Fraud Blocker
פרסום בגוגל

אופטימיזציית תוכן בגוגל ובמדיות

תוכן עניינים

ממתי מלכים צריכים אופטימיזציה? המדריך ליצירת אופטימזציית תוכן מנצחת

התואר "מלך" אשר מוענק (ובצדק) לתוכן הקיים באתר האינטרנט העסקי שלכם, לא ניתן לו סתם כך בגלל מילותיו היפות. התוכן הזה בנה לעצמו ממלכה חזקה במיוחד המורכבת משני "בעלי ברית" עוצמתיים הנקראים 'ערך מוסף לגולש' ו- 'אופטימיזציה כובשת'. 

ולמרות שאנחנו נסחפים קצת עם התיאורים האגדיים, חשוב להבין כי מדובר כאן למעשה במציאות מאוד ממשית, שבה התוכן הכתוב ותהליכי האופטימיזציה (תהליכי קידום) המהותיים שהוא עובר, ממלאים תפקידים חשובים ומרכזיים בעולם השיווק הדיגיטלי. במדריך שימושי זה תמצאו טיפים שווים במיוחד אשר יוכלו לסייע לכם לרתום את "כוחו" של התוכן לטובת ההצלחה השיווקית של האתר שלכם.  

אופטימיזציה היא אחד הנושאים החמים ביותר כיום בעולם השיווק הדיגיטלי, ויותר ויותר חברות דיגיטל ממקדות את שירותיהן סביב יצירת אופטימיזציה בסביבות מקוונות. אך למה בעצם מתכוון המשורר? מה זה אומר בכלל 'ליצור אופטימיזציה'?

המונח 'אופטימיזציה' לקוח בכלל מענף המתמטיקה ומשמעותו היא למצוא ערך אופטימאלי (של מינימום ומקסימום) עבור פונקציות הנמצאות תחת אילוצים מסוימים. באופן דומה, מטרתה של האופטימיזציה בשיווק הדיגיטלי היא להפוך את הסביבה המקוונת לאופטימאלית עבור גולשים, לקוחות פוטנציאליים ו… מנועי החיפוש. רק שההבדל בין הסביבה המתמטית לזו של השיווק הדיגיטלי, הוא האחרונה היא סביבה רוויית מתחרים ואין בה משוואות קבועות אשר יובילו תמיד אל אותה התוצאה.

את נושא האופטימיזציה בשיווק הדיגיטלי ניתן לחלק לשתי קטגוריות מרכזיות:

אופטימיזציה של אתרי אינטרנט (SEO או קידום אתרים): 

המשמעות של "קידום אתרי אינטרנט", היא לבצע מגוון נרחב של פעולות שונות אשר יכולות להוביל לתנועה (טראפיק) משמעותית של מבקרים באתר האינטרנט שלכם. בין אם מדובר באתר תדמית לקונדיטוריה קטנה או באתר המציע לרכוש חופשות יוקרתיות באירופה, עבודת האופטימיזציה (הקידום) יכולה לסייע לכם בהרחבת פעילותכם העסקית על ידי יצירת חשיפה משמעותית. חשיפה זו מתבטאת בהגעה למקומות הראשונים בעמודי תוצאות החיפוש של מנועי החיפוש, ובראשם הגעה אל עמודי התוצאות של ענקית מנוע החיפוש – Google.

טיפים ליצירת אופטימיזציית אתר מוצלחת:

