Fraud Blocker
מה זה קידום אתרים אורגני?

מה זה בדיוק קידום אורגני בגוגל?

תוכן עניינים

קידום אתרים בגוגל הוא בין התחומים החשובים, המובילים והפופולאריים ביותר בעולמות השיווק הדיגיטליים. מהות הקידום בגוגל היא יצירת חשיפה נרחבת ומשמעותית ע"י קידום דפים ו/או דפי נחיתה אל המקומות הראשונים בעמודי תוצאות החיפוש. במאמר זה אנו הולכים לדבר איתכם על תחום קידום האתרים האורגני ועל איך בדיוק הוא יכול לאפשר לכם להתפתח ולגדול מבחינה עסקית.

קידום אורגני בגוגל (Search Engine Optimization או בקיצור SEO)  מאפשר לכם כבעלי עסקים להגשים את חלומכם השיווקי "הרטוב": ליצור חשיפה משמעותית אשר יכולה להבליט אתכם על פני שאר המתחרים. אך לפני הכול, חשוב להבין כי בדומה לתחומי שיווק דיגיטלי אחרים, קידום אורגני בגוגל יחייב אתכם לפעול עפ"י אסטרטגיית שיווק מתוכננת. ברגע שתהיה לכם התשתית הראשונית הנדרשת, הדרך להצלחה עסקית תהיה סלולה ופתוחה בפניכם.

איזה פעולות ניתן לבצע בקידום אורגני

קידום אורגני בגוגל או ליתר דיוק- קידום אתרים אורגני בגוגל, הוא תחום מרכזי בעולם השיווק הדיגיטלי אשר בו אנו נדרשים לבצע מגוון נרחב של פעולות שמטרתן היא לקדם עמודי אינטרנט ו/או דפי נחיתה אל ראש טבלת תוצאות עמודי החיפוש. ככל שנצליח במשימה הזו, האתר/עמוד הנחיתה העסקיים שלנו יזכו לקבל חשיפה משמעותית יותר מה שיוכל להגדיל עבורנו את פוטנציאל הגדילה העסקית. מעל הכול, חשוב לומר, כי תהליך הקידום האורגני מתבסס כולו על ביצוע מחקר מילות מפתח איכותי ועל בחירת מילים וביטויים רלוונטיים אשר יכולים לסייע לנו לקדם את האתר/עמוד הנחיתה שלנו בגוגל.

את הפעולות שאנו מבצעים במסגרת הקידום האורגני, ניתן לחלק לשני סוגים:

  1. פעולות קידום המבוצעות באתר האינטרנט ("On Site").
  2. פעולות קידום המבוצעות אל מחוץ לאתר האינטרנט ("Off Site").
האם כל בעל עסק צריך קידום אתרים אורגני?
האם כל בעל עסק צריך קידום אתרים אורגני?

פעילות קידום אתרים אורגני באתר האינטרנט ("On Site")

בבואנו להתחיל תהליך של קידום אורגני בגוגל, אנחנו חייבים לבדוק את האתר עצמו ולהתרשם מחוויית הגלישה הכללית בו. בין היתר, עלינו לבחון דברים בסיסיים כמו האם הקישורים באתר עובדים, האם קיימת בו חלוקה הגיונית לתפריטים ולתתי תפריטים, עד כמה מהר הוא נטען, האם התוכן שמופיע בו כתוב בצורה ברורה וכו'.

 בשלב הבא, עלינו להישען על מחקר המילים הראשוני שביצענו ולהתחיל בתהליך מסודר ומוקפד של "אופטימיזציה" (פעולות קידום שונות אשר תסייענה לנו לקדם את האתר/דף הנחיתה שלנו בגוגל).

בין היתר, תהליך זה כולל פעולות מהותיות כמו התאמה היררכית של התפריטים הקיימים באתר. במילים אחרות, עלינו לדאוג ולוודא כי סדר הביטויים בתפריטים השונים יהיה מן "החשוב ביותר" ל- "חשוב פחות".

 כלומר, עלינו לסדר את הביטויים עפ"י רמת הרלוונטיות שלהם בהתאמה מדויקת למחקר המילים שביצענו. ככל שנקפיד לעשות זאת בצורה מסודרת- גוגל תזקוף זאת לזכותנו וזה יעזור לנו מאוד בתהליך הקידום של האתר שלנו.

