כאשר רוצים לקדם באנגלית.

בחרו בחברה עם ניסיון

אל תשכחו שמה שידבר לצרכן האמריקאי לא ידבר לצרכן הישראלי. מומחה קידום אורגני שפועל רק בעברית או רק בישראל יתקשה לבצע מחקר מילות מפתח איכותי באנגלית או בשפה אחרת ויסתבך לבצע עבודת קידום איכותית בשפה שאינו שולט בה ואינו מומחה בה מבחינת שיווק באינטרנט.

במקרה של קידום באינטרנט באנגלית או בחו"ל בכלל – כדאי לבחור בחברה המתמחה בכך, בעלת ניסיון עבר ופרויקטים מוצלחים בתחום, כמו פרסונאס מדיה.

קידום אתרים בחו"ל - שאלות ותשובות

האם חברה ישראלית יכולה לבצע קידום אתרים בחו"ל?

תהליך קידום אתרים אורגני בחו"ל או בישראל יחסית דומה, אך מלאכת הקידום האורגני בחו"ל
מורכבת יותר בגלל התחרות והמאפיינים הייחודיים של השוק המקומי וקהל היעד. כדי לקדם אתר
בחו"ל חשוב לבחור היטב את חברת ה-SEO, ויש לוודא כי החברה מנוסה בקידום אתרים אורגני
וממומן בשווקים הבינלאומיים, בעיקר בגוגל אך גם במנועי חיפוש אחרים כמו יאנדקס, באידו וכו'.

מהם המרכיבים העיקריים בתהליך קידום אתרים בחו"ל?

המרכיבים העיקריים של קידום אתרים בחו"ל הם: בניית מערך קישורים חזקים מאתרים הנחשבים
כסמכותיים על ידי גוגל, אופטימיזציה מלאה לאתר ושדרוג משמעותי של חוויית המשתמש, רישום
באינדקסים מקצועיים, השקעה בתוכן איכותי ומקורי המספק ערך לגולשים, מחקר מילות מפתח
וטרגוט מקצועי של קהלי היעד. למעשה, הקידום האורגני בחו"ל דומה במהותו לקידום אתרים אורגני
בגוגל ישראל, אך יש הבדלים שחשוב לשים לב אליהם.

כמה עולה קידום אתרים בחו"ל?

אין מחיר אחד לקידום אתרים בחו"ל, וכל פרויקט מתומחר באופן מעט שונה. אם חבילות הקידום
האורגני בישראל מתחילות במחיר של 3,000 ₪, עלות הקידום האורגני בחו"ל גבוהה יותר בגלל
מורכבות העבודה והתחרות הקשה על ביטויי המפתח. לכן, לפני שחותמים על חוזה לקידום האתר
בחו"ל כדאי לאסוף נתונים ולבצע בדיקות האם כדאי להשקיע בקידום אורגני בחו"ל ומהו פוטנציאל
החזר ההשקעה. אם הקידום בחו"ל יכול לסייע לעסק שלכם כדאי להשקיע בקידום אורגני, ולמעשה
עלות הקידום פחות רלוונטית ויש להתייחס ליחס ההמרה ולמדדים נוספים כדי לבדוק את כדאיות
ההשקעה.

האם מבצעים קידום אתרים בחו"ל רק בגוגל?

גוגל הוא מנוע החיפוש הפופולרי ביותר בישראל ובמדינות רבות מעבר לים, אך גם לגוגל יש מתחרים
ובמדינות מסוימות הגולשים מעדיפים להשתמש במנועי חיפוש אחרים. אם האתר שלכם פונה לקהל
דוברי הרוסית בארץ ובעולם כולו, יתכן ועדיף לקדם את האתר שלכם במנוע החיפוש הרוסי יאנדקס,
ואם האתר שלכם פונה לשוק הסיני עדיף להשקיע בקידום האתר במנוע החיפוש באידו. המומחים
שלנו יסייעו לכם להחליט באיזה מנועי חיפוש לקדם את האתר שלכם בחו"ל.

החלטתם שאתם מעוניינים בקידום אתרים בין לאומי?

צרו איתנו קשר ונתחיל להרחיב את פעילות העסק שלכם אל מעבר לישראל כדי שתקבלו פניות ומכירות גם ממדינות נוספות. הגיע הזמן לפרוץ עם המותג שלכם ברמה הבין לאומית!

אולי יעניין אתכם גם: קידום אתרים בארצות הברית | קידום אתרים בניו יורק

אולי יעניין אותך גם
Personas Media
נכתב ע"י צוות Personas Media
נכתב ע"י צוות Personas Media

צוות מומחים אשר מנהל למעלה מ - 15 שנה מגוון רחב של פרוייקטים בתחום השיווק הדיגיטלי.

אהבתם? שתפו:

תרגישו בנוח להשאיר פרטים

072-394-7000
072-394-7000