 
  • דאגו ליצירת מבנה היררכי באתר האינטרנט שלכם: בין אם מדובר באתר תדמית עם כמה קטגוריות בודדות או באתרי איקומרס ענקיים המכילים מאות ואף אלפי קטגוריות מוצר, חשוב שתהיה לכם היררכיה במבנה האתר שלכם. ככל שההיררכיה תיבנה בצורה הגיונית ופשוטה יותר, כך הגולש באתר שלכם יוכל להתמצא בו בצורה טובה ויש סיכוי שהוא גם ירצה לשהות בו למשך זמן רב יותר (מה שיכול להוביל לקפיצה חיובית בדירוגו של האתר בעמודי תוצאות החיפוש).
  • בצעו החלפה איכותית של קישורים חיצוניים: נושא הקישורים הוא אחד מן ההיבטים המרכזיים של עולם קידום האתרים. ככל שתבצעו החלפת קישורים איכותית יותר (כלומר, מול אתרים שיש להם תנועת גולשים גדולה, מיקומים גבוהים בגוגל, רמת סמכות גבוהה ועוד), כך יוכל האתר שלכם לטפס במעלה תוצאות עמודי החיפוש. בנוסף לכך, ניתן לקדם דפים באתר על ידי יצירת קישורים פנימיים אשר יוצאים מתוך עמודי תוכן ספציפיים.

אופטימיזציית תוכן: 

כל אתר אינטרנט מכיל תוכן. בין אם זה תוכן המופיע באתר חדשותי, תוכן שמסביר על תופעת טבע ייחודית, או תוכן הקיים באתרי תדמית ובאתרי איקומרס (E-commerce או 'אתרי מסחרי אלקטרוני') למיניהם. המצב האידיאלי הוא ליצור תוכן מקורי ורלוונטי לתחום בו עוסק אתר האינטרנט (למשל – תוכן שמדבר על אוכל באתר מתחום המסעדנות). פרט לעניין המקוריות והרלוונטיות, מנועי החיפוש "יאהבו יותר" אתרים שהתוכן המוצג בהם הוא רלוונטי עבור הגולש. הכוונה ברלוונטי אגב, היא לא שהאתר שלכם יעסוק בהכרח בנושא מסוים, אלא שהתוכן שבו יכיל ביטויים עם נפח חיפושים גבוה (בממוצע חודשי). לצורך העניין, גם אם האתר שלכם עוסק בגידול מקצועי של דבורים, חשוב כי בטקסט שבו יופיעו ביטויים הרלוונטיים לנושא גידול דבורים, ושיהיה לאותם הביטויים נפח חיפוש גבוה. באשר לעניין המקוריות שציינו קודם לכן, כל תוכן שהוא מועתק עשוי למנוע מאתר האינטרנט שלכם להתברג אל המקומות הראשונים של עמודי תוצאות החיפוש, ואף לפגוע במיקומו הקיים.

טיפים ליצירת אופטימיזציה מוצלחת של תוכן:

 
  • הקפידו על יצירת תכנים ברורים ומאורגנים היטב – צרו תכנים שיהיו ברורים לגולש כבר מהקריאה הראשונה. זה יגרום לו לרצות להישאר זמן ממושך יותר באתר האינטרנט שלכם (וגם יכול להשפיע על מיקומו של האתר שלכם בעמודי תוצאות החיפוש).
  • דאגו להעמיק בתכנים השונים באתר שלכם – ברוב המקרים, גולשים הנכנסים לאתר אינטרנט מסוים עושים זאת כי הם מחפשים תשובות לשאלות\בעיות למיניהן, רוצים ללמוד על תופעה מסוימת, יש להם איזשהו צורך שהם מקווים שאותו אתר יוכל לענות עליו וכו'. אם תעמיקו מספיק בנושא מסוים, תוכלו לייצר עבור המבקרים באתר שלכם ערך מוסף משמעותי, מה שיכול להוביל בסופו של דבר לקידומו בתוצאות החיפוש.
  • צרפו תמונות\קטעי וידאו לתוכן שאתם מעלים לאתר – באופן טבעי, אנשים אוהבים לראות דברים עם העיניים. בחלק גדול מן המקרים, זה מה שמניע אותנו לקנות מוצר מסוים ולהעדיף אותו על פני מוצר אחר מאותה הקטגוריה. באותו האופן, צירופן של תמונות ו\או קטעי וידאו יכול בהחלט להפוך את התוכן שלכם לאטרקטיבי יותר בעיני הגולש לעומת תוכן המופיע ללא תמונות או קטעי וידאו.
אופטימיזציית תוכן בגוגל ובמדיות
אופטימיזציית תוכן בגוגל ובמדיות - שמעתם על המושג תוכן הוא "המלך"?