קודם לכן ציינו את עניין מהירות הטעינה של  האתר. ככל שהאתר שלנו נטען מהר יותר, חוויית הגלישה בו היא חיובית יותר (ולהיפך). כאן חשוב לומר, כי גוגל "שופטת בחומרה" אתרים איטיים אשר פוגעים בחוויית המשתמש והיא עשויה להעניק להם "ציון נמוך" אשר עלול להוריד אותם בדירוג של תוצאות החיפוש. ומה היא הדרך הנכונה להתמודד עם זה? יש לכך שתי אפשרויות: האחת- עלינו לוודא כי האתר שלנו מאוחסן בשרת איכותי.

 והשנייה- עלינו לבדוק את גודל התמונות (אם קיימות) באתר שלנו ולדאוג להקטין אותן בכדי להגביר את מהירות הטעינה.

בכול מה שקשור לתוכן, ובכן, מעבר למה שכבר אמרנו בנוגע לבדיקת בהירותם של התכנים, קידום אתרים אורגני לא באמת יוכל "לקדם" אלא אם נתייחס בתשומת לב יתרה להיבטים נוספים הנוגעים לתוכן. בין היתר, עלינו לדאוג להעלאתם של תכנים באופן שוטף תוך שימוש מושכל במילים וביטויי מפתח רלוונטיים. 

מעבר לכך, עלינו ליצור קישורים פנימיים באתר דרך מילות המפתח הנבחרות. מצד אחד, יצירת הקישורים תאפשר לנו לשפר את חוויית הגולש (ע"י הפנייתו למידע נוסף אשר עשוי להיות רלוונטי עבורו) ומצד שני, היא מאפשרת לנו לבצע "חלוקת כוח" בין עמודים שונים באתר מה שיכול לתרום לנו רבות בתהליך קידומם.

פעילות קידום אתרים אורגני מחוץ לאתר האינטרנט ("Off Site")

הצד השני של "מטבע" הקידום האורגני הוא פעולות המבוצעות אל מחוץ לאתר האינטרנט (אך יש להן קשר ישיר אליו). ניקח למשל את נושא הקישורים האחרון שדיברנו עליו. המטרה המרכזית של יצירת קישורים היא לחזק סמכותיות של עמודים ספציפיים באתר שלנו. מצד אחד, יש באפשרותנו לעשות זאת באמצעות הקישורים הפנימיים. מצד שני, ניתן (ואף הכרחי) לעשות זאת גם באמצעות קישורים חיצוניים. מדובר כאן בנקודה קריטית במיוחד, שכן טיפול שגוי ביצירת קישורים חיצוניים עלול לפגוע ולהרוס לנו את כל תהליך הקידום. על כן, תמיד מומלץ  לפנות אל חברה לקידום אתרים מקצועית אשר תוכל לסייע לכם בכל שלבי הקידום.

בכל אופן, יצירת קישורים חיצוניים הוא אחד מה- Must Do's שאנחנו צריכים לבצע. בגדול, הקישורים החיצוניים הם דיי דומים במהותם לזו של הקישורים הפנימיים: יוצרים קישור ממילות מפתח רלוונטיות אל עמודים של אתרים חיצוניים (או מאתרים חיצוניים אל עמודים באתר שלנו).

על פניו, מדובר בפעולה פשוטה למדיי. בפועל- זה הרבה יותר מורכב ממה שזה נדמה. ראשית, חשוב להבין כי לכל אתר אינטרנט קיימת רמת סמכותיות מסוימת. הסמכותיות של האתר היא מה שהופך אותו לרלוונטי יותר (או פחות) בעבור הגולש. לכן, לפני שאנחנו מקשרים בין האתר שלנו לאתר חיצוני (או להיפך), חשוב שנבדוק את איכות הקישורים שכבר קיימים בו.

 במילים אחרות, אנחנו רוצים לבחון את רמת הסמכותיות של הקישורים הקיימים באתר החיצוני. אם האתר שלנו יקושר  לאתרים בעלי "סמכותיות" נמוכה, במקרה הטוב הקידום לא יצליח. במקרה הרע, דירוגו של האתר שלנו עלול להיפגע.

מה זה קידום אתרים אורגני?
האם קידום אתרים אורגני ערוץ שיווק חשוב?

מה זה קידום אתרים אורגני - שאלות ותשובות

מה כלול בעבודת קידום אורגני בגוגל?

חברת קידום אתרים צריכה לבצע את הפעולות הבאות במסגרת קידום אורגני בגוגל:
 חקר מילות מפתח ובדיקת מתחרים
 אופטימיזציה לאתר כדי להכין אותו לקראת הקידום האורגני
 חיבור לכלים של גוגל
 בניית מערך קישורים חיצוניים ופנימיים
 העלאת והפצת תכנים איכותיים
 רישום בשירות גוגל לעסק שלי ואינדקסים מקצועיים בהתאם לצורך

מה ההבדל בין קידום אורגני בגוגל לקידום ממומן בגוגל?