הקשר שבין כתיבת תוכן שיווקי לאופטימיזציית תוכן

כאשר מדובר בתכנים שיווקיים, האינסטינקט המיידי שאנחנו שולפים מהבטן הוא פשוט להתעלם מהם. במקרים מסוימים, התעלמות זו יכולה עשויה מוצדקת כאשר מנסים "לדחוף" לנו מכירות במקומות שהם בלתי רלוונטיים. אך מה עם מקומות אחרים שהם כן רלוונטיים?

קחו את חנויות האיקומרס לדוגמא. אלו הם אותן פלטפורמות אינטרנטיות שמטרתן האחת והיחידה היא לייצר מכירות. ובאתרים כאלו למשל, כאשר יודעים מראש כי המבקרים שמגיעים אליהם עשויים להתעניין באופן נקודתי במוצרים מסוימים, יש בהחלט מקום (ואף הכרח) לפתח את כתיבת התוכן השיווקי במטרה ליצור או לחזק את הרצון לבצע רכישות באון ליין. בדומה להתאמת תוכן המתבצעת באתרים תדמיתיים, הכתיבה השיווקית היא סגנון כתיבה ספציפי המהווה אופטימיזציית תוכן עבור אתרים העוסקים בתחום המכירות.

טיפים ליצירת תוכן שיווקי מעולה:

 
  • בצעו מחקר מעמיק: מטרת העל של התוכן השיווקי היא להניע במקרים רבים לפעולה התנהגותית של רכישה. בתור אנשי שיווק המשווקים מוצר מסוים, חשוב שתחקרו לעומק את המוצר שאתם מוכרים. את זאת כמובן, עליכם לשלב עם מחקר מעמיק אשר בוחן את אופי פעולתם של המתחרים שלכם. באופן כזה תוכלו לייצר תוכן שיווקי איכותי יותר, מה שיכול ליצור אצל לקוחותיכם הפוטנציאלים תחושה חזקה של אמינות.
  • צרו כותרות מושכות: כל תוכן באשר הוא (ועל אחת כמה וכמה תוכן שיווקי), חייב להיות אטרקטיבי בעיני הקוראים עוד לפני שהם הספיקו לקרוא את המילה הראשונה בו. ואיך יוצרים את האטרקטיביות הזו? בעזרת כותרות ייחודיות ומושכות. בכדי להגיע ל"כותרת האידיאלית", כל מה שעליכם לעשות הוא להעמיק מעט במחשבות על קהל היעד שלכם: מה הם הדברים הבולטים שלו? באיזה אופן הוא היה מוכן לשמוע את מה שיש לי לומר? וכו'.

כיצד "להימנע" מכתיבת תוכן מכירתי ועדיין להצליח למכור?

כאשר מוצג בפנינו תוכן מכירתי, אנחנו ישר מבינים כי מנסים למכור לנו משהו ופעמים רבות זה מרתיע אותנו. יחד עם זה, ישנה דרך אפקטיבית שבה ניתן לכתוב תוכן שיווקי ועדיין להצליח למכור. השיטה היא ליצור תכנים אינפורמטיביים המשלבים סיפורים אישיים וכנים, והכי חשוב, אלו צריכים להיות תכנים המבוססים על מקרים אמיתיים. שיווק המוצר יכול להיות משולב בתוך אותם "סיפורים", כאשר הוא מוצג כדרך בה ניתן להתגבר על בעיה מסוימת.

היכולת לכתוב בצורה שכזו דורשת רמות גבוהות של מיומנות ומקצועיות. במידת הצורך, תוכלו תמיד להיעזר בשירותיו של כותב מקצועי ומוכשר.

Personas Media
נכתב ע"י צוות Personas Media
נכתב ע"י צוות Personas Media

צוות מומחים אשר מנהל למעלה מ - 15 שנה מגוון רחב של פרוייקטים בתחום השיווק הדיגיטלי.

אהבתם? שתפו:

תרגישו בנוח להשאיר פרטים

072-394-7000
072-394-7000