רבים מתלבטים בין קידום אורגני בגוגל הידוע בראשי התיבות באנגלית SEO לבין קידום ממומן
(PPC), ההבדל העיקרי בין שתי שיטות הקידום הוא התוצאות לטווח הארוך והעלויות לקידום האתר.
קידום אורגני נועד להביא את האתר למיקום גבוה בדף התוצאות הראשון של גוגל, לעומת קידום
ממומן שמטרתו לבנות קמפיין פרסומי בגוגל. מודעת הפרסום מופיעה בראש הדף, ומשלמים עבור
כל הקלקה על המודעה ישירות לגוגל.

תוך כמה זמן האתר שלי יגיע לדף הראשון בגוגל?

חברת קידום מקצועית ומנוסה לעולם לא תתחייב בפניכם על משך הזמן הנדרש לאתר שלכם להגיע
לדף התוצאות הראשון בגוגל, אך הניסיון שלנו מאפשר לנו לטעון כי מדובר בהליך של כמה חודשים,
בדרך כלל 9-6 חודשים, בהתאם לתחום העיסוק, תחרות על הביטויים, תקציב, ותק האתר ועוד. יש
תחומים בהם התחרות קשה לכן כדאי לתכנן קידום אתרים אורגני למשך שנה לפחות.
יחד עם זאת, יש מקרים בהם ניתן להגיע למיקומים הגבוהים בדף התוצאות הראשון של גוגל בזמן
קצר יחסית, לעיתים תוך 3 חודשים בלבד, בעיקר בתחומים לא תחרותיים או כאשר מקדמים ביטויי
זנב ארוך.

כמה עולה קידום אורגני בגוגל?

כולם רוצים לדעת מראש כמה עולה קידום אורגני בגוגל, אך התשובה אינה חד משמעית. באופן כללי
עלות הקידום האורגני בגוגל נעה בטווח המחירים שבין 1,000 ₪ לחודש עד 5,000 ₪ ולמעלה מכך.
אנחנו בפרסונאס מדיה ממליצים לכם להימנע מהצעות זולות וממקדמי אתרים המתחייבים להביא
את האתר שלכם למקום הראשון בפחות מ-1,500 ₪ לחודש. כדאי להתייעץ עם הצוות המנוסה שלנו
כדי לבנות חבילת קידום אורגני בהתאמה אישית.

 
 

קידום אתרים אורגני? רק מול חברה מנוסה לקידום אתרים!

רבות עוד ניתן להוסיף ולומר על קידום אתרים בגוגל. אך מה שחשוב כאן באמת, זו השורה התחתונה: קידום אתרים אורגני יכול לסייע לכם להתפתח מבחינה עסקית. וכדי להבטיח לעצמכם תהליך איכותי של קידום אורגני, חשוב שתמצאו חברה לקידום אתרים שבאמת "מבינה עניין".

אצלנו למשל ב-"פרסונאס מדיה", תוכלו ליהנות משירות קידום אתרים אורגני המסופק ע"י מומחי דיגיטל מקצועיים. לאור ניסיוננו רב השנים בתחום, אנו יכולים לומר לכם כי מידת האפקטיביות של כל תהליך קידום אתרים אורגני תהיה תלויה נטו בתכנון נכון של אסטרטגיה שיווקית.

לגוגל יש את הכללים המאוד ברורים ונוקשים שלה. ואם תמצאו חברה לקידום אתרים שתעבוד "By the Book", יכול להיות שהקידום יצליח אבל גם יכול מאוד להיות שלא. אצלנו ב-"פרסונאס מדיה", אין דבר כזה "אולי". והיכולת המוכחת שלנו לייצא תוצאות בשטח נשענת על יצירתיות ועל חשיבה אל "מחוץ לקופסא".

וכמוכם, כמונו, גם אנחנו מאמינים בשורה התחתונה. ואתם יותר ממוזמנים לראות מי הם הלקוחות שלנו ועד כמה הם מרוצים מהשירות שהם זוכים לקבל.

ואחרי שיעבור לכם אפקט ה- "WOW", אתם מוזמנים ליצור קשר ולהשאיר פרטים. אנחנו כבר נדאג לקחת את העניינים משם… 🙂

Personas Media
נכתב ע"י צוות Personas Media
נכתב ע"י צוות Personas Media

צוות מומחים אשר מנהל למעלה מ - 15 שנה מגוון רחב של פרוייקטים בתחום השיווק הדיגיטלי.

אהבתם? שתפו:

תרגישו בנוח להשאיר פרטים

072-394-7000
072-394-